| DreamaGirls98 a întrebat:

Deci nu stiu daca pun bine intrebare asta aici...mrg nu conteaza astahappy!
Deci un baiat este cu cea mai buna prietena a mea. Aceasta fata se desparte de el cu pretextul: "Este foarte enervant!"
Ma rog asta nu e asa interesant, sa trecem la subiect.
După ce se despart băiatul vine la mine. şi ma intreabă dacă vreau sa fiu cu el.Adică WoW...eu ii zic da şi a doua zi el afla ca fosta lui gagică este cu cel mai bun prieten al lui[menţionez ca el inca mai tinea la ea]. Se desparte de mine. Eu tineam mult la el adica a facut asta doar ca sa o faca pe ea geloasa si cand a vazut ca nu merge s-a despartit de mine.
Problema este ca inainte sa ma intrebe el a vb. cu o fata si i-a zis ca o sa se combine cu mine din simplu fapt ca vrea sa o faca pe ea geloasa. Siii...fosta gagica a lui afla de asta dar nu imi spune nimic mie, adica ca prietene bune...ma asteptam sa-mi zica sa nu ma combin cu el!
Credeti ca a facut. o din rautate si nu mi. a zis pentru ca de un timp nu prea mai sta cu mine.winking?!
P. S: Fara raspunsuri inutile!happyDau fundoii

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Pe bune ca nu inteleg cum naiba nu ai gasit si tu alt baiat de care sa il placa. Ca sunt asa de multi, ca nu cred ca nu ai de unde alege sad Din punctul meu de vedere situatia e cam asa:

1. Fara suparare dar nu mi se pare ok ca ai acceptat imediat asa sa fi cu el. Trebuia sa astepti sa vezi ce se intampla. Macar sa o intrebi pe prietena ta ce mai asteapta de la el si ce rvea sa faca nu? In fond daca esti prietena cu ea trebuie sa fi sigura ca nu va certati pe un baiat happy ( mi se pare cel mai stupid lucru sa lasi un baiat sa intervina intre tine si o prietena, mai ales ca de cele mai multe ori baietii sunt cretini )
2.clar nu iti e prietena cu adevarat daca nu te-a avertizat
3.Si mai clar trebuie sa uiti si de baiatul ala. SI-a batut joc de tine. Nu mai sta dupa el. Nu se merita

bafta

6 răspunsuri:
| ingerdraq a răspuns:

Se joaca si el. Nu stie cu cine sa stea. Sau vrea sa arate ca el poate sa stea cu multe fete.

| MyShadow a răspuns:

Si tu ai acceptat imediat sa fii cu el? Nu este bine? Eu, in calitate de fata, iti spun ca la un baiat nu trebuie sa accepti imediat, trebuie sa-l faci sa munceasca pentru atentia ta. Prietena ta, probabil, nu stiu sigur, a fost geloasa. Simplul fapt ca el ar putea fii cu tine a suparat-o, chiar daca nu-l mai place pe acel baiat, s-a simtit aiurea ca el ar mai putea iubii si pe alticineva. Iar gestul tau- fara suparare- nua fost frumos. Poate ea se astepta sa refuzi si de asta nu te-a anuntat. Sa verificam fiecare detaliu:
1) ea era geloasa: de asta nu ti-a spus
2) nu mai sunteti ca la inceput: a vrut sa suferi
3) a crezut ca n-o sa fii cu fostul ei prieten: de asta nu ti-a spus.
Acum tu alegi. tu stii mult mai bine de cum este ea. Depinde de caracterul lor.

P.S. pe acel baiat sa-l arunci la rechini, nu merita. El este un aventurier pentru aventuri laughing

| fifty a răspuns:

Complicata treaba dar asa e dragostea si cam da eu zic ca singurul lui scop pentru care s-ar fi combinat cu tine e ca sa ofaca pe prietena ta geloasa sa ii atraga atentia, daca zici ca o iubea, sfatul meu : nicioadata sa nu te combini cu fostul preiten al unei prietene de ale tale e o greseala MARE

| DreamaGirls98 explică:

De unde sa suferelaughing:
1. Ea sa desp. de el.
2. La nici 5 min s-a combinat cu cel mai bun prieten al lui!
Oricum multumesc pentru raspunsuri ma ajuta!happy

| PiticotAnaMaria a răspuns:

Parerea mea este ca ai gresit ca ai acceptat sa fii cu el. tinand cont ca a fost iubitul prietenei tale, trebuia sa te gandesti ca o sa o faci si pe ea sa sufere...ea probabil nu se astepta ca tu sa ii faci una ca asta...incearca sa ii ceri scuze nu se merita. pentru un cretin sa stricati o prietenie! si pe parcurs incearca sa nu mai faci aceiasi greseala.happy

| PiticotAnaMaria a răspuns:

Parerea mea este ca ai gresit ca ai acceptat sa fii cu el. tinand cont ca a fost iubitul prietenei tale, trebuia sa te gandesti ca o sa o faci si pe ea sa sufere...ea probabil nu se astepta ca tu sa ii faci una ca asta...incearca sa ii ceri scuze nu se merita. pentru un cretin sa stricati o prietenie! si pe parcurs incearca sa nu mai faci aceiasi greseala.happy.