| jessikz0r a întrebat:

Deci am o poveste la care as vrea sa aflu diferite pareri. L-am cunoscut pe baiat acum o luna jumate, de atunci am fost tot impreuna (m-am mutat cu totul) era totul ok.el s-a despartit de fosta lui inainte cu 5 luni sa ma cunoasca, dupa ce au avut o relatie de 5 ani.Ei,primele saptamani tot de ea imi vorbea,ca era desteapta, draguta,si tot felul de aprecieri, n-am bagat de seama, pana cand intr-o zi ne-am certat seara dintr-un motiv banal, a doua zi mi-am luat toate lucrurile de la el si am plecat ca sa-l fac sa sufere pentru ca m-a suparat pe seara.Eu am crezut ca era doar o cearta si ca va veni sa ne impacam maxim intr-o zi, zis is facut, ma suna, dar ma suna sa-mi aduca ce mi-am mai uitat la el, dupa ce-mi da lucrurile imi spune ca s-a dus la fosta si s-a impacat cu ea! Ca a avut un moment de slabiciune. Am fost distrusa timp de 3 zile, dupa care vad un apel de la el, l-am sunat inapoi si-mi vorbeste vreo ora intr-una, ok, i-am zis care-i scopul apelului.Ne-am intalnit, mi-a spus ca-i pare rau ca ma face sa sufar, el si-a dat seama ca eu sunt prea mica pentru el(e o diferenta mare de varsta) prietena lui este cu 8 ani mai mare decat mine, ea e alfel, are o functie, eu sunt o studenta si atat. Dupa toate povestile din seara aia imi face o propunere care m-a lasat putin masca.Mi-a spus sa ne vedem pe ascuns, ca el s-a atasat mult de mine in luna pe care am petrecut-o si nu m-ar lasa.Are un telefon pe care vorbeste doar cu mine, si de care prietena asta a lui nu stie.Ei,am acceptat "afacerea" dar cand ii vad lucrurile la el, unde erau ale mele, cand il suna si-i vorbeste cate jumate de ora, ma face sa-mi fie nu stiu daca greata, dar un sentiment trist imi trece prin gand.N-as mai continua, eu stiu ca nu-i o solutie, dar eu nu-i puteam da o certitudine ca eu o sa raman cu el, iar el asta-mi cerea zilnic, asa in modul in care suntem acum, ma simt mai libera,mai fericita... Sa mai continui chiar daca am si nefericiri? Sau sa pun stop? big grin El mi-a zis ca poate nu va tine relatia lui, si-am sa ma intorc la postul de iubita, i-am zis ca postul ala l-am parasit definitiv si ca nu-mi mai trebuie. Sa-i las sa fie fericiti? Oare ce-i in capul lui?laughing) As vrea opinii de la oameni care nu ma cunosc, si-ar spune o parere sincera big grin

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Probabil ti-e greata de tine pentru ca stii ca nu o sa fi niciodata mai mult decat o amanta, dar te complaci asa. Fa ce simti.
Eu personal l-as parasi, tu te-ai mutat prea repede la el, nu trebuia sa faci asta. Ca isi iubeste prietena, e mai mult decat evident, avand in vedere ca iti tot vorbeste despre ea si s-au mai si impacat: insa pe tine te tine pe post de friptura( stii tu, ciorba, ciorba parca ar merge si o friptura) adica amanta, si atat. Personal, nu cred ca o merita pe niciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cu el daca iti place sa fii doar de umplutura si nu o relatie normala. El a facut ce ar facea orice persoana, cand actuala iti da papucii (sau actualul ) te intorci la ex. Nu e mare bataie de cap sa intelegi asta.

| AdelaElena88 a răspuns:

Tu chiar nu ai putin respect fata de tine? De ce te-ai multumi cu jumatati de masura? Chiar nu vezi ca omul acela si-a batut joc de tine si ti-a propus sa faca asta in continuare i-ar tu i-ai permis? Daca femeia aceea la care s-a intors dupa 5 ani e asa cum spune el, fii sigura ca nu esti decat o papusa sexula pentru el.Respecta-te mai mult, iesi din "afacerea asta", concentreza-te pe facultate si tinteste sus.Nu te mai multumi cu jumatati de masura. Daca el a fost fraier si a avut un moment de ratacire, tind sa cred ca si tu ai avut un moment de ratacire si mai mare cand ai acceptat propunerea. Nu face ce simti, fa ce este corect. DAca o sa faci in contuare o sa distrugi relatia dintre el si actuala lui.E evident ca relatia lor are probleme, dar iti spun eu si daca s-ar despartii de ea, nu ar ramane cu tine. E clar ca esti a doau optiune pentru el, tocmai el a zis-o, ca poate relatia nu o sa mearga si alte vrajeli.El nu e sigur nici de relatia cu actuala si de aceea iti vinde vrajelile alea ieftine, pentru ca ii e frica ca nu o sa mai aibe ce sa f***. Scuza- mi vocabularul, dar asta e parerea mea.Da-i fraierului o lectie si arata-i ca nu esti papusa la care vine doar sa se elibereze, chit ca iti da si tie orgasm. Respecta-te fato!

| ClaviusLord09 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Domnisoaro, cam cati crezi ca te cunosc aici asa ca sa poata sa-si dea cu parerea?
E clar, numai specimene frate laughing

| AdelaElena88 a răspuns (pentru ClaviusLord09):

Nu înțeleg ideea comentariului tău, poți fi mai explicit, te rog?

| jessikz0r explică (pentru ClaviusLord09):

Am recitit si eu, si commentul tau si al ei de vreo 3 ori, chiar nu-nteleg la ce te referi laughing))

| AnnonymousName a răspuns:

Părerea mea este să îl părăsești. Mai mult vei suferi în viitor dacă rămâi cu el, decât dacă îl părăsești. Dacă ținea la tine cu adevărat, te aducea în primul plan, nu un fel de „planul 2" dacă nu îi iese cu fosta lui. Mai mult de atât nu am ce să zic, acum e alegerea ta ce să faci.