| IubesteEa a întrebat:

Deci din povestea anterioara de iubire asa deci cand ne-am despartit prima oara a fost din cauza ca eu l-am inselat, apoi am aflat ca are pe alta de unde am aflat de la fratele meu care e cu fostul in clasa, eu cu oana prietena mea nu am crezut deloc dar s-a dovedit a fi adevarata ca asta inainte de craciun i-a dat un mesaj si el la citit si s-a uitat la mine si imi zambea, apoi dupa o saptamana in care se tot dadea la mine si in ianuarie ne-am impacat dar cand eram despartiti le zicea la toti cei de la scoala ca a fost cu mine la misto si lui oana ca ma iubeste si ca ar vrea sa fie din nou cu mine si asa a fost ne-am impacat dar tot imi zicea sa nu zic la nimeni ca suntem impreuna si eu tot il intrebam de ce si el zicea ca asa si ne-am despartit findca o prietena de-a mea s-a bagat iar el a crezut-o si ne-am despartit am plans mult si mi-am scris la status suparata si el la fel si cand ne-am despartit mi-a tot arata ca mai tine la mine, de exemplu se dadea la mine, imi zambea, ma privea insistent si era si gelos, iar cand am mers la biserica l-am impins apoi ne-am tinut de mana adica intr-un fel nu de mana cum se tin cuplurile ci normal in sus laughing si as vrea parerea voastra m-a iubit cu sinceritate? de ce se uita la mine cand citea mesajul de la iubita sa? si de ce zicea la toti colegii ca statea cu mine la misto? cand de fapt mie mi-a spus ca ma iubeste mie si prieteni mele? si de ce nu vroia sa imi spuna de ce sa nu zic la nimeni ca suntem impreuna? please help dau funda mersi:*

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

E posibil sa fi tinut la tine si sa le fi spus prietenilor ca sta la misto pentru a nu se mai baga si pentru a evita comentariile (stii cum sunt unii baieti). A 2a posibilitate ar fi ca el sa fi stat cu tine din plictiseala, lipsa de ocupatie, "la misto" cum a spus si sa ii fi spus prietenei tale ca te iubeste stiind ca aceasta va vorbi cu tine. Iar privirile si gelozia ar putea fi un semn ca inca tinea la tine, sau ca inca te considera proprietatea lui. Noi nu putem spune daca el te'a iubit sau nu, cert e ca a simtit ceva pentru tine (poate inca mai simte daca spui ca se comporta asa). Baietii sunt diferiti, insa toti au sentimente, sa stii. Nu sunt niste persoane lipsite de suflet. Tu poti insa sa analizezi lucrurile si sa le pui cap la cap, sa te gandesti la greseli facute de tine sau de el, la gesturi, la comportament si sa iti dai seama mai bine decat noi daca el chiar te'a iubit. Sau ai putea sa incerci sa vorbesti cu el. Bafta.

| toxik a răspuns:

Tine-a la tine. avand in vedere ca statea cu alta era normal sa spuna celorlalti ca o iubeste pe ea,. spunea ca a stat cu tine la misto pentru a nu fi luat de prost de ceilalti. nu dorea sa stie nimeni ca sunteti impreuna pentru ca lumea este rea, si intotdeauna exista cineva care se va baga in relatia voastra.winking

| JustThat a răspuns:

Poate ii e teama de reactia prietenilor lui la auzul vestilor sau ceva...
Poate se vrea macho si nu vrea sa le arate amicilor lui ca el a putut sa se implice intr'o relatie si sa te iubeasca pentru ca ii este frica, ca amicii lui il vor tachina si vor rade de el...

Eu zic sa'i spui ca te deranjeaza chestia asta si daca te iubeste sa'si asume riscul si sa nu se mai ascunda...

Bafta :*