| Gogoasa24 a întrebat:

Deci, cum pot sa imi largesc preputul? In stare flasca il pot decalota complet insa cand e sculat pot doar jumate si e si sugrumat parca se invineteste, ce sa fac, sunt stresat ca nu o sa pot face sex, am 18 ani.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandul (capul) fiecarui penis care d.p.d.v. clinic este sanatos, poate fi decalotat complet adica preputiul sa fie retras foarte usor, catre baza penisului pana la capat, adica la maxim atat cat permite frenul penian (''ata/fraul'') fiindca in mod foarte sigur NU ti se va rupe absolut nimic. Acceseaza urmatorul link : https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg si vei intelege in ce mod functioneaza penisul care este sanatos.
Fiindca preputiul poate fi trecut peste glandul penian si acesta poate fi decalotat cand penisul este in starea flasca, se poate incerca sa se largeasca deschiderea preputiului prin asa numita metoda Beauge. Aceasta consta in practicarea unor sedinte cat mai dese/zilnice sau ori de cate ori apare/exista posibilitatea de a INTINDE pielea preputiului situata in zona s-a extrema, adica a INELULUI FIBROS, care nu permite ca deschiderea preputiala sa se largireasca suficient de mult.
Fiindca se pare ca in cazul tau afectiunea este probabil medie, de gradul 2 s-ar putea ca afectiunea sa se poata rezolva acasa, prin efectuarea unor decalotari repetate a penisului in stare flasca prin asa numitul – procedeul Beauge, adica o manopera oarecum sinonima cu masturbarea. In vederea inmuierii pielii preputiului si intinderii progresive a celulelor existente in asa numitul "inelul fibros" al preputiului care limiteaza deschiderea acestuia, se recomanda sa fie folosit ca unguent care sa inmoaie celulele "inelului fibros" unul dintre urmatoarele produsele : BETADERM (betametazona) sau DERMOVATE (propionat de clobetasol 0, 05%) care se gaseste in orice farmacie. Se unge din belsug pielea preputiului din zona glandului (capului) si dupa ce alifia este absorbit in intregime de preputiu (pielea ce acopera glandul) se va masa si intinde (cu 2 degete) preputiul in toate directiile, cu forta, pana la aparitia durerii, adica pana la limita suportabilitatii. Se executa acest tratament de 2-3 ori pe zi, timp de 2 saptamani cu 1 saptamana pauza. In caz de nevoie se reia tratamentul de mai multe ori. Daca metoda nu da rezultate atunci se poate rezolva doar chirurgical (chiar daca nu optezi pentru asa ceva), se rezolva in cateva minute fara nici un efort de catre un medic chirurg urolog.Totusi, inainte de a incepe ar fi recomandat sa fii consultat cel putin de medicul de familie. In caz contrar, spor la lucru si multa rabdare in cazul in care optezi pentru acest mod de rezolvare.
De asemenea pot fi folosite cu succes si INELE PT LARGIRE PREPUTIULUI in caz de FIMOZA asa cum este prezentat in urmatorul film demonstrativ :
https://www.youtube.com/watch?v=2FW-sALC-2g
Spor la lucru. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog si acesta iti va spune care sunt cauzele de nu se decaloteaza normal penisul tau, in stare de erectie.

| Willis a răspuns:

Am pățit și eu. Și am rezolvat fără medic, în cadă cu apă caldă, ținut maxim suportabil trasă pielea. Se va lăsa ușor ușor. Dar este pe un termen mai lung, o săptămână, două, trei. Depinde de fiecare, dar în final vei reuși.

| DanyDav a răspuns:

Operatie cred!