| Adee a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul big grin De 4 luni mi-am inceput viata sexuala, la inceput m-a durut ingrozitor, placere zero. Acum prietenul tot incearca sa ma faca sa ajung la orgasm, dar nimic, nu reusesc pur si simplu. Nu vreau sa il dezamagesc, nu stiu ce sa ii mai zic, dar pentru mine nu asta e o problema, ma simt bine cu el, il iubesc... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Adeea, stai linistita, e ceva normal! Pentru fete e mai complicat. Depinde de cat de in siguranta te simti, de cat de bine te relaxezi.
Incearca sa nu te mai gandesti la nimic (serios, NI-MIC sa nu-ti treaca prin capsor in timp ce "va iubiti" de zor). Si mai ales sa nu te gandesti ca vrei sa ai orgasm, nu te concentra pe asta, ca asa n-o sa vina in veci!

Mai e si faza cu timpul. Fetele au nevoie de mai mult timp de incalzire pana sa vina valul de placere. Incercati sa faceti cateva partide mai lungi.

Dar daca nici asa nu merge, atunci nu va mai stresati. Vine el pana la urma cand nici nu va asteptati!

Spor la iubit! blushing

6 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Incercati stimulari diverse... nu doar vaginale. Nu pot sa cred ca daca te atinge putin unde trebuie nu simti placere deloc. In acest caz iti recomand o vizita la doctor. Eu zic sa o luati usor si sa experimentati cu corpul vostru. Vezi ce-ti place si... stiti voi ce faceti de acolowinking
Shin.

| Encore a răspuns:

Eh poate nici el nu se descurca bine, ar trebui sa fie mai atent cu tine pnm nu stiu ce sa zic

| spin a răspuns:

Incerkati un preludiu mai avansat.(skuzatimi exprimarea dar unele cuv nu prea le mai stiu fiind de multi ani afara).

| deyu001 a răspuns:

Singurul meu sfat este sa consulti un psiholog.Si foarte imporant este sa vorbesti cu partenerul tau.Pentru ca problemele unuia dintre voi trebuie rezolvate in cuplu mai ales cand este vorba despre relatia voastra sexuala. Poate ca tu il iubesti dar nu te satisface in totalitate pentru a te face sa ajungi la orgasm.Eu nu prea ma pricep la astfel de sfaturi dar sper sa te fi ajutat intr'un fel.

| rainclouds a răspuns:

Incercati sa aveti un preludiu cat mai lung... din cate stiu, fetele au nevoie de mult timp sa devina 'umede' si sa fie pregatite pentru contactul sexual... Tine minte ca orgasm poti avea si de la alt tip de sex... nu numai de la cel vaginal... Documenteaza-te pe net despre preludiu si sex oral... poti reusi... trebuie sa ai incredere in tine si in corpul tau... spune-i sa nu se concetreze doar pe o anumita zona a corpului tau... pielea, sanii, diferite locuri sunt mai sensibile decat vaginul... Daca te iubeste cu adevarat... va avea rabdare cu tine si iti va oferi ce e mai bun... Mult noroc!

| samy_6342 a răspuns:

Incearca cu altul