| lavyyy_6110 a întrebat:

Deci e vorba de doi baieti,tin la amandoi dar in mod diferit...Cel care ma place cu adevarat imi e prieten si simt ceva pentru el dar nu la fel de intens ca pentru celalalt care nu stie ca il plac (este mai mic cu un an decat mine ). Chiar nu stiu ce sa fac, vreau sa fiu cu al doilea dar nu as vrea sa il pierd nici pe primul care chiar tine la mine...

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu l-as alege pe cel care tine la mine cu adevarat

| neutrino a răspuns:

Tu nu esti in situatia de a alege un baiat, poti accepta sau nu o relatie cu primul. Pe cel de-al doilea, trebuie sa-l faci sa te bage in seama...

| kzd a răspuns:

Cu care ti-ar fi mai bine? Cui ii pasa de tine? Cine te baga mai mult in seama si pentru cine esti mai importanta? Daca raspunsurile astea sunt : Nr1 alege nr 1 plus ca te place, daca sunt Nr2 incearca sa te combini cu nr.2. La care iti place mai mult sa stai.

| 7QA3 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te gandesti astfel : cine te cunoaste mai bine? cine te accepta asa cum esti? si, in cele din urma, cu cine crezi ca ar fi o relatie mai stabila? Eu sincer inclin spre primul pentru ca cel de-al doilea sustine riscul de a nu simti nimic pentru tine. Si oricum, dragostea nu se limiteaza doar la "a placea". asta e trecator si iti sugerez sa iei acest fapt in calcul happy. Numai bine.

| Adita1988 a răspuns:

Din 2 iepuri nu prinzi niciunul happy, daca erai fata serioasa nu se ajungea aici, te pup

| brighteyes a răspuns:

Daca tu chiar iti doresti foarte mult sa fi impreuna cu al 2lea baiat atunci spune-i ce simti pentru el, dar cu consecinta ca daca el nu te va place sa suporti regretele ca nu ai dat o sansa primului baiat.
Oricum, gandeste-te destul de bine la ceea ce vrei, daca-l alegi pe cel ce te place te vei simti ok? Vei putea fi fericita? sau te vei simti vinovata ca tu nu simti pentru el ceea ce simte si el pentru tine?
Gandeste-te bine la ceea ce simti, situatia e cu 2 taisuri,oricum ai face te vei taia.
Eu daca as fi in locul tau i-as spune baiatului pe care-l plac ceea ce simt, si in functie de raspunsul lui m-as ghida, daca mi-ar spune ca sentimentele dintre noi nu sunt reciproce as inghite, as incerca sa trec peste, si de aici ar fi veni alegerea ta 1. daca vrei totusi sa-i dai o sansa baiatului care te place si sa-i spui, ca tu ii dai o sansa ..ca poate, poate, o sa fie ok
2.incerci sa treci peste.
Ai grija ce faci, si gandeste-te bine cine te-ar face fericita si la ceea ce simti.Bafta!

| 12953648276586924586 a răspuns:

Normal ca daca si la primul ii place de tine ar fi bine sa il alegi, plus al doilea nu stii de te place! u choose!

| silvyaalynutza a răspuns:

Bun,fii atenta,astepti ca cel pe care il placi sa iti spune ca te place sau ceva de genul acesta,si ii spui celuilalt(daca chiar iti este prieten bun) ca nu poti fii cu el pentru ca tu esti doar prietena lui buna si nimic mai mult,si ca iubesti pe altcineva,si ca nu ai vrea sa strici prietenia voastra doar din cauza asta,daca iti e prieten adevarat o sa inteleaga si te va sustine,si nu o sa-l pierzi, nici pe unul nici pe celalalt, pentru ca astepti un raspuns de la celalalt, daca nu intelege atunci nu trebuie sa te crti cu el, daca nu intelege nu iti e prieten bun