| 128576 a întrebat:

Deci am sa va zic cateva intamplari din care nu stiu ce sa cred. Eu cred ca un baiat pe care eu il plac ( sa il numim Pupi ) ma place si el la randul lui, dar nu sunt sigura. Deci, inainte sa vina la mine sa vb de obicei se aranjeaza pe ascuns in oglinda telefonului, totusi asta poate insemna ca ii place sa arate bine mereu. Cand vorbim de cele mai multe ori sta foarte aproape de mine ( dar cateodata face asta si cu altii cred ) si mereu cand il rog sa ma ajute ma ajuta. Cateodata ma mai necajeste dar sunt sigura ca e doar in gluma. Cand am fost sa facem poze cu clasa mi-a zis ca vrea sa faca una si doar cu mine. Unul dintre prietenii lui cei mai buni m-a studiat odata de sus pana jos, desi a vazut ca l-am observat ( chiar nu am inteles ce sa cred de aici ) si acelasi prieten le zice celorlalti sa taca cand vb eu si cu Pupi laughing)) pe grupul clasei. Aproape mereu vine el sa vb cu mine fiindca eu nu prea merg la banca lui. El e comunicativ si se intelege cu toti. Prietena mea zice ca ma place, dar nu stiu ce sa cred. Adica a trecut Ziua Indragostitilor si nu mi-a luat nmc ( nu ca as fi dorit ceva...chiar nu sunt materialista, dar acum avea ocazia sa imi spuna daca simte ceva pentru mine ca doar nu se astepta sa ii spun eu, sper ). Eu chiar cred ca si el ma place la fel de mult cum il plac eu. Eu cred ca a inteles ca eu il plac din anumite semne, dar nu stiu sigur. In fine, nu doresc sa imi fac sperante false. El e foarte destept dar nici eu nu sunt mai prejos. Crede-ti din ce v-am povestit ca ma place?

9 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce vrei sa intrebi pe toti sfatosii de aici sau sa citesti in horoscop si stele daca te place?

Du-te si intreaba-l.

Vor fi doua raspunsuri posibile: da sau nu.

In oricare caz, stii cum stai.

| Randomuser2000 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu s niciodata doar 2 variante, 1x2

| 128576 explică (pentru Randomuser2000):

Si eu care credeam ca sunt mai multe 1×n

| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că te place, dar e timid.

| AliTheo18 a răspuns:

Este posibil sa te placa, dar numai tu iti poti da seama din naumite semne pe care ti le da, fapte, cum te priveste, cum te atinge, intelegi? Poate e genul de baiat care se gandeste bine inainte, piate nu are curaj sa iti spuna, poate inca nu are sentimentele atat de dezvoltate, ci doar e o atractie. Ori mai astepti, mai vezi cum se comporta etc, sau uite, pune-l la un test, pupa-l o data pe obraz mai mult si ia-l in brate, sau cere-i o imbratisare, vezi cum reactioneaza. Sau ii poti spune ca il placi, dar nu as vrea nici sa te refuze, dar nu ii stiu sentimentele, sunt sigura ca o sa gasesti o cale de rezolvare.

| vreucarteaIT2013 a răspuns:

Exista 24 februarie.

| 128576 explică (pentru vreucarteaIT2013):

Si pica sambata deci nu ma intalnesc cu el.

| vreucarteaIT2013 a răspuns (pentru 128576):

1 Martie, 8 Martie