| Roșiuță a întrebat:

Deci,sunt in clasa cu un baiat si nu stiu daca ma place.
Semnele pe care le da:
1.Il surprind ca isi intoarce capul la mine, dar nu mereu;
2. Aveam info si am intarziat si am cerut unui coleg lectia si el auzind ca o vreau, fara sa i-o cer a venit cu caietul la mine sa mi-o dea.
3.Saluta baietii si imi zice si mie buna;
4.Eu sunt prima persoana careia ii cere lectia.

Sincer cred ca nu ma place, dar ziceti si voi punctul vostru de vedere

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa aflii daca te place sau nu, daca acel baiat nu-ti spune.
Nici un semn din ce ai mentionat mai sus, nu este relevant.
Posibil sa te salute si sa te priveasca, ca pe o fata oarecare din clasa, cu respect si bun simt.
Daca te place cu adevarat, va veni el sa-ti spuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sau daca ea il place cu adevarat, de ce sa nu mearga ea sa-i spuna?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca risca sa primeasca un raspuns negativ si asta o va darama psihic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si el nu risca acelasi lucru?
In plus, nu ar fi mai bine sa inteleaga ca nu e nimic tragic intr-un refuz?

| corbulalbrosu a răspuns:

,, Sincer cred ca nu ma place, dar ziceti si voi punctul vostru de vedere""
Ba din contra, in mod sigur simte/are/manifesta sentimente de natura sentimentala fata de persoana ta. Poate ca ar trebui sa fii tu mai tupeista, mai bagareata, mai insistenta. Ar trebui sa-ti faci si tu de lucru in asa fel incat sa fii cat mai des si cat mai mult timp prin preajma lui. Insa intr-un mod discret. Bafta. Succes!