| AlexDK a întrebat:

Deci...Cum sa va explic... pur si simplu m-am atasat de o fata la care tin foarte mult...am iesit cu ea mai mult timp...si am intreabato daca vrea sa fim impreuna... dar ea mi-a spus ca ar fi mai bine sa ramanem doar prieteni...pentru ca tine prea mult la mine si nu vrea sa ma piarda ca pe restul iubitilor ei... un sfat ceva va rog?!?sad

Răspuns Câştigător
| Nu a răspuns:

Incearca sa-i arati ca esti altfel, nu ca si "ceilalti". Roag-o sa te priveasca pe tine nu "pe altii" si sa nu generalizeze.
Probabil a suferit recent o despartire, asa ca las-o putin linistita, consoleaz-o si poate se destainuie.
Eventual atentioneaz-o ca daca merge mereu pe premiza asta nu va rezolva nimic niciodata.
Iar daca iesi vreodata cu ea, nu aduce in discutie fostele ei relatii.

7 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Salut.
Timpul le va rezolva pe toate[treptat]!
Fii alaturi de ea mereu.Ai rabdare.Dovedeste-i ca nu esti ca toti.Ca tu chiar ti la ea si vrei ceva serios.Ca nu o s-o faci niciodata sa sufere!
Ea tine la tine. Fa tu urmatorul pas, dovedindu-i!
Treptat, lucrurile se vor aranja!
Monica

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai daca asa simte respectai dorinta
poate chiar tine si nu ar vrea sa distruga acesta prietenie
si nah sunt si alte fetewinking

| andradat a răspuns:

Ori spune adevarul ori asta e o scuza tipica.

| Piㄨㄨy a răspuns:

Dupa parerea mea, s-a despartit recent de un baiat si acum nu mai are incredere in niciunul. spun asta pentru ca si eu patesc la fel... dupa ce ma despart de un baiat, nu mai vreau sa ma apropii de niciunul un timp.cred ca ar trebui sa o lasi sa se linisteaska un timp.fii alaturi de ea, arata-i ca tii la eawinking

| Ros3Blu3 a răspuns:

Fii mereu aproape de ea, ascult'o, dai sfaturi si poate merge si probabil a zis asa pentru ca ori o fii auzit ceva de tine, ori ii e frica sa nu se repete ceva din alte relatii ori nu stiu happy Incearca cum am zis poate mergehappy Bafta

| AlexDK explică:

Bulinutza123 :"si nah sunt si alte fete"...se cam vede ca esti fata. dar poate ti s-a intamplat si tie sa te indragostesti de un baiat si el sa nu isi dea seama, sau sa nu te vrea. dar daca tie ti s-a pus pata pe el, nu cred ca te ajuta cu ceva sa stii ca mai sunt baieti.Sincer happy

| ioana_7867 a răspuns:

Alex Alex, dar vad ca esti indragostit raubig grin ceea ce e un lucru bun.Acum, stii cum e? Nu exista "te iubesc, dar nu pot fi cu tine ca nu vreau sa te pierd". replica aceasta exista si e valabila numai in filme. Fara suparare, dar cred ca fata, te-a refuzat intr-un mod politicos, incercand sa nu te raneascasad. Eu zic sa pastrezi relatia de prietenie cu ea si sa cauti in continuare fata care te asteapta pe undevabig grin.