| sweetcassie a întrebat:

Deci big grin am facut petting cu iubitul meu si a introdus un deget la mine in vagin. daca inainte de asta, sau in ziua aia de dimineata si-a facut laba sa zicem laughing) e vreo posibilitate ca sa fi avut ceva spermatozoizi pe deget? app, sunt foarte paranoica si nu vreau sa ma trezesc cu vreun bebeu fara sa fi facut nimic laughing mentionez ca am si sindromul ovarelor polichistice. happy

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Petting-ul e una si degetul in vagin, alta.
Insarcinata nu esti, fii sigura, indiferent de gradul tau de "paranoia".

| Zenithf a răspuns (pentru greece12):

Am auzit termenul asta de curand si, cam banuiesc ce inseamna, darmai bine intreb ca sa fiu sigur:
"Petting-ul" inseamna sa o mangai pe ea pe blanita?

| greece12 a răspuns (pentru Zenithf):

In 2014, da, si asta...
happy

| Zenithf a răspuns:

Ca sa existe o probabilitate de sarcina, trebuie ca sperma viabila sa fie introdusa direct in vagin. Daca a avut contact cu aerul, spermatozoizii din ea mor foarte repede. In cazul tau nu este nicio sansa sa mai traiasca vreunul.

| shadow72 a răspuns:

Looooool.wtf fato?!

| Alexandru0007 a răspuns:

Doar daca avea el sperma pe deget cand si l-a introdus

| Alcyon a răspuns:

Spermatozoizii mor, daca sperma se usuca. Prin urmare, n-avea cum sa te lase gravida in felul asta.

| Public22 a răspuns:

Nu vrei sa te trezesti cu vreun BMW?

| chazz a răspuns:

Stai linistita, e totul in regula, nu o sa fi insarcinata. Daca va decideti sa o faceti, folositi prezervativul!

| maturgrizonat a răspuns:

Stai linistita, insamantarea artificiala nu se poate face asa simplu, poate omul s-a mai spalat pe maini sau si-a bagat degetul in nas.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Cea mai lungă viață a spermatozoizilor este de aproape 4 ore dacă sunt în apă.
Dacă el a făcut o labă dimineața imediat cum s-au uscat mâinile e totul sigur.

| Gaabrieel a răspuns:

Chiar daca avea pe mana ce zici tu, spermatodoidul are o viata foarte scurta si aceea in conditii de laborator!