| angelinthedark a întrebat:

Deci, nu stiu cum sa procedez cu prietenul meu, adica suntem impreuna de ceva vreme, iar noi cand ramanem singuri, el ma saruta pe tot corpul si imi pune mainile peste tot, el zice ca ma iubeste si vrea sa ma simta, a zis ca vrea sa ma sarute si sa ma mangaie, dar eu nu il las de exemplu pe sani si in zona intima, nu ii dau voie sa puna mana, si cred ca e mai bine asa ca sa nu se ajunga mai departe, oricum daca eu ii zic sa ma lase sau sa ia mana ma asculta, dar intr-un fel mi-e asa de el, ca nici nu vreau sa o fac cu el, si nici nu il las sa ma atinga si sa ma sarute unde vrea, voi ce credeti, ar trebui sa il las sa nu?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

In dragoste cel mai important lucru este placerea. Daca te simti stingherita de gesturile lui trebuie sa ii spui ceea ce simti, nu lasa sa treaca prea mult timp ca il poti pierde. Spune-i ca ai vrea sa mai astepti pana iti incepi viata sexuala impreuna cu el, cu siguranta te va intelege si va astepta pana tu crezi ca esti pregatita.
Mult succes,

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tu nu te simti pregatita, atunci nu-l lasa. Se ajunge rapid la relatii sexuale de la cele descrise de tine. E adevarat ca barbatul care iubeste cu pasiune isi doreste mult partenera, dar in acelasi timp, barbatul care iubeste cu adevarat e capabil si sa se abtina.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu vrei s-o faci cu el? Inseamna ca ori nu vrei inca sa-ti incepi viata sexuala ori nu-l iubesti ca imi dau seama ca tu il elimini din toate punctele de vedere. Daca nu iti place ca te atinge atunci evita situatiile astea cand vrea sa ramaneti singuri si spune-i ce ai pe suflethappy

| fabiola a răspuns:

Conteaza cati ani ai in primul rand, apoi trebuie sa stii ca in dragoste faci numai ceea ce simti!

| Linda a răspuns:

Cati ani aveti? Daca este un baiat cu care ti-ar place sa-ti petreci viata, va casatoriti si ai rezolvat problema. Daca nu sunteti hotarati ce va fi, nu va intalniti singuri in casa vre-unuia dintre voi ci doar in locuri publice.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cred ca ai procedat corect. Dar daca zici ca se poate abtine inseamna ca tear iubi si ca tear astepta.Asta depinde si de ce varsta ai.

| theodoraafi a răspuns:

Fa ce crezi tu ca este cel mai bine. daca nu vrei nu esti obligata. daca te iubeste iti v-a respecta decizia.

| EUSIATIT a răspuns:

Depinde de virsta. daca crezi ca el va fi cel ales pe viata alta e pb daca e doar o chestie de moment atuinci pastreaza distanta

| anna01 a răspuns:

Depinde de cati ani ai, de cat timp sunteti impreuna. Daca aveti o relatie buna, de ce sa nu te bucuri de tandreturile iubitului? Mai ales ca este dispus sa-ti alinte tot corpul, enjoy.

| Psycho a răspuns:

Nu trebuie sa ne intrebi pe noi asta.NU iti putem spune noi ce trebuie sa faci. faci numai si numai ce simti tu.nu esti obligata sa faci nimic din ceea ce nu vrei.si nu e placut nici sa faci ceva ce te face sa te simti prost, doar de dragul partenerului.intr-o buna zi, vei avea si tu nevoile tale.si atunci cu siguranta il vei lasa sa te mangaie si-n alte zone.ai nevoie doar de timp.nu face nimic din ceea ce simti ca nu e bine sau te pune intr-o situatie jenanta. fa doar ceea ce te face sa te simti bine (:

| kukubau a răspuns:

"si vrea sa ma simta"-e grav, vrea omu love si tu .giugiuca.Nu cred ca poate cineva lua decizia in locul tau, numai tu stii ce este bine pentru tine, si la urma urmei nu ar fi un capat de lume indiferent ce se va intampla.

| madalykuka a răspuns:

Procedezi korekt,,,winking
respectwinking nu toate fetele mai au puterea in ziua de azi sa zica nuwinking bv :*:*

| ontyk a răspuns:

Inseamna ca esti putin salbatica. Asa nu o sa ajungi nicaieri sak nu illasisa faca nimic. O sa te rtezesti ca pleacalaalta careosaillase. Si o sa ramai cu"ochii in soare". Nu stii ce pierzi.Incearca.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa-l lasi saracul sa puna si mana si ce-o mai vrea fiindca te iubeste.iti place sa vezi cum sufera? ce rau poate sa-ti faca? daca te iubeste? te va iubi de cateva ori si dupa aia te va parasi.si ce? doar nu esti prima sau ultima? asa caaa... lasa-l saracul sa te iubeasca.

| pyter01 a răspuns:

Asta poti sti numai tu. Nu poate nimeni sa iti dea un sfat in privita aceasta. Dar, daca ai vrea sa mergi mai departe cu adevarat, ai mai fi pus acesta intrebare? Cand iti vei raspunde sincer, vei sti cu siguranta ceea ce ai de facut.

| hustiu andreea a răspuns:

Da ar trebui sa il lasi sa vezi cum reactioneaza.