| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am o curiozitate foarte mare legata de baietii astia si de unele fete

Bai frate deci am stat un an de zile cu el, nu am avut o relatie doar cu fericire si multa dragoste. Am tras si eu si el de relatia asta o gramada.Am ales pur si simplu sa raman cu el, mi-am mintit familia si pe mama mea, pe tata il dispretuiam si tot ce conta era el. Adica am tinut eu una foarte mult la el si inca tin enorm de mult.

Ne certam in fiecare saptamana, ne impacam la loc dar asta mereu. Si ne era frica sa spunem " gata stop m-am saturat de certuri si de tot ". Si parca cand ne impacam era asa frumos ca parca mai vroiam o cearta.

Eram in scoala aman2 eram cuplul scolii eram asa de draguti impreuna totii ne spuneau k ne potrivim chiar si asa cu certurile astea mereu simteam chiar si atunci cand suntem certati k el ma iubeste si ca nu dureaza mai mult de 3 zile si ne impacam imediat. Daca azi ne certam maine la scoala incepea si ma pupa si ma lua in brate si chestii din astea. Deci mereu.

Anul asta a trecut el a plecat la liceu si eu am trecut a 6. Numai e la fel.La ultima cearta eu am zis " gata vreau sa ne despartim chiar daca te iubesc enorm de mult dar nu am incredere in tine ca nu ma vei insela la liceu si nu vreau sa fiu proasta ta si e mai bine asa " el a zis pur si simplu " bine cand ti-o venii mintea la cap atunci sa vorbestii cu mine " si m-a facut nebuna k nu am minte ca sunt proasta k nu stiu ce deci ne-am certat rau.
Poate spuneti ca e vina mea k sunt prea geloasa si nu stiu ce. NU nu e asa sunt geloasa dar vreau sa zic ca m-a inselat de cateva ori l-am iertat se despartea de mine pentru altele statea 3 zile cu ele iar venea la mine il iertam.

Deci eu nu inteleg acum dupa toate astea de ce? De ce numai e la fel?
De ce acum a trecut 4 luni de cand ne-am despartit si eu il iubesc pe zi ce trece mai mult iar lui nu ii mai pasa de mine? Frate a fost un an de zile nu cateva saptamani.Cum poate sa ma uite asa repede cand am tras atatea impreuna si am avut o dragoste asa complicata ( nu am cum sa explic acum dar a fost ).
Ma stau si ma gandesc si poate ca nu ma uitat dar cand vorbesc cu el doar buna cf bi ne uh bine atat.Nu el nu era asa, ce se intampla?
Eu mai tin la el as vrea sa ma impac cu el dar sa imi recapat si incredera care a fost pierduta de 2 ori. Da sunt in stare sa iert si acum si de 10 ori pentru ca il iubesc dar vreau sa fie cel care era cand eram in scoala doar noi 2 crying mi-e dor de vremurile acelea...

13 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Nu stiu ce iubire este la 12 ani, dar ma rog. Sa zicem ca excludem acest detaliu si poate sfaturile mele te vor ajuta pe vitor. Ai facut o mare greseala ca l-ai iertat cand te-a inselat. Automat nu a mai existat incredere, iar iubirea fara incredere nu prea merge. Sa nu mai vorbim de faptul ca daca tu l-ai iertat, el s-a gandit in felul urmator "m-a iertat o data, o sa ma ierte si a 2-a oara". O alta greseala a fost faptul ca ti-ai dat familia la o parte pentru un baiat. Familia e locul unde gasesti sprijin, iubire neconditioana, intelegere. Nu e frumos ce ai facut, daca parintii tai spun ca nu e ok sa ai o relatie la varsta de 12 ani, crede-ma ei stiu ce vorbesc, ei sunt trecuti prin viata, nu tu! Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau e sa te ti de scoala, si bucura-te de copilarie. Nu sarii etapele vietii tale, pentru ca m-ai tarziu o sa iti para foarte rau.

| Viviluka a răspuns (pentru alina58):

Faza e ca ai mei nu ma lasau nu pentru ca aveam 12 ani pentru ca nu ii placea de el. De ce pe sora mea geamana o lasa cu altii baieti da pe mine cu el nu?

| alina58 a răspuns (pentru Viviluka):

Ce varsta au baietii care umbla cu sora ta?

| Viviluka a răspuns (pentru alina58):

17 18 ani...

| alina58 a răspuns (pentru Viviluka):

Pai atunci ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa ii rogi sa te lamureasca de ce sora ta are voie sa umble cu baieti mult mai mari, si tu nu ai voie sa umbli cu un baiat de 15 ani. Sunt sigura ca o sa iti dea un raspuns logic! Mult succes

| Viviluka a răspuns (pentru alina58):

Auzi pana la urma nu conteaza chestia asta e iesit cu totul din comun ce am intrebat eu si ce vorbim acum. Oricum asta s-a intamplat de mult si totul e trecut. Atat aveam curiozitatea daca o persoana la care ai tinut asa mult si ati tras atatea impreuna se poate uita asa repede

| alina58 a răspuns (pentru Viviluka):

Depinde, te poate uita, daca il ajuta altcineva...

| alex_6264 a răspuns:

Poate ca uni nu inteleg dar lucrurile sunt cam complicate! poate ar trebui sa te judec ca ai avut o relatie din clasa a 5! dar tinand cont cum e lumea de azi nu te mai mira nimic! poate uneori ma regasec in cuvintele tale alteori nu! faza cu certurile o inteleg niciodata un cuplu nu poate spune ca nu s-a certat! cred ca problema e la el! si la tine! u il iubesti prea mult chiar daca v-ati despartit, e clar el s-a schimbat! liceul schimba mult persoanele! el e indiferent acum cu tine pentru ca a plecat de langa tine si a vazut cum este la liceu! te intelg 1 an de zile! uneori trec si 3 si tot degeaba! tot nu cunosti persoana de langa tine! asa ca poate si-a gasit pe altcineva! e foarte complicat! dar te sfatuiesc cel mai bine ar fi sa inveti,sa incerci sa iti ocupi timpul cu altceva, iesi cu prieteni, lucruri din astea! si incearca si uital! nu mai are nici un rost sa te gandesti la el cand lui nu ii pasa! bafta!

| Viviluka a răspuns (pentru alex_6264):

Asta fac si nu rezolv nimic si daca uit uit doar pentru un timp

| elenyss a răspuns:

N-am avut rabdare sa citesc ingramadeala asta de greseli gramaticale si de exprimare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

și dacă tot m-am apucat, pentru întrebarea asta îți dau 10! vezi că acu chiar m-ai enervat,și poate nu îți faci site-ul ăla,să faci cum ți-am zis!
oricum,cred că știi că am eu o "dilemă" legată de tine,dar mai mă documntez,și poate-i dau de cap!
si poate totuși ne povestești și nouă cu prima ocazie, cum a fost cu dragostea asta "complicată", de care zici că nu prea poți să explici-"dar a fost"!
e tot o rugăminte!

| vladtdr333 a răspuns:

Eu zic sa te tii de scoala putin, sa inveti sa scrii si apoi sa te gandesti la baieti, ce *** de rel e asta in clasa a 5-a sa-mi trag palme...

| Viviluka a răspuns (pentru vladtdr333):

Ce sa spun... mai spart cu chestiile astea iti dau si funda nu vrei?