| Justonekiss a întrebat:

Deci de 3 zile sunt foaaarte suparata.Marti o presupusa prietena a mea a incercat sa maa faca sa sufar, deoarece ea s-a dat la baiatul de care sunt indragostita si inclusiv mi-a zis ca sta cu el de 2 saptamani cu toaate ca eu m-am intalnit cu el in acest timp fara sa stiu.Aseara i-am dat un sms si i-am zis sa ma uite pentru ca eu nu mai vreau sa aud de elcrying. Astazi dimineata mi-a dat sms si mi-a zis ca de ce am hotarat asta si i-am zis tot ce mi-a spus "prietena mea". El s-a enervat foarte tare pentru ce el mi-a zis ca a stat 2 zile cu ea, doar sa-l faca ea gelos pe fostul ei si mi-a zis ca nu e adevarat ca veanea la mine pentru ca nu avea ce sa faca(ea mi-a zis ca el venea de plictiseala), ci din contra deoarece ma place foarte mult iar eu nu-l cred.In plus mi-a zis sa nu mai cred ce imi zice fata aia pentru ca minte foarte multsad. Problema e ca nu stiu acum pe cine sa cred, va rog un sfatsadsad

Răspuns Câştigător
| Ionut6999 a răspuns:

Vezi tu, o prietena care te inseala cu iubitul tau nu e o prietena adevarata daca nu e disperata sa o ierti, si prietenul tau intreaba-l ce s-a intamplat, si daca ai senzatia ca te minte prefate foarte foarte foarte suparata pe el si daca vezi ca se jura ca n-a fost el inseamna ca chiar n-a fost, pentru ca juramantu-i jurmant, nimeni nu a incalcat pana acum un juramantt.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde in cine ai mai multa incredere.
Daca ii dai lui inca o sansa,vei intelege,in scurt timp,daca minte sau nu.
Iar cu "prietena",stai de vorba serios si spune-i ca in povestea ei s-au strecurat niste inexactitati cam grosolane, poate vrea sa-ti spuna si adevarul!
Si, nu mai sta suparata!
Adevarul il poti afla cu putina rabdare si inteligenta!
Mult noroc!