| vocea a întrebat:

Desi am cautat un vinovat pentru situatia in care sunt, adica sa urasc prostituatele, actritele, porno si pe cele care inseala, am ajuns la concluzia ca sunt prea moral pentru lumea aceasta imorala si nu mai pot trai langa aceste specimene care isi bat joc de corpurile lor doar pentru placere si bani.
Visez la o lume in care aceste vanzatoare de placeri vor disparea, in care va predomina moralitatea, visez la un proces de reeducare in masa in care fetele de mici vor inavata cum trebuie sa se comporte o femeie, iar cine se va opune va fi exterminat.
Am crezut ca sunt singur, am crezut ca sunt nebun, am crezut ca sunt blestemat, dar asta pana sa gasesc oameni care gandesc ca mine, simt ca mine, si au princpii morale pe care le urmeaza cu pretul vietii, asta m-a facut si mai puternic.
Chiar merita sa protejati si sa luati apararea acestor femei? nu fac nici un bine societatii din potriva promoveaza imoralitataea.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu ia apararea acestor femei, dar trebuie sa fim cinstiti si sa spunem ca barbatii care apeleaza la ele sunt ceva mai vinovati decat ele. In primul rand ca ei sunt cei puternici si care au intiativa si in al doilea rand ca stim cu totii ca in tarile in care prostitutioa este legala, numarul violurilor este mult mai mic, iar interzicerea prostitutie a dus intotdeauna la o creseter uriasa a violurilor si agresiunilor sexuale. Asadar, pana nu scapam intai de barbatii care apeleaza la prostituate si pornografie, nu vom rezolva nimic. Trebuie intai investiti 30 de ani de educatie in barbati si abia apoi, daca mai exista femei care se vand pe bani cu forta, obligand cu pistolul barbatii sa le plateasca pentru sex, sa le pedepsim si pe acestea. Daca ne apucam sa inlaturam femeile care fac asta, ne vom alege doar cu multe violuri si violente asupra femeilor, asa cum se inampla in tarile musulmane, unde peste 90% din femei au fost violate macar o data in viata.

| vocea explică (pentru Brigaela):

Nu inteleg logica ta, tu vrei sa ii elimini pe cei ce cumpara drogul, in loc sa ii opresti pe cei care vand drogurile, in cazul acesta femeia, ma rog eu nu pot sa ii spun femeie dar din respect pentru tine o fac.
Prin ce spui tu nu faci decat sa evidentiezi si mai mult ca ce spun am dreptate, adica tu spui ca barbatii au puterea si abnii iar femeiel se supun, asa ce arata? pai arata faptul ca femeia nu are disceramant, adica faci ce vor sa arate filmele porno si anume ca femeia este un obiect care se vinde si il poti folosi cand vrei daca ai bani, e foarte trist.
Eu sunt aparatorul femeilor ar trebui sa ma sustii, eu sunt singurul barbat sau printre putiinii care vreau ca femeia nu doar sa fie egala cu barbatul ci din contra sa fie adorata si iubita, fiindca eu cred ca femeia este darul lui Dumnezeu fiindca ea daruieste viata, dar femeiele din lumea asta nu se considera asa, ele isi vand trupul de la 12 ani si asta pentru mine semnifica tradare, pentru mine nu mai e femeie, este doar ceva inutil planetei care din contra face rau.
Barbatii care conduc planeta vor ca aceste femei sa nu depaseasca rangul de obiecte, si se vede prion filme porno in care o femeie castiga milioane de euro, pri mass media in care se sponsorizeaza prostitutia, asta arata ca femeiele nu au suflet, asta vor cei de la NOM.
Femeiele se multumesc cu acest rang, iar cu tipul ajung sa le placa sa faca sex pe bani, sau cred ca e normal sa te culci cu mai multi barbati.
Femeile au vina, cum poti ca femeie sa iti bati joc de trupul tau care ti-a fost dat sa il pretuiesti.
De aceea spun ca aceste femei trebuie eradiate, iar din momentul ce aceasta generetia va disparea, fetele care se vor naste vor primi o educatie cu valori morale in care ele sunt divinizate de barbat, iubite, apreciate, vor invata ca corpul lor este un templu.
Iar cele ce nu se supun trebuiesc si ele eradiate, iar barbatii care incearca sa plateasca o femeie trebuiesc si ei eraditai.
Imi pare rau sa iti spun si te rog nu mi-o lua in nume de rau, dar moartea acestora este singura solutie, pana nu vor disparea, nu vom putea educaa copii dupa valori morale fiindca daca o fata vede ca daca faci video chat si castigi mii de euro pe luna, a tunci sigur e o cauza pierduta.
Eu sunt printre putinii care lupta pentru tine, pentru femeile cinstite, care au demnitate si moralitate, si tine minte si stiu ca nu ma poti contrazice aici, chiar as vrea sa inchei cu replica asta.
Pana cand barbatul nu va mai putea cumpara femeia pe bani, abai atunci femeia va fi egala cu barbatul, deocamdata femeia este doar un obiect, asa cum a fost mii de ani supua barbatului, acum intelegi ce vreau? nu urasc femeia, urasc obiectele.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru Brigaela):

Man cunosc ca esti utilizator al anului si nu vreau sa starnesc ranciuna, dar nu mi se pare normal sa vorbesti in numele altora.

