| Ismeandreipopescu a întrebat:

Deci imi place de o fată care a zis ca și ei îi place de mine, când am auzit asta am intrebat-o dacă a vrea să fim împreună și a zis ca-i trebuie puțin timp să se gândească ( a zis ca maine imi va spune, asta întâmplându-se sâmbătă 11 august) de atunci eu tot incerc săi dau mesaje dar ea efectiv dă SEEN și nu răspunde sau nu dă SEEN deloc ( țin sa mentionez ca și-a luat Tel f recent). Ieri am intrebat-o dacă s-a mai gândit și a zis și când am intrebat-o când mai durează sa primesc un răspuns (pentru ca urasc standby-ul) a zis ca nu stie... Cum pot să o fac să răspundă la o perioadă mai scurtă de când am dat mesaj. Cum pot să aflu răspunsul mai repede?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La cat esti de stresant deja poti sa-ti iei la revedere, fata aia simte o mica atractie da nu-si da seama daca chiar te place sau e asa aiurea, da la cat ai batut-o la cap cred ca si-a dat seama si de aia te tine si in seen.

| Ismeandreipopescu explică (pentru Adry05):

Asta e... Nu am batut-o la cap, și ea mai trimitea câte un cf

| Gaby212 a răspuns:

Pentru un pusti de 14 ani nu se cade sa se bage in relatii... Eu aveam 19 ani cand am tinut o fata de mana pentru prima data.

Nu-s nici prost, nici urat sau alte chestii...Atat doar, nu ofer un baiat calitatea I uneia care nu merita laughing
Si la varsta aia, crede-ma, n-o sa te tina.
Tu vezi-ti de carte si de basketul tau... laughing

| nobodynowhere a răspuns:

In primul rand, prietene, las-o mai moale, ca pari obsedat, daca nu esti. Iti inteleg starea, sa iti placa o tipa si sa vrei mult sa fii cu ea, sa o saruti, sa o tii in brate, etc. Stiu si ce inseamna sa astepti.
Uite un pont pe care eu nu l-am stiut candva si asta m-a costat.
Nu stresa femeile si da-le spatiu. Daca insisti pe un lucru, nu o sa mearga acel lucru, deci daca nu merge este din vina ta 80%. Asta este natura femeii, cum si tu ai in natura anumite chestiuni mai greu de inteles pentru femei. Intelege asta, si cu timpul o sa ai ce fata vrei.
Ofera timp, invata sa fii rabdator si calm si nu insista. Daca nu mai raspunde, nu ii mai trimite mesaje, cand o vezi zambeste-i scurt si vezi-ti de treaba. Nu insista nici macar cu priviri.
Sanatate si intelepciune.

| Adry05 a răspuns (pentru nobodynowhere):

De acord 100% cu ce ai zis. Nimic nu e mai enervant decat o persoana insistenta

| nobodynowhere a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc. Sa traiesti.