| biancaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Deci am mare nevoie de cateva sfaturisadsunt de 1 an cu prietenul meu la inceput neam inteles ft bine si totul a fost frumos recunosc atunci eu nu aveam atat tupeu sa comentez tot ce numi convenea chiar daca numi convenea taceam din gura si inghiteam dar era cat de cat bine acum de vreo 3 sau 4 luni nu exista saptamana sa nu ne certam cel putin odata. cel putin zilnic ne certam din cazuta tuturor prostiilorba da dc glumesc eu cu nu stiu ce ba ca am numele necunoscute in telefon a ca m-a sunat nu stiu cine ba ca am id de baieti pe mess ba ca de ce merg nu stiu unde. desi de fiecare data ii spun unde is mereu zice ca nu ma crede ca sunt acolosadddesi zice ca pot merge unde vreau daca merg undeva dupa ce vin incepe cu reprosurile lui.si aproape zilnic e la fel de foarte multe ori imi inchide telefonul in nas spune ca am doar fite in cap. si eu il sun mereu ca o disperata desi nu vreau sa fac asta tot o fac nu ma pot abtine sa nul sun si mereu imi vine sa plang desi in ultimul timp nu am mai plans de fata cu el tot timpul imi cer scuze chiar daca nu sunt eu mereu de vina si el doar ma ignora si vorbeste sec. afara la fel ne certam sau in oras si de fiecare daca ne injuram reciproc si dupa ce il injur si eu pleaca... si din nou il sun si nu-mi raspunde simi trmite mesaaje de despartire sa nul mai caut ca lui i se rupe de mine sa-i dau pace si acum intr-o zi cand ne-am certat am mers dupa el in fata la bloc si imi totspune sa-i dau pace ca nu mai vrea sa stea cu mine ca nu ma mai iubeste si ca sunt o proasta ca nu gandesc nici odata si ma joveste nu tare dar ma loveste...eu vreau sa-l iau in brate si mainpinge incepe sa ma loveasca tot mai tare si sa ma injure si sa ma faca in toate felurile posibile asa si pana la urma ma tot rog de el si i plang si ne impacam si incepe iar sa fie bine sa-mi vorbeasca frumos si ca orice cuplu normal sa ne sarutam si isi cere sucuze [uneori]dar urmatoarea zis aceleasi certuri inutile si mereu imi zice ca el nu se ia de mine fara nici un motiv ci doar cand fac ceva ca nu i nebun sa se ia de mine fara sa fac nimic dar eu nu mai inteleg nimiccrying tot timpul i zic ce fac si e de acord nu comenteaza dar cand ies afara incep reprosurile ce sa inteleg daca la inceput imi zice ca pot sa fac tot ce vreau eu si apoi

cryingm-am saturat jur ca nu mai pot mereu plang si sufar din cauza luisadtot timpul am tinut la relatia noastra si el imi spune ca maiubeste dar spunde ca nu poate pentru ca eu nul inteleg si fac fite mereu si nul ascult ca orice zice trebuie sa comentez mereu zice asta pur si simplu nu mai pot nic eucrying vreau sa se inceie toate certurileastea sisa ne impacam dar daca chiar nu se poate nimic asta e mereu imi promit ca n-o sa-l mai las sa ma umileasca si o sa ma despart de el dar nu ma lasa inima simt ca nu pot sta cu el iar cel mai grav e ca m-am culcat cu elsad si ma gandesc ce o sa se aleaga de mine.sad ceo sa spuna lumea ma rog ca nu stie lumea ca eu nu sunt virgina dar totusi eu nu concep sa fiu cu alt barbat ma gandesc si ca e un pacat si de aceea vreau sa raman cu el tot restul vietisad nu as putea concepe sau cum s-ar simti urmatorul baiat stiind ca eu m-am mai culcat cu altu...va rog ajutati-ma simt ca ma lasa toate puterile helppp dau funa pentru cel mai bun rasp multumesc tuturorsad

