| galacticmauve1 a întrebat:

Deci,imi place un baiat cu un an mai mare ca mine dar nu am vorbit pana acum cu el,nu suntem nici macar prieteni,iar el la anul se va muta din scoala.
Ce sa fac?
Sa intru in vorba cu el?,dar nu stiu ce sa îi zic.
Mereu cand sunt langa el simt ca lesin, abia s-a despartit de iubita lui si mi-a spus o prietena ca isi cauta o iubita, pe cineva care sa-l iubeasca cu adevarat.
Ce sa fac?
Multumesc pentru rabdarea de a-mi citi povestea????

Răspuns Câştigător
| Strugariu_Anamaria_2000 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi si sa ii spui ce simti. E cel mai bine. Daca nu reusesti fata in fata scrie-i o scrisoare si dai in mana (nu trebuie sa fie chiar o scrisoare).

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul in care totul se va rezuma si/sau termina printr-o simpla prietenie si nimic altceva in plus, chiar si in acel caz merita sa incerci. Nu ai nimic de pierdut ci numai de castigat, indiferent ce se va intampla. Succes! happy

| costache1234 a răspuns:

Te fuți cu el