| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Deci eu am 15 ani. imi place de o fata care e in clasa cu mine, suntem colegi de banca si cam cei mai buni prieteni. ne mai certam uneori dar ne impacam destul de repede pentru ca tinem foarte mult unul la celalalt. Imi doresc enorm sa fiu cu ea dar ea nu vrea deoarece zice ca ar fi ciudat pentru ca suntem colegi. chiar nu stiu cum sa fac sa ii arat ca ar fi un lucru bun sa fim impreuna si ca nu ar fi deloc ciudat. va rog dati-mi niste sfaturisad

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Asta e o scuza a ei, altul este impedimentul, poate ii este jena de ce va zice ceilalti, poate are ochi pentru altul, tu trebuie sa observi asta, afla parerea ei despre tine prin intermediul altcuiva si mai insista.

| Heys a răspuns:

Daca nu mai sunt alte cupluri in calsa asta e problema poate ei ii place de tine da ii e rusine de alti colegi, adica sa fiu sincer eu nu pot sa stau cu iubita mea in banca pentru ca am parea ca suntem casatoriti+)) asta e conceptia mea stiu ca e aiurea fiecare are cate o pasarica. Poate nu te place sau poate ca ii e frica sa nu isi piarda prietenul.nu mai e chiar asa cand o sa fi impreuna cu ea o sa vezi o sa ai alte ocupatii.

| Aleqa a răspuns:

Fiind colegi nu inseamna ca nu trebuie sa infiintati o relatie.Cred ca ea se teme de parerile altora pentru ca ei stiu ca sunteti prieteni foarte buni...Adica in general orice fata mai gandeste asa cate o data.Incearca sa'i explici ca o placi si ca vrei sa fi impreuna cu eahappy

| fr4t3ll0 a răspuns:

Nu cred ca "a fi colegi" reprezinta un motiv pentru care nu puteti fi impreuna...numai in cazul in care o intereseaza prea mult parerea celor din jur...si asta nu e bine. A, si inca ceva: Sunteti COLEGI, deci ati avut si inca aveti timp sa va cunoasteti.