| wymz a întrebat:

Deci, de ceva timp, mai precis din vară am început să vorbesc mai mult cu o colegă de clasă pe care, nu știu, sunt destul de confuz, adică nu știu dacă o plac cu adevărat... țin la ea, e o fată foarte drăgută, de treabă, deșteaptă, dar problema ar fi că înainte să incep să vorbesc cu ea am fost foarte indrăgostit pot spune de o altă colegă de clasă care nu mi-a dat importantă niciodată, adică mă consideră un bun prieten si atât. și din cauza asta mă simt destul de confuz. țin mult la fata cu care vorbesc din vară, dar parcă amintirea celeilalte mă *** la cap non-stop să o zicem pe românește. când o văd mi se ridică cucu la 90 de grade.
Țin să menționez că fata cu care vorbesc din vară sunt destul de sigur că mă place. dar e destul de timidă pe subiectul ăsta.
Aștept părerile si sugestile voastre.

Răspuns Câştigător
| Mαяуßăăღ a răspuns:

Parerea mea : Trateaza dragostea cu ignoranta pana vezi ca fata pe care incepi s-o placi te place si ea la randul ei. Mai bine daca ati ramane doar prieteni puii mei si vezi tu cum evolueaza lucrurile puppy dog eyes Fa povestea serioasa doar daca simti ca merita :d

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Nu are nimic daca e timida, fa tu in asa fel incat sa se simta mai bine cand e in preajma ta si sa aiba curaj cu tine.

| ClaudiaT a răspuns:

Buna! Eu spun asa : Da-i uitarii fetei acelea de care iti placea si apropie-te de fata "din vara" cum zici tu happy. Dar daca fata te place si este timida pe subiectul asta, ia-o fooooarte usor si calm, pentru ca ea daca e timida si tu insisti pe subiecte mai indecente cum ar fi sex-ul, fata te va ignora la un moment dat. Sper ca te-am ajutat!