| hearhit a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul.
plac un baiat si stie asta dar mereu evita sa'mi raspuns cu ma place. vb mereu cu mine da nu stiu, mi se pare cu imi vb cu intre pr.
ma rog nu asta vrreau sa stiu.
peste 2 zile voi merge la munte cu el...ma rog, parintii mei se cunosc cu parintii lui si mergem ambele familii la munte.
cand o sa mergem as vrea sa deschid supiectul dar nu vreau sa'l iau din prima...
ce sa vb cu el, dar sa tinem cont cu imi place d el si imi ma intimidez putin... dau si fundita pentru rasp >bune:*:...mersi

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Pai in primul rand nu mai folosi niciodata " deci" la inceput pentru ca prin "deci" se introduce o concluzie.
In al doilea rand in ceea ce-l priveste pe baiat eu zic sa incerci mai intai sa te asiguri ca si el simte ceva pentru tine.Gandeste-te ca ar foarte penibil (mai ales pentru tine) sa ii spui ca il placi si el sa-ti spuna ca te vede doar ca pe o prietena. Poate ar fi mai bine sa incerci doar sa flirtezi cu el, sa-l atingi asa ca din greseala sa vezi cum reactioneaza. Apoi invita-l la o plimbare si in timpul acelei plimbari poti sa-i bati anumite apropouri gen sa-l intrebi ce parare are el despre tine sau daca place vreo fata(asa vei putea afla si daca ai cumva ceva rivale) sau ai putea sa-i spui ca tie iti place de un baiat dar ca nu esti sigura ca el te place, ca nu sti daca sa-i spui ca il placi sau nu...raspunsul lui va fi exact ceea ce trebuie tu sa faci.Intreaba-l chiar ce ar face el in locul tau. Daca vezi ca are niste reactii pozitive si da semne ca te place sau e chiar putin gelos ca ii spui ca iti place de un "alt" baiat inseamna ca e clar ca trebuie sa-i spui ca acel baiat este el.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Mai intai incearca sa-l tii de mana si dupa aceea incearca sa-l saruti. Trebuie sa fiti singuri. Nu mai deschide subiectul.

| hearhit explică:

*j ma intimidez.sorry