| 03Didy03C a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat si a fost impreuna cu fosta mea cea mai buna prietena, s-au despartit. In timpul relatiei lor vorbea cu mine si m-a intrebat de ce la whatsapp am o poza cu mesajul: decat sa fie al meu si sa se gandeasca la alta, mai bine sa fie al tau si sa se gandeasca la mine. SI in fine cred ca si-a dat seama ca e pentru el..Trebuie sa zic ca fost dragoste la prima vedere de cand a venit la noi la scoala. Asa mie mi-a placut mereu de el, si cred ca si lui. Dar, acum s-a cam racit si chiar cred ca iar ii place de fosta mea prietena. Ea e mai c***a si nu ii place de el dar se certase cu baiatul de care ii place ei si decat sa stea singura mai bine cu el. Nu pot sa ii zic ca imi place de el, merg pe principiul ca baietii fac primul pas. Am decis sa si uit de el, dar credeti-ma ca nu pot. Am multe amintiri cu el, care ma bantuie in fiecare zi.
Intrebarile:
-Ce ar trebui sa fac? Sa uit de el?
- Cum sa il fac sa ma placa?
Dau funda :*
Apropo daca vreti sa vedeti gen,, povestea,, ciudat, am gasit-o intr-o melodie: Taylor Swift:You belong with me

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inchei intrebarea asa : "Am multe amintiri cu el, care ma bantuie in fiecare zi". Am inteles ca nu ati format niciodata un cuplu deci afirmatia ta pare fara sens. Nu cred sa merite tot zbuciumul tau legat de acesta deoarece din descriere pare a fi destul de nehotarat. De asemenea daca te placea, dupa ce s-a despartit de prietena ta ar fi trebuit sa se cupleze cu tine deoarece stia ca tu doresti asa ceva. Parerea mea este ca lupta ta de a-l cuceri este zadarnica. Porti sa incerci insa sansele sunt foarte mici si in orice caz o eventuala viitoare relatie nu s-ar transforma intro dragoste adevarata dar mai ales de durata.

| 03Didy03C explică (pentru corbulalbrosu):

Am amintiri inseamna:
Cand ne zambeam reciproc, cand imi lua apararea, cand se aseza langa mine. Da, este nehotarat, cred ca ne place pe amandoua. Eu chiar sunt scunda si nu am forme pentru varsta mea iar cealalta fata e inalta(chiar mai inalta decat el) are sani si figuri d-astea de vedeta. Se crede smechera si are note mici.Eu inteleg ce vrei sa-mi spui dar daca ti-as spune ca nu pot, ca ne cunoastem de 2 ani si tot la el ma gandesc, ma gandesc cand era sa ne sarutam...Cand am stat amandoi in banca si toti se uiatu la noi ca la un cuplu. Am doar 2 pretene adevarate la care mereu ma duc cu zambetul pe buze la ele si le spun totul. Dar ele imi spun sa mai incerc pentru ca ele vad cum ma priveste. Am un gol in suflet care trebuie umplut de o imbratisare a lui. Ma crezi ca nu pot uita de el?

| 03Didy03C explică (pentru 03Didy03C):

Prietene** scuze laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 03Didy03C):

Imi dau seama cat de mult il placi si cat de mult ai dori sa fie al tau. Imi dau seama ca ai fi instare sa treci peste orgoliul tau pentu a-ti atinge telul.De ce nu faci tot posibilul sa fiti in doi sa-l imbratisezi chiar tu, sa-l saruti si sa-i spui ca esti dispusa sa-i oferi/faci chiar mai mult de atat. Sper ca intelegi ce am sugerat si de asemenea sper ca nu te-am suparat prin propunerea mea indecenta-imorala. Iti doresc din toata inima sa reusesti sa-ti realizezi visul si sa-i deschizi ochii, mai ales daca acea prietena este de o calitate indoielnica.

| ywar a răspuns:

Amintirile ma chinuieste... amintirile ma bantuieste...
Voi dezvoltati relatii pe whatsapp (ce-o mai fi si asta, ca la tara la mine nu am auzit de asa ceva) si cand e sa va rezolvati problemele nu sunteti in stare sa va argumentati raspunsurile sau mai rau, sa va exprmati (a se vedea: "Apropo daca vreti sa vedeti gen,, povestea,, ciudat")
Nu inteleg de ce prietena ta e c**va? Cine iti da tie voie sa o faci asa?
Ce sa faci sa il uiti? Sa pui mana pe carte si sa te legi de scaun sa inveti mai mult limba romana.
Cum sa il faci sa te placa? Nu te va placea mai mult nici daca te ungi cu... miere pe fata.

| 03Didy03C explică (pentru ywar):

Uite in primul rand nu am pus virgula pentru ca in loc de ghilimele am pus doua virgule si parea ciudat. In al doilea am media 10 la romana, mersi frumos. In al treilea, imi permit, nu mai e prietena mea, si o cunosc de 3 ani. Stiu ce o duce mintea. Nu rezolvam nimic pe wapp, pur si simplu am vorbit. El m-a bagat in seama, +ca ce?, nu am voie sa mai vorbesc cu cineva pe "lumea asta virtuala"? Daca nu ai un raspuns concret de ce ai ajuns la intrebare? Sa ma critici? Treci tu prin asta si apoi mai vedem daca tie iti convine. Ok?
PS: Mersi ca m-ai facut sa ma simt si mai prost

| master1994 a răspuns:

Buna! Uita de el. Probabil daca te placea facea primul pas, in cazul ca a observat ca il placi nu a vrut sa fie cu tine probabil si din aroganta. Incearca sa iti faci prieteni noi, iti recomand sa incepi o relatie cu o noua cunostinta nu cu cei pe care ii cunosti de mult. Asta e perceptia si sfatul meu... Fa cum crezi ca e mai bine... Bafta si mult succes!

| 03Didy03C explică (pentru master1994):

Este o chestie si de orgoliu...