| anonim_4396 a întrebat:

Deci am nevoie de ajutorul vostru urgent. Dupa o relatie de 2 ani si ceva iubitul meu a hotarat sa ne despartim pentru ca a apărut monotonia. Mai nașpa e ca a apărut si o tipa. Care zice el ca e "nebuna" si mereu face ceva si dispare plictiseala (sau intalnit de cateva ori pana acum). Faza e ca i-l vreau inapoi. Spuneti- mi ce trebuie sa fac ca fiu "nebuna"? Sau cica ar trebui sa fiu mereu Misterioasa. Cum adică, ce ar trebui sa fac mai exact? Help pleaseeeee P.S : stiu ca par putin fraiera ca ma tin dupa un baiat dar stiu ca inca simte ceva (puternic) pentru mine :-D

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate trebuie sa admiti ca a disparut dragostea si iubirea si s-a instalat rutina si monotonia. Ceea ce simte el "puternic " fata de tine in nici un caz nu tine de iubire.

| neutrino a răspuns:

El are dreptate: atunci cand te plictisesti de cineva, cauti pe altcineva: alta varianta nu exista, iar tu nu mai poti face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai trebuie sa faci nimic ca sa fii nebuna. El stie cum esti, ai stat cu el doi ani. Tipul si-a pierdut interesul. Acum poate simti doar o nevoie puternica in tine. Lasa-l sa plece.

| LostInPark a răspuns:

Misterioasa, pai ce sa zic fata. Pune-i nisip cu apa in balamale ca dupa un timp sa-i scartaie rau de tot usile.
Misterul perceput de el poate avea alta forma.
Pentru mine misterioasa insemna sa nu-i stiu numele, cine e, de unde e, cati ani are si ce cauta la ora aia pe strazi.
nu stiu, faci cum vrei, ca o posibila relatie cu un om care-si doreste sa sparga monotonia, nu prea ai sa apuci sa traiesti.Adica viata oricum e monotona, mai ales la noi astia cu clima temperat continentala.Ca iernile le petreci lipid de calorifer sau impingand pisici de pe soba.
Ce ar putea sa simta din moment ce voi doi nu sunteti creativi si va tineti de maini de parca ati reface vreo scena dintr-un logo cu Nokia.
Hai ca deja m-ai provocat cand ai pus intrebarea aici, daca tu n-ai stiut nici sanse sa spargi monotonia n-o sa ai.
Cele mai bune momente sunt cele traite la limita(nu-i pune te rog viata in pericol) departe de casa, familie, cu un nod in gat ca nu mai aveti bani si sunteti pe alt continent.Cred ca ar fi suficient sa va descoperiti unul pe altul...
Ia s-o vezi maine, Antarctica ...pinguini..pffff sad
Lasa, vine acum un lache sa-ti zica ceva standard, impletiti cosulete sau spargeti seminte la un colt de sens giratoriu.Pa

| ychigo a răspuns:

"Simte ceva (puternic)" daca mai era ceva...ati fi fost și acum împreună, timpul trece fa ceva pentru tine sa-ti fie mai bine si renunță la ideea de a mai fi din nou împreună cu el.

| celdesuspendat a răspuns:

Ia-ti gandul. relatia s-a dus deja.