| teodoraplm a întrebat:

Deci am o relatie cu un baiat de 1 an jumate si mi-am dat seama ca nu il iubesc cu adevarat...acum 2 luni am facut sex cu el si a ejaculat in mine. Voiam sa ii zic sa ne despartim dar ieri am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv...nu stiu cum sa ii spun sau ce sa fac.
Vreau si eu un sfat

11 răspunsuri:
| 19flo79 a răspuns:

Pai desparte-te si gata, nu-i mai zi nimic de sarcina.
Sau acum vrei sa ramai cu el?

| teodoraplm explică (pentru 19flo79):

Nu am bani sa platesc avortul happy

| 19flo79 a răspuns (pentru teodoraplm):

Mergi la medicul de familie, iti face trimitere la spital si e GRATIS...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 19flo79):

Cu trimitere CNAS și pana găsești un loc undeva în care sa facă gratis, ajunge sa nască copilul pana atunci. Probabil o pune și acolo pe lista. Ma faci sa rad.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul si vedeti voi ce solutie gasiti: pastrati copilasul, va casatoriti sau nu, te suporta finanaciar etc.

| 19flo79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil, dar de ce sa stai pe net si sa te plangi cand poti merge la medic sa incerci?
Nu e vorba de un transplant de inima sau de ficat sa dureze...

| teodoraplm explică (pentru Violleta2022):

Nu prea cred ca isi doreste asta...mi-a zis de la inceput ca nu vrea sa facem publica relatia sau sa zic cuiva ca este iubitul meu ca cica nu isi risca viata pentru o minora....pe langa toate astea este foarte violent de exemplu cand i-am zis ca parintii mei stiu ca avem o relatie a ridicat mana la mine si mnah

| Violleta2022 a răspuns (pentru teodoraplm):

Wow...caz de pedofilie violenta!
Urgent anunta-ti parintii si daca te ameninta, faceti plangere la Politie!

| Clarity a răspuns (pentru teodoraplm):

Ai fost manipulata intr-o relație in care a profitat de tine. Ceva ce nu este acceptabil și trebuie pedepsit. Ai grija de tine și nu de el.
Îmi pare rau ca părinții tai nu au realizat ca el nu este bun pentru tine.
Du-te la doctor ca sa te trimită sa faci avort dacă crezi ca esti pregătită pentru asta. Un copil este o responsabilitate foarte mare care o ai pe viața. Îmi pare rau ca trebuie sa treci prin mai multă durere din cauza lui.
Ii alegerea ta dacă vrei sa mergi la poliție fiindcă nu ii niciun adult lângă tine care sa o facă pentru tine, sa te protejeze împotriva lui, eu dacă eram o făceam.
Trimite-mi mesaj in privat dacă ai nevoie de suport.

| Stoi94315 a răspuns:

Spune i adevărul, trebuie sa găsiți o soluție împreună, pana la urma dacă v a plăcut sa faceti sex trebuie sa va asumati consecințele.

| Cannibal a răspuns (pentru teodoraplm):

Felicitări!
O altă poveste clasică în care rodul unei iubiri puerile este condamnat la o existență mizeră.
Dacă nu-l mai iubești asta e, treci peste nu ești condamnată la o relație cu o persoană pentru care nu simți nimic.
Dacă consideri că sunteți suficienți de maturi încât să gestionați situația și chiar considerați că vă doriți acest copil și aveți resurse necesare pentru ai asigura un trai decent ați putea să-l păstrați.
Pe de altă parte dacă sunteți maturi și realizați că nu sunteți pregătiți pentru a deveni părinți, încă, e la fel de normal. Poți merge la un medic să vezi despre ce este vorba, să ceri mai multe informații despre un posibil avort și despre alte lucruri pe care vrei să le afli.
Succes! Sper să faci alegerea corectă, dar mai important corectă în funcție de ce simți tu. Tu știi mai bine dacă ești pregătită sau nu să devii mamă.