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am inteles ca e primul cu care ai facut sex si e normal sa-l iubesti. Unele certuri intre voi pot fi bune, ele intretin o flacara, va ajuta sa descarcati unele tensiuni si, crezi sau nu, pot intari relatia - cu cat depasesti mai multe obstacole cu cineva cu atat e o legatura mai puternica. Pana aici ti-am spus partea buna. Dar...tu esti adolescenta si n-ai aflat inca doua lucruri: primul este ca, ma crezi sau nu, peste o vreme o sa vrei sa fii cu altcineva, e aproape inevitabil (n-ar fi imposibil sa ti-o ia el inainte, dar oricum sunt slabe sanse sa ramai impreuna cu prima iubire - ar fi frumos dar asta e viata, si mai tarziu o sa te bucuri ca e asa); al doilea, inca n-ati invatat sa va purtati intr-o relatie intima si o sa va loviti de probleme pana invatati. Certurile voastre sunt dintr-un instinct sanatos, insa nu stiti sa le folositi in mod util. Comunicarea voastra este foarte slaba, tu nu intelegi ce nu-i convine lui, el nu intelege ca te raneste cand va purtati asa, iar intre doi oameni apropiati nu trebuie sa existe lipsa de consideratie si intelegere. Nu-ti mai face tu griji ca "ce-o sa spuna lumea" daca nu mai esti virgina, pentru ca nu mai suntem in evul mediu. Nu e grav ca te-ai culcat cu el, era grav daca ramaneai insarcinata.
Problema dintre voi o sa se rezolve de la sine. Mai devreme sau mai tarziu o sa va despartiti. Faptul ca te bruscheaza e inacceptabil si ar trebui sa fugi de el cand se poarta asa, sa il parasesti spre binele amandurora: ca sa isi dea si el seama ca nu se poate purta asa fara urmari, si ca sa ai si tu sansa, mai repede, sa fii cu cineva care sa stie niste reguli de bun simt: nu te-a cumparat din piata. O sa va mai chinuiti asa o vreme, apoi, cu tot circul si suferinta de rigoare o sa ii puneti capat. Impaca-te de acum cu ideea, macar sa fii un pic pregatita. Nu te mai certa cu el, da-i dreptate, nu mai face chestiile care-l enerveaza, dar incepe sa te gandesti ca nu sunteti asa potriviti cum credeai la inceput. Daca o tineti tot asa, o sa te trezesti intr-o zi si batuta si parasita. N-o sa-ti para rau atunci ca te-ai lasat asa calcata in picioare doar ca sa nu-l pierzi si pana la urma tot a plecat? Si ai grija sa nu te razbuni pe urmatorul, care ar putea fi mult mai bun pentru tine happy O sa-ti fie greu, dar o sa treaca repede, n-ai ce face.

2 răspunsuri:
| Dany3l16 a răspuns:

Raspunsurii ar fi: 1.Nu ati facut sex deloc si s-a plictisit. 2.Sa saturat de tine. 3.Are pe altcineva... Pentru rezolvarea problemelor ar fi sa il intrebi daca vr sa faceti sex si sa terminati cu asta sau sa i dai papuci.

| Lallyzz a răspuns:

Hmm...
Pãrerea mea e ca trebuie sa uiti de el oh go on.
Dacã va certaţi aşa mereu...
Prietenul meu nu se ceartã cu mine niciodata love struck.Daca inima nu te lasã sa te desparţi e clar ca il iubesti mult si nu poţi trãi fãra el...Dar eu cred ca meriţi pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat şi sã nu se poarte aşa cu tine happy. Dacã vrei sa te desparţi de el fa-o.E clar ca nu ştie sa te aprecieze...oh go onMã rog eu iţi zic ca ori ce ai face trebuie sã treci peste happy. Trebuie sã gasesti pe cineva care te iubeşte cu adevãrat.
Mã rog nu ştiu daca ce zic e chiar corect rolling eyes...Eu ţi-am zis doar ce cred eu happy.
Bafta >big grin