| anaid a întrebat:

Deci tocmai ce am vazut evolutia userului "satana" pe acest site si omul acesta este bonlav! Nu i-am dat mesaj privat sa ii spun personal asta pentru ca vroiam sa stiu parerile voastre. A si sunt curioasa...printre altele daca nu crezi in rai si iad de ce folosesti ca nume de profil"satana" macar stii draga cine e sau dupa tine nu e satana. Religia Crestin Ortodoxa(adevarata religie)si chiar si alte religii il prezinta ca fiind Lucifer cel mai frumos inger creat de Dumnezeu dar care datorita mandriei a cazut din cer impreuna cu cele 9 cete de ingeri care i`au urmat lui si din cel mai stralucit inger al Lui Dumnezeu a ajuns satan. Daca acesta nu exista de ce ii folosesti numele in apropate fiecare propozitie a ta de ce il chemi mereu? Pai mai afla ceva voi ateii si toti necredinciosii si hulitorii religiei ortodoxe sunteti cei prin care el lucreaza in fiecare secunda a vietii nostre pamantesti pentru a ne prinde in ghiarele sale.Stiai ca datorita crestinilor care se roaga cu daruire lui Dumnezeu la fiecare sarbatoare in fiecare Duminica cei din iad chiar si ateii primesc o alinare durerilor pe care le suporta acolo din cauza necredintei lor si neascultatii poruncilor sfinte? A si inca ceva de ce daca Dumnezeu si Sfintii parinti impreuna cu Ingerii si totii dreptcredinciosii nu exista de ce iti petreci timpul pe site injurandu`i?
Sunt lucruri care se leaga si de care numai crestinii adevarati isi dau seamawinking
Si mai afla ca Dumnezeu Mantuitorul S`a rastignit pentru noi din vointa proprie nu avea nici o obligatie fata de noi nu il poti compara cu cei care mor in razboaie aceia au o obligatie fata de familie si de tara si chiar fata de ei lupta pentru a salva vietile familiilor lor iar altii lupta pentru ca sunt obligati dar El. putea foarte frumos sa Isi ia Mama si pe toti cei care ii slujeau si pe ceilalti sa ii lase de izbeliste dar nu numai ca S`a lasat rastignit si ultimile Lui cuvinte in agonie au fost "Dumnezeul Meu Dumnezeul meu de ce M`ai parasit?"dupa care `si-a dat sufletul si nu numai ca a salvat toti vii dar a salvat si mortii cei din iad de la Adaam si Eva pana in zilele de atunci.
Acum draga satana sper sa citesti tot ce am scris aici si voi ceilaltihappy
si vreau sa va spuneti opiniile. Am pus intrebarea ma rog.intrebarile si relatarile mele la aceasta categorie pentru ca este cea mai frecventata de domnul user"satana"

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai trebuia sai dai un privat doar nu pateai nimic eu nu stiu de satana asta nu am vazut profilul lui si altceva nu stiu ce sa zic.

| Zenithf a răspuns:

Draga @anaid, ma bucur pentru credinta ta, dar tin sa te contrazic, citeste pilda cu Lazar, ce zice acolo? Ca nimeni nu se duce in iad sa dea macar un pahar cu apa celor de acolo. Rugaciunile sunt pentru cei vii, nu pentru cei morti. Apoi ce zice Pavel in epistola catre romani? Ca Dumnezeu ii va judeca pe toti, mai intai pe iudeu si apoi pe grec, mai intai pe credincios si apoi pe necredincios, pentru pornirea inimii lor, ca pentru cei necredinciosi aceasta este legea dupa care vor fi judecati. Un ateu care a facut bine din pornirea inimii se poate sa mearga in rai, preotul care a trecut pe langa omul lovit si nu l-a ajutat sa se ridice nu va ajunge acolo.
Dar mai zice si ca cel ce-si bate joc de Duhul Sfant nu va putea gasi iertare. Asa ca acel user va ajunge in cazanul cu smoala si tizul lui va invartii la el.

| Floreenofficial a răspuns:

In sfarsit un om cu adevarat credincios care se revolta impotriva pacatosilor.esti de admirat!:X

Elianna
| Elianna a răspuns:

