| ionutz24_2810 a întrebat:

Deci cum sa incep :mult timp am observat ca o colega e interesata de mine ( din pct meu de vedere) si am zis ca hai sa incerc..mult timp am vorbit cu ea, am mai iesit cu grupul etc..intr-o zi am mers la un coleg si a venit si ea sa facem un proiect. Acolo am incercat sa o sarut si ea m-a refuzat..si i-a zis la colegu ca nu vrea sa strice "prietenia" dintre noi 3 ca daca cumva ne despartim nu o sa mai fim prieteni etc..ieri am mers la padure (noi grupul) si ne-am jucat un joc. fantana daca il stiti si am nimerit eu sa stau si ea a ales sa ma sarute de 7 ori(m-am entuziasmat foarte). La sf zilei vorbeam cu un coleg si ea a venit si s-a asezat in bratele mele. nu mi-a spus nimic si si-a pus capul pe umarul meu. Eu i-am zis ca nu o inteleg deloc ca sunt foarte confuz si ea m-a intrebat in ce privinta..am mai vorbit cu 2 dintre prietenele ei si una mi-a zis sa mai incerc dar mai tarziu si cealalta sa o las balta...in concluzie astazi sunt varza ..nu am inteles nimic ..nu stiu ce sa cred. Poate ziceti ca-s disperat dar va spun ca e prima mea incercare si sper sa-mi dati un sfat bun. diseara o sa iesim din nou si chiar nu stiu cum sa ma comport. Va rog niste sfaturi si va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AlaturideIngeri a răspuns:

Eu una te inteleg perfect,si da trebuie sa vorbesti cu ea sa vezi daca simte ceva pentru tine sau doar vrea sa se joace cu sentimentele tale, sau poate ca te place dar e confuza, poate ca nu e sigura de ceea ce simte, asa ca cel mai bine ar fi sa vorbest cu ea si sa-ti spuna exact ce simte, ce gandeste.

14 răspunsuri:
| alexxis0712 a răspuns:

Spune-i in fata direct ca o iubesti

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Ea te place, adica nu cred ca ar fi facut toate acele lucruri daca nu ar fi simtit ceva pentru tine.
Cred ca este timida si de aceea nu iti spune ca te place, ea asteapta ca tu sa faci primul pas sa vorbiti.
Deseara comporta-te normal, adica incearca sa nu pari confuz sau...fii cat mai relaxat,degajat,vorbeste cu ea,danseaza cu ea(asta daca mergeti intr-un club).
Deci,toata seara comporta-te cat se poate de normal iar la sfarsitul serii condu-o tu acasa,doar voi doi,fara nimeni altcineva in preajma voastra si incearca sa vorbesti cu ea despre voi doi, intreab-o daca simte ceva pentru tine, daca da ce anume simte, spune-i tu ce simti pentru ea(daca simti ceva), propune-i sa va cunoaste-ti mai bine si cine stie poate ca o sa fii cu ea.
Mult noroc deseara kiss

| ionutz24_2810 explică (pentru AlaturideIngeri):

De fapt am mai vorbit cu ea chiar in ziua dupa ce m-a refuzat si i-am spus ca imi place mult de ea si vreau sa stiu daca sentimentul e reciproc.Ea mi-a raspuns ca inca nu s-a gandit si ca totusi vrea sa ramanem prieteni si i-am raspuns ca o inteleg si ca asa va fi. oricum eu nu am incercat a 2-a oara sa o sarut si nici nu voi incerca..am spus ca sunt confuz pentru ca ea chiar daca cu o zi inainte m-a refuzat a inceput sa fie tot mai apropiata de mine si dupa ceea ce s-a inamplat ieri chiar nu stiu ce sa mai cred..colegul la care am fost cu proiectul mi-a spus ca l-a intrebat foarte multe despre mine si daca am vorbit cumva cu el despre ea.mi-a spus ca el crede ca doar se "joaca" cu mine ca nu e decisa etc. poate oi fi eu naiv sau imi fac prea multe griji dar dupa ziua de ieri doar la ea ma gandesc si chiar vreau sa stiu daca va fi sau nu ceva intre noi. Multumesc mult pentru sfat happy

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Trebuie sa ai o discutie cu ea cat mai repede posibil pentru ca nu e corect din partea ei ce face,adica se joaca cu sentimentele tale.
Intreab-o de ce face unele lucruri daca spune ca nu te place,adica ea vorbeste cu colegul tau despre tine, te tine in brate, dar spune ca nu te place, deci acest lucru este imposibil, nu te interesezi de cineva daca a vorbit despre tine daca nu iti place de el/ea.Eu una chiar nu o inteleg, ce sa mai zic de tine, chiar te cred ca esti foarte confuz si ai si motive sa fii asa.

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Nu te supara, cati ani ai?

| ionutz24_2810 explică (pentru AlaturideIngeri):

In viata mea nu am fost asa frustrat... sper ca ma intelegi..ca am mai incercat sa vorbesc cu altii dar ei zic sa uit de ea..in acest moment nu pot sa-mi pun acest gand in cap pentru ca nu stiu ce gandeste. Eu am gandirea aceea ori da ori ba..stiu ca cu fetele trebuie sa ai rabdare etc. am incercat sa nu o presez deloc sa creada ca sunt disperat..infine acum vreau doar sa ma conving sa stiu daca e ceva sau e doar asa de plictiseaca ceea ce face ea.

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Suntem de aceeasi varsta. happy

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

De unde esti?

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Ms pentru fundita kiss

| ionutz24_2810 explică (pentru AlaturideIngeri):

Tarnaveni jud Mures.tu?

| ionutz24_2810 explică (pentru AlaturideIngeri):

Npc:*

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Craiova,jud.Dolj happy

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru ionutz24_2810):

Eu una te inteleg perfect,si da trebuie sa vorbesti cu ea sa vezi daca simte ceva pentru tine sau doar vrea sa se joace cu sentimentele tale, sau poate ca te place dar e confuza, poate ca nu e sigura de ceea ce simte, asa ca cel mai bine ar fi sa vorbest cu ea si sa-ti spuna exact ce simte, ce gandeste.