| Gogoasa24 a întrebat:

Deci masturbatul în exces în timp ce ma uit la filme porno este cauza din care nu ma mai simt excitat și nu am putut sa fac sex cu o fata pentru prima data? Nu ma mai uit la filme porno și nu ma mai masturbez cam în cât timp o sa imi revină erectia mea și o sa ma excit din nou la fete? Nu sunt gay sau alta orientare sexuala, îmi plac doar fetele doar ca vreau sa ma excit din nou.

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, nu e cauza, altfel 80-90% din barbati ar avea aceeasi problema ca tine.

Cunosti barbati de varsta ta care nu se uita la porno deloc?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

96% dintre barbati se masturbeaza, iar restului le este rusine sa spuna. Dar am intalnit un tanar de 20 de ani care nu se masturba, deoarece religia ii interzicea. L-am intrebat ce face cand i se scoala. Mi-a zis ca spune rugaciuni si se gandeste ca este pacat, pana ii trece.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Are un creier spalat.

| Gogoasa24 explică (pentru doctorandus):

Da dar eu ma masturbam în exces

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-te de masturbare si dupa un timp totul va fi ok.

| Emma30555 a răspuns:

Mergi la medic, oamenii nu prea au ce sfat sa ți dea. Aștepți o perioada dar dacă lucrurile nu revin la normal trebuie sa mergi la doctor sa vezi care e cauza reala

| Gogoasa24 explică (pentru Emma30555):

Da dar din câte am înțeles m-am masturbat prea mult și am lipsa de tetosteron

| Emma30555 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Toti barbatii o fac si probabil cand sunt f tineri majoritatea exagereaza. Tu poti astepta o perioada, daca nu si revine mergi la doctor, nu ai nimic de pierdut

| doctorandus a răspuns (pentru Gogoasa24):

Asta e o baliverna. Masturbarea nu produce lipsa de testosteron. http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi%C8%9Bia_spermei_umane

| rtpq a răspuns:

Da, masturbatul este o cauza destul de importantă. Cu timpul o să revină și erectia. O săptămână poate două, depinde și de tine.