| Bun123 a întrebat:

Deci prietenul meu a ieșit intr-o seara și i-a scris unei fete de la barul respectiv ca ce face după ce termina ..menționez ca el era acolo cu încă un prieten. După a doua zi i-a răspuns la story cu "I like it" si când i-am spus ca am aflat a zis ca s-au prostit doar și nu știu ce. Suntem împreună de 2 ani aproape (el are 25 de ani eu 20) și nu a fost vorba sa ne lipsească cv în relație cum ar fi sex sau iesiri sau afecțiune etc. Acum întrebarea mea e, mai exista iubire? Sau ne complacem în situații de genul și zicem "lasă" la nesfârșit și iertam și facem compromisuri ca asa e în iubire?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca exista iubire, cel putin nu din partea klui, odata ce -i evident plictisit de relatia cu tine si isi cauat alta iubita.

Un om indragostit cu adevarat nu vede si nu cauta alte femei, asta este foarte clar!

Aici nu ai de ce sa faci compromisuri si nici sa-l ierti, fiindca ai primit deja semnul clarficator ca el NU te mai place si nu te mai iubeste, odata ce-si cauta alta, fiind doar o pierdere inutila de vreme.
Cauta-ti altul, ca asta nu va fi niciodata langa tine. Un om nu se schimba niciodata, doar se ascunde pana trece primejdia si revine la vechile metehne.

| Crackman a răspuns:

De ce cauți răspunsurile pe net cu niște necunoscuți... Întreabă un prieten bun sau prietena
Da, eu pot sa zic ca este un nenorociți și trebuie altul
Sau pot zice ca iată-l ca asa facem toți la un momendat
Sau nu știu câte variante...

| Marius22222222222 a răspuns:

Hai pe privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a găsit alta că te părăsea în maxim 30 de secunde cât dura să șteargă numărul tău de telefon.

| Bun123 explică (pentru anonim_4396):

Ce știu sigur e ca pe tine te-au părăsit multe, ești un trist mai mare decât minehappy

| Hollyg a răspuns:

Atat timp cat iubitul tău oferă șansa unei altei femei de a gândi ca poate fi ceva între ei, s-a terminat. O relație sănătoasă nh se bazează si nici nu include astfel de momente. Sfatul meu e sa pui punct, caci altfel o sa ajungi cu nesiguranțe si neîncredere in tine din cauza evenimentelor de genul.

| vidia a răspuns:

Cam nesimțit prietenul tău la faza asta, dar dacă la tine are de "toate" asta nu garantează nimic, poate pleca la alta oricând.
Sunt sigura ca încă te iubește. Doar încearcă sa îi mai controlezi telefonul din când în când sa fii sigura ca nu face la fel. Dacă se întâmplă a doua oara la fel, te as sfătui sa încerci sa discuți cu el.

| Bun123 explică:

Bine,Felicitări.și eu ce sa fac?laughing nu a zis nimeni de căsătorie oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bun123):

Să cauți altul imediat că nu mai ai de ce să stai cu ăla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bun123):

Nu mai ai nevoie de cel de acum.