| yappi a întrebat:

Deci sunt cu prietenul meu de cam 2 luni si tin mult la el si cred ca si el tine la mine.Astazi am avut si eu o zi mai proasta si a fost de ajuns sa faca o gluma putin mai deplasata si eu m-am si enervat.Si'a tot cerut scuze si l'am iertat pentru ca mi-am dat seama ca exagerez.De fiecare data cand ma vede mai trista ma intreaba ce am patit si are rabdare chiar daca sunt si eu cam capoasabig grin si sincer daca as fi in locul lui mi'as da liberhee hee. In fine de cand suntem impreuna a tot venit pe la mine si ne "jucam" dar nimic mai mult chiar daca vad ca vrea din tot sufletul mai mult (ca orice baiat). Deci data viitoare cand avem timp de vizite as vrea si eu sa trecem la pasul urmator sa zic asa.Credeti ca este o decizie rea din partea mea?:-s Ma tot gandesc la chestia asta de la o vreme si chiar as vrea sa fie el primul.De precizat ca ar fi la aman2 pentru prima data. P. S. ne cunoastem de aproximativ 4 ani!

Răspuns Câştigător
| mylifeisforyou a răspuns:

Pai da`mi voie sa iti spun ca te invidiez.ti-am citit toate intrebarle.ai o poveste de dragoste superbellisima :X.si apropo de intrebare. poti sa o faci daca esti pregatita nu te lua dupa gura altora. apropo suntem aman2 de aceeasi varstabig grin.si eu am un footbalist la fel ca tinelaughingtot asa e smecherash(eh la mine e alt fel ca suntem aman2 populari in sc)suntem din acceasi sc dar nu aceeasi clasa iar el e a9a si eu a8a.mult succes si sa va protejati.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca te grabesti prea mult.
Aveti abia 2 luni si tu vrei sa il treci primul pe lista.Nici macar de iubire nu pomenesti, asta fiind cel mai bun motiv pentru care ar trebui sa te hotarasti sa faci acest pas important!

La 2 luni deja faceti petting, peste cateva luni inseamna ca va plictisiti si de sex...

Ma rog, daca vrei sa o faci de curiozitate sau ca asa ti-a capiat tie, fa-o! Dar te asigur ca o sa platesti mai tarziu cu lacrimi!

| RXN a răspuns:

Sfatul meu e sa mai astepti putin.happy Cateva luni macar, sa te asiguri ca el e cel care merita sa fie primul si sa nu regreti dupa.In plus, va mai trebuie putin timp ca sa va consolidati sentimentele. Dupa 5-6 luni ar fi ideal.Nu uitati de protectie, atunci cand o sa fie timpul.happy

| St3fU a răspuns:

Amm.as fi curios ce varsta aveti. oricum daca tu te simti pregatita asta este tot ce conteaza; d doar sa fi sigura ca dupa aia n'ai sa regreti.winking bafta

| stef87 a răspuns:

Gandeste-te in primul rand ca altii pot fi si de mai bine de 2 ani impreuna (nu 2 luni) si tot nu au o situatie clara intre ei! Faptul ca va intelegeti asa bine si va "jucati" este un semn bun care va da sperante, insa nu va grabiti!
Dupa parerea mea, intr-o relatie ambele persoanele trebuie sa faca niste pasi. Fetele in general asteapta ca "el" sa faca totul, sa se zbata ca nebunu' si uneori asta le costa. Intr-adevar, e bine si sa pastrezi acel mister, sa nu aibe totul de-a gata.
Fatpul ca vrei sa faci tu un pas in relatia aceea, nu e rau, dar sa fii foarte discreta...si cine stie, poate ca va face el pasu!?

| mikuta a răspuns:

Auzi dar nu e cam putin 2 luni, eu sunt cu prietenul meu de un an si 4 luni si inca nu am facut nimic chiar daca el are 24 de ani si eu 18, ma asteapta

| blumarine a răspuns:

Lasati shmekeriile cu pregatitul, baiatul conteaza, sau daca esti si tu ca aia clasa a 8-a si el a 9-a, ap numa dragoste din voi
papusile in mine si la treaba!