| Vreoproblema a întrebat:

Deci, de vreo 2 saptamani pot zice ca ma intalnesc cu un tip de la mine din liceu( ne cunoastem mai de mult, destul de mult timp), iar mie imi place destul de mult de el. Ne comportam ca si cum suntem impreuna si imi tot spune ca tine foarte mult la mine si ca ma iubeste si altele, iar prin liceu la fel...se comporta normal vorbim, ne sarutam, dar practic nu suntem impreuna. Ce sa fac? Imi place foarte mult de el si stie asta, dar e putin ciudat sa continui asa...ce parere aveti si ce credeti ca ar trebui sa fac? Ofer funda :*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce simti nevoia sa-ti confirme ca sunteti impreuna,din moment ce chiar sunteti impreuna?
Confirma-ti singura lucrul asta,invitandu-l undeva unde merg numai cupluri si spune-i "din moment ce suntem impreuna,mergem si noi cu ei".
Dar, povestea asta cu confirmarea, ar trebui sa te lase rece cat timp sunteti bine unul langa celalalt.
Uneori o vorba poate sa sperie sau poate strica totul.
Fii mai sigura pe tine si considera simplu ca sunteti impreuna, pentru ca impreuna sunteti, fara "ca si cum".
happy

| neutrino a răspuns:

Continuati sa va sarutati, dar nu mai crede toate minciunelele lui, chiar daca sunt frumoase.

| Lothar a răspuns:

Stai ca nu inteleg ceva..la ce te ajuta "sa fii cu el" din moment ce va comportati ca un cuplu?
Sau "sa fii cu el" presupune sa aveti optiuni mai largi?

| durereaeobligatoriesuferintaeoptionala a răspuns:

Sa astepti sa te intrebe :"Vrei sa fii cu mine?"sau sa ii zici tu cand vrea sa te sarute sau ceva de genu :"Asteapta, e putin ciudat, nu suntem impreuna." si evident el te va intreba :"Atunci vrei sa fii cu mine?", tu o sa zici :"Da " si dupa va sarutati si da voi stiti mai incolo.
Sper ca te.am ajutat. Adica eu asa gandesc si asta as face.
Succes!

| Mihaela369 a răspuns:

Daca spui ca va sarutati inseamna ca da, sunteti impreuna....altfel ce naibii e? Nu trebuie sa iti zica ci sa iti demonstreze.Preferi cuvinte sau fapte?