adica ba le iau apararea acelor femei. in rest sunt de acord cu tine si sa stii ca apreciez ce faci pe site, dar am zis ca toata lumea merita antentinoata atunci cand greseste! salut! respect!

| Brigaela a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Multumesc, nu e nici o suparare, dar in numele cui am vorbit

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Cel care cumpara este initiatorul, fiindca cererea creaza oferta absolut intotdeauna. Logica obisnuita si noramal este: desfintezi cererea, va disparea si oferta, asa se face intotdeauna. Niciodata nu se desfiinteaza cel care vinde dsrogul, ci intai te asiguri ca nu exista nici un cumparator de buna voie al lui si apoi mai verifici daca insista cineva sa il vanda. Fiindca e mult mai greu sa fortezi pe cineva sa cumpere decat sa ii iei cu forta ce are. Daca il desfintezi pe cel care vinde de buna voie drogul si lasi in pace cumparatorul, acesta isi va lua drogul cu forta. Nu te contrazic, iti arat doar singura cale de a face ce vrei, fiindca mi se pare ca nu ai inteles acest proces foarte simplu si logic si ai o logica intortocheata.
Femeile NU sunt divinizate de barbat, daca le eduici ca trebuie divinizate de barbat si lasi totul asa cum e, adica ele nu vor fi cu adevarat divinizate, nu faci nimic. Daca barbatii nu vor mai putea cumpara femeia pe bani, o vor lua cu forta. Daca o fata va vedea ca nu exista nimeni care sa o plateasca pentru video-chat, nu va face.
Banuiesc ac stii ce se intampla in tarile musulmane: acolo este interzisa pornografia si prostitutia. De aceea, femeile nu pot iesi pe strada, violurile fiind la ordinea zilei (nu au voie ncii sa le reclame si asta agreveaza situatia). Cum spunea la un moment dat un tip din Arabia Saudita: o femeie care iese singura, in amiaza-mare, chiar si in fata portii, se expune unui risc nepermis, fiindca se arata, chiar imbracata in burca, barbatilor pofticiosi si acestia nu vor avea cum sa se abtina, o vor lua cu forta. Studiile (pe care sunt convinsa ca le-ai studiat, fiindca te intereseaza problema) arata ca peste 90% din femeile din tarile musulmane sunt violate macar o data in viata, de cele mai multe ori in casa lor (de membri familiei, musafiri si oameni intrati cu forta). Acesta este rezultatul unei idei ca a ta, idee complet ilogica care ignora realitatile banale: daca nu desfiintezi cerere, aceasta va forta piata sa ofere, gratis sau cu bani

| vocea explică (pentru Brigaela):

Imi pare rau dar esti pe langa subiect, ceol care vinde drogul este arestat si se uramreste sa se distruga mafia drofurilor, cei care consuma droguri nu sunt bagati la puscarie, cei care fac trafic de droguri sunt cautati, daca nu stiai chiar te rog sa te interesezi, fiindca cei care vand droguri sunt mai putin, logic nu, fiindca ei fac bani pe cei multi dependentii.
Dependentii de droguri nu ajung la puscarie daca doar consumi nu are nimeni treaba cu tine, dar fiidnca provoaca dependenta ei dau in cap si sunty bagati la zdub, aici nu ai ce spune fiindca stiu ce spun, chiar am fost si in Columbia si in Sua si cunosc legiile.
Acum revenind, ceea ce spui tu e gresit fiindca mie daca o femeie imi da bani sa imi dau jos pantalonii, eu nu mi dau fiindca nu sunt de vanzare, tu spui acolo ca barbatii daca nu mai platesc femeiel ele nu mai fac sex pe bani, este stupid asta nu elimina prostitutia fiindca ele nu mai fac asta doar pentru ca nu iese bani nu din motiv ca au vreo urma de remuscare ca ceea ce fac fac gresit.
Si ceeea ce spui tu imi confirma ca femeia pentru bani se vinde, iar daca nu mai e platita nu mai se vinde, e o teorie aiurea, eu daca iti dau tie 100 de lei te pot cumpara? ma indoiesc fiindca ai demnitate, asta trebuie sa aiba toate, tu nu intelegi ca totul trebuie sa plece de la femeie daca ea nu se mai vinde atunci nimeni nu o pate cumpara, ai inteles, tu esti de vanzare? Nu esti.
Trebuie eliminate cele care o fac pentru bani si de placere intelegi, daca educi o fata de mica ca nu e de vanzare indiferent cati bani da un barbat pe ea atunci nu se va vinde, e clar.
Hai sa o luam logic, tu ai un magazin care vinde tigari, ce e mai simplu sa iti daram tie magazinul, sau sa ii elimin pe cei care consuma? normal ca trebuie aliminat producatorul, e la mintea cocosului.
Femeile din tarile musulmane nu isi vand trupul, sunt niste legi clare, intr-adevar nu sunt egale cu barbatul dar prostitutia, pornografia si restul sunt diminuate spre 0, asta inseaman deminitate.
Singurele abuzuri care se pot face sunt cele de partenerii lor care este mult mai usor de controlat.
Dar in lumea cica moderna femeile tot nu sunt egale cu barbatii, sunt mai sclave decat cele din arabia, fiindca ele depind de barbati mult mai mult decat cele din arabia, in SUA majoritatea femeilor se prostitueaza pentru a face rost de bani de droguri, ceea ce sporeste imoralitatea si ridica riscul de imbolnavire de tot felul de boli sexuale.
Aceasta este femeia moderna, