| Andreea1095 a întrebat:

Deci eu nu ma vad frumoasa nemachiata dar prietenul meu mereu imi spune ca sunt frumoasa si asa. Oare o spune doar ca sa ma simt eu mai bine sau el chiar ma vede frumoasa pentru ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți lipsește încrederea în tine. Nu te mai compara cu X și Y. Nu ești în mai multe exemplare. Ești unică. Învață să-ți accepți și defecte și calități. Cu un șervețel ți se ia toată frumusețea. Atitudinea contează. Nu fi complexată. Învață să te iubești, prețuiești și apreciezi. Contează mult cum gândești. Când te uiți în oglindă nemachiată încearcă să vezi partea pozitivă și constructivă, încearcă să te pui în evidență. Frumusețea stă în ochiul privitorului. Învață să accepți un compliment. Dacă tu te vezi într-un fel asta nu înseamnă că și alt cineva te vede la fel. Vede în tine partea/ latura pozitivă și nu pe cea negativă. N-ai nevoie de confirmarea cuiva pentru a te simți frumoasă.

3 răspunsuri:
| KlArt a răspuns:

Eu urăsc machiajul de pe o femeie! Dar na... Ce pot face?!

| AndreiDV12345 a răspuns:

Probabil el chiar te vede frumoasa. Sti, atunci cand esti indragostit de o persoana acea persoana este frumoasa si cu fard si fara. Eu o spun di experienta. In plus voi fetele mereu credeti ca aveti nevoie de ajustari dar daca o persoana te iubeste cu adevarat nu ai nevoie de nimic.

Răspuns utilizator avertizat