| anonim_4396 a întrebat:

Deci problema e ca:mie im place de un baiat si cam cu 2 saptamani in urma m-am certat cu una din cele mai bune prietene ale mele care stie despre baiatul respectiv si imi stia si parola de la id.Ca sa ma faca pe mine sa ma simt rau i-a trimis ceva de gen,, te iubesc la nebunie dar sa fie numa intre noi etc"si eu ca el sa nu ma creada obsedata sau gen m-am dus si i-am spus ca mna ea a trimis mesaju si el a spus:n-am primit niciun mesaj si apoi s-a dus dar faza e ca eu l-am chemat cand era cu prietenii lui si nu stiu nu prea a vrut sa vorbeasca sau nu stiu dar parca cred ca nu mai am nicio sansa cu el pentru. ca eu mi-am propus sa-i spun ca il plac in fata si acum mi-e rusine sal mai chem sa-i spun mi-e frica sa nu spuna ceva gen:mna ce mai vrea si asta...deci dati-mi plizz si mie un sfat ce ar trebui sa fac, mai am vreo sansa?:*dau funda si la restul voturihappy

Răspuns Câştigător
| Phantasmagoria a răspuns:

In primul rand, schimba'ti parola de la mess, si daca nu stii te ajutam noi. Asa prietena buna iti e ea ca iti intra pe ID?
Intai sa treaca putin timp de la incidentul asta, apoi baga-te in vorba cu el.Incearca sa faci mereu conversatie si sa afli cat mai multe despre el, apoi restul va veni de la sine.

3 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Ii explici situatia.Stai sa vezi ce parere are el de asta.Nu te arunca cu capul inainte sa nu ai vreo dezamagire.Subtil.Fa in asa fel sa vina el la tine.

| Lummy a răspuns:

Ii spui ca ti-e drag dee el si gatalove struck

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Hmmm. deci: cand vrei sa vorbesti ceva important cu un baiat, fa-o cand e singur. pentru ca atunci cand e cu baietii, ori se fereste sa zica anumite chestii, ori existaposibilitatea sa vorbeasca la misto, doar ca sa aiba ce sa rada cu prietenii lui. gaseste momentul cand e singur, explica-i chestia ca te-ai certat cu prietena ta si ea vrea sa se razbune, sau ceva in genu. dar nu-i spune ca il placi! pentru ca pur si simplu nu te va baga in seama. incearca sa te aranjezi sa fii draguta, si fii cat de indiferenta cu el. daca el te place cat de putin, o sa incerce sa te agatze el. pentru ca odata de un baiat stie ca o fata il place, nu-l mai intereseaza. dar cand vede ca nul bagi in sema si esti indiferenta cu el, isi pune intrebarea, de ce? si pari mai interesanta pentru el. si o sa incerce el sa te cunoasca mai bine, sau cine stie. depinde si de baiat acum.si schimbati parola de la mess. big grin