| silver19 a întrebat:

Deci cum sa scap de niste cocalari care pe unde merg eu vin si ei, prietena mea ii cheama tot timpu peste tot ca cica ei sunt amici... ii cunosc si eu dar ma scot din sarite rau de tot cu glumele lor de tarani... ce-as putea face? straight face

Răspuns Câştigător
| adria_1732 a răspuns:

Nu le zice in fata fi diplomat si evita o perioada sa iesi chiar daca prietena insista fi mai destept si ai sa vezi ca o sa rezolvi

14 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu te pun pe ganduri gusturile ei la oameni si anturaj? Ii spui ca n-are decat sa vorbeasca cu ei, dar cand iesiti impreuna mergeti fara ei. Nu le spune lor pentru ca oricum n-au ce sa inteleaga si cocalaru' prost tine si dusmanie pana la moarte. Tu cu ea ai problema, fii ceva mai acid.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa vorbesti cu prietena ta si sa-i spui ca nu-ti place compania lor. spune-i ca vrei sa iesiti numai voi doi!

| Dizzydizz a răspuns:

Zii sa aleaga:ori ei ori tu si gt?

mira
| mira a răspuns:

Renunti la acest anturaj.

| Frogie a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea despre asta si sa-i spui parerea ta despre ei. Bafta!

| georgiana a răspuns:

Are dreptate carmen, nu judeca omul dupa aparente, dincolo de faptul ca asculta un alt gen muzical decat al tau se poate ascunde un suflet sensibil, un prieten de nadejde.Nu toti avem aceleasi gusturi, dar incercati sa faceti lucruri comune care va plac tuturor celor din gasca.Impacati si capra si varza, iar i momentele in care vreti sa ramaneti numai voi doi, o poti ruga pe prietena ta, ii spui ca ai vrea sa aveti mai mult timp pentru voi doi.Nu neglijati nici grupul amical, poate ea are legaturi stranse fata de ei si o ruptura brusca ar putea sa o raneasca.

| anna01 a răspuns:

Prietena ta tot din secta cocalarilor este? N-ai ce face, poti scapa de toti, daca vrei. Poate nu-i place sa stea singura cu tine, de ce are nevoie de alai? Nu inteleg.Inchide-le gura direct daca nu-i suporti si cere-i prietenei sa-ti explice de ce-i aduce.

| Deeiu a răspuns:

Intalneste-te cu prietena ta in locuri restrase unde aia nu va pot tine companiahee hee
Ex:la tine acasa, la ea acasabatting eyelashes
Sau... cel mai simplu` sapune-iwinkingdaca nu face ca tine ii dai papucii, crede-ma ca sunt multe care probabil te asteapta sa-i dai papucii actualei si sa te "vrajeasca" elebatting eyelashes
Sau...mai e inca o varianta.bate-i da'i draq!oh go on
Asa poate te lasa in pace, si daca se supara prietena ca dc i-ai batutlaughingchatterbox. o iei asa:"cand esti cu mine, suntem singuri, ca eu nu vin cu toata turma sa ne vada cum ne sarutam, etc"
laughingEhh.eu asa as facehee hee

| Love4ever.EU a răspuns:

Pai, ce ai putea face? Atunci cand iesi cu prietena ta in oras roag-o sa nu ii mai cheme p acei tipi! Spune-i ca vrei sa iesiti nu mai voi doi! c zici? Sau vb cu ea desprea asta!

| silver19 explică:

Ii cunosc destul de bine, nu-mi pasa ca asculta manele, pur si simplu nu-i mai suport, si oricum o sa le zic lor in fata treaba asta, multumesc oricum! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu-i cunosti, ci doar faptul ca asculta manele ti-a creat din start o impresie gresita despre ei. Cunoaste-i mai bine, lasa la o parte faptul ca asculta acest gen de muzica deoarece problema este la tine: ei sunt multi, si nu ar fi corect sa se schimbe pentru tine, pe cand tu esti unul, n-ar fi mare necaz sa-i accepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai accepti mult ce-ti propune ea in legatura cu ei ai sa accepti si restul pina la urma.

| catarnebun a răspuns:

Stii ai putea sa le dai cate un pumn in gura la toti, si daca e nevoie si ei fiindca ea e o vaca si ii cheama afara, daca nu ar vrea i-ar lasa sa stea singuri nu cred ca ar muri fara ea.asa ca cheama-l pe chuck norrisbig grin

| aimee_1746 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu ea si sa-i spui ce anume te deranjeaza la comportamentul lor. Bafta!