| anonim_4396 a întrebat:

Deci ieri am fost la biserica si am stat in fata fostului prieten.Tot facea tot felul de sunete si ma intorceam in spate sa ii spun sa taca dar noh cine ma asculta. Oricum un baiat mi-a luat telefonul si mi-a citit mesajele. A tras si el cu ochiul si a vazut un mesaj care l'am trimis prietenei mele despre el si mi-a cerut telu sa citeasca.Nu aveam nimic de ascuns si i l'am dat.In singurul mesaj in care era vb despre el i spuneam prietenei mele ca imi este indiferent.Atunci am vazut ca era puti ingandurat si a spus ca vrea sa vorbeasca cu mine ceva pe mes.Seara a intrat pe mes si mi-a spus ca a fost de acord sa ne despartim pentru ca el simtea ca nu am incredere in el ca inca mai tine la mine si ca ii sunt draga. M'a intrebat asa ca fapt divers daca as mai vrea sa ma impac cu el si am spus ca m'as gandi la asta. Apoi a spus ca inseamna ca inca mai il iubesc si ca asta a vrut sa stie.In final trebuia sa terminam discutia si am zis ca sa ramanem amici si atat. A spus ca e de acord pentru ca nici el nu mai vrea sa ne impacam pentru ca nu mai are rost.Si ca dupa cum stiu ii place deja o alta fata dar ca nu crede ca o combina pentru ca e cam copila e cu un an mai mica. A trebuit sa ies si el a fel si la scoala bineinteles ca am vorbit si imi zicea in ora "ma iubesti?batting eyelashes" ii raspundeam ff calma si cu zambetul pe buze ca nu. A pus intrebarea asta de cateva sute de ori si i'am rasp la fel de fiecare data. A venit mi-a facut si masaj ne uitam unu la altu de zici ca noi comunicam din priviri si m'a si tot frecat la cap sa merg cu el si cu mai multi in padure la nu stiu ce loc care vroia sa mi'l arete de cand eram imp.Cand ii spunea vreo prietena de-a mea dc ma cheama si din alea el zicea ca ma cheama pentru prietenul lui care dupa cum spune el e in limba dupa mine. Oricum a hotarat sa merg si eu cum stau in astalalta parte a orasului am vb cu un alt prieten de al lui sa mergem imp.Am spus ca in caz ca nu o sa pot merge o sa anunt si atunci fostul meu a spus "ma suni pe mine nu pe altcineva" am fost de acord.Nu am ajuns bine acasa ca m'a si sunat daca eu mai merg pentru ca el nu poate.Am zis ca merg si o zis ok si am inchis dupa. Apoi dupa 2 minute ma suna si imi spune ca totusi sa ma interesez ca s'ar putea sa ajung acolo si sa nu mai mergem dar dupa ce vorbesc cu toti sa ii dau si lui un beep. L'am sunat si i'am spus ca merg si i'am zis ca merg si cu prietenul acela al lui pana acolo si toate cele.Pe tot drumul cat am mers sa discutat numai despre fata de care acum spune el ca ii place si el a sunat de vreo doua ori pe unul dintre prietenii lui sa vada ce facem unde suntem si la ultimul telefon a mai precizat si ca a combinat'o pe fata de care era vorba. E nu mi-a cazut chiar bine dar noh trebuie sa ma obisnuiesc cu asta la urma urmei eu cam ma inteleg bine cu multi dintre prietenii lui:d.Cand am ajuns acasa m'a sunat sa imi ceara nr lu un colg si m'a intrebat cum a fost daca mi-a placut si mi-a zis ca ii este ff ciuda ca nu o putut veni. Apoi ff serios mi-a spus ca vrea sa ma intrebe ceva si ca sa ii raspund sincer.Am zis ok si atunci a inceput sa ii ia pe rand pe toti baietii din cls cu care ma inteleg daca imi place de vreo unu.La fiecare am raspuns ca nu si intreba "sigur?" eu "da, sigur" si in final a intrebat "dar pe mine ma mai iubesti?" si eu cu un ton care zici ca nici nu era al meu am spus "NU" dar bland. A suras si a spus apoi "stiu ca nu ma mai iubesti" forte bland. Apoi am simtit nevoia sa schim subiectul.Ma simtem mult mai bine inainte sa incep sa vorbesc iar cu el.Acum imi dau seama ca e din nou mai mereu in mintea mea si nu mi'e binestraight face. Singura chestie care vreau sa o inteleg e ce rost aveau toate intrebarile acestea? El ii spune la nu stiu cine ca a combinat'o pe nu stiu care fata si apoi ma suna si vorbim de dragostea dintre noi care sincer cred ca inca exista. S'ar putea sa ma insel si sa nu avem vreo treba unul cu altul dar eu asta simt in fiecare conversatie cu el.Nu se poate supara pe mine si vrea tot mai des sa ma auda si sa nu ma vada suparata. Ce oare ii coace mintea nu imi pot da seama si speram sa ma ajutati. FUNDA!:*

2 răspunsuri:
| ciresicaSiatat a răspuns:

Eu cred ca isi bate joc de tine,e imatur si doreste sa auda ca tu ink mai simti ceva pentru el numai ca sa se simta mai bine el, sa-si hraneask orgoliul, mai bine ai incerca sa rupi legatura un timp cu el pana lucrurile se mai aseaza.

| Cosmin4cwalk a răspuns:

E baiat bun:p