Draga fata, in tara asta este liber sa crezi sau sa nu crezi, fara sa trebuiasca sa dai explicatii la nimeni! Tu pastreaza-te in credinta ta si lasa-i pe altii cu credinta sau necredinta lor! Totusi
, userul de care spui, care este de 2 zile pe site si face deja valuri, are un limbaj de mahala si obscen si pentru asta il condamn, nu pentru lipsa lui de credinta! Pe acest site au iesit mareu scantei in confruntarile dintre credinciosi si atei! Nu te mai obosi sa-i raspunzi si atunci nu are cu cine sa polemizeze!

| anaid explică:

Stormik merci pentru informatie serios multumesc dar am vrut sa fiu ironicabig grin

| anaid explică:

Bhai elasexygagica... du`te mha si vezi`ti de papusile tale auzi la ea! sex la 10 anilaughing te`ai plictisit perfect...de ce mai citesti poti sa te duci sa te culci vezi ca s`au impartit pijamalelewinking

| anaid explică:

Am specificat in intrebare de ce nu am dat uun privat draga cobra47happy

| anaid explică:

Raluca draga crede`ma ca sunt mai atenta decat iti poti tu imagina la orele astea.
Si chiar nu inteleg de ce imi pierd vremea sa iti explic tie dar fieoh go on
Dar poate esti si tu vreo einsteineza...

| Acvila a răspuns:

Anaid draga, pana la urma e treaba lui ce inclinatii spirituale are.Traim intr-o tara libera, deci ne putem exprima la fel de liber.Pe mine userul satana ma amuza.rau de tot...laughingare un gen de umor pe care nu multi il inteleg.
Daca ai citi mai mult din toate cartile astea"sfinte" ti-ai da seama ca totul e o cacealma.Si daca ai fi atenta la ora de biologie, la cea de chimie si de fizica ti-ai da seama, la fel ca exista alte explicatii de cum a ajuns omu' pe pamant.winkingmai citeste.

| Acvila a răspuns:

Ce treaba ai tu cu ce raspunde el. E problema lui si punctele sale de vedere. Daca el nu crede si chiar exista mosu' de sus, atunci va ajunge in IAD bu-hu-hu! si acolo va sta la un wiskey vechi si un playboy editia aia buna din '99 cu SATANA pentru ca ala va fi recunoscator ca i-a purtat numele la nick.
Eu sunt tare curioasa ce parere are el cand citeste toate tampeniile pe care le-ai scris...

| paramore a răspuns:

Sunt lucruri in viata care te fac sa nu mai crezi in dumnezeu si in religie si in nimic.atata timp cat nu dau in cap, nu jefuiesc nu ma droghez nu beau si nu sunt crva nu vad ce rau fac si de ce as fii omu' lu dracuoh go ondaca u esti un stil de maicutza nu trebuie sa fie toata lumea, nu? nu te jignesc ca nu am de ce, dar nu sunt de acord cu tine.si eu intr-un timp credeam, am citit biblia, ma rugam... dar s-au schimbat multe de atunci.am respect fata de biserica si fata de lucrurile considerate sfinte, dar nimic mai mult.fiecare e liber sa faca ceea ce crede ca e mai bine pentru el

Răspuns utilizator avertizat
| Fritsa a răspuns:

laughing) Lol da-mi-l si mie ca o sa rad pe burta

| hhhdd a răspuns:

Nu poti spune ca un om este bolnav doar pentru ca este necredincios.Fiecare are parerea lui despre Dumnezeu, asa ca de ce nu iti vezi de treaba ta?straight face

| sakurabutterfly a răspuns:

,, Satana
ajută oamenii din 6 Septembrie 2010,,

laughingajuta oamenii...nefericita potrivire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt viziunile lui asupra lumii noastre.Nu o sa poti face ceva in privinta aceasta.Tot ce ai spus aici e frumos dar el e genu de om care nu crede pana nu vede.

"Deci" niciodata o propozitie nu se incepe cu deci. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine.Tocmai,daca nu crede in rai si iad de ce foloseste nickname-ul ''satana''?
Am impresia ca e posedat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey nu-ti bate capu degeaba ca nu rezolvi nimic daca el asta crede lasa-l in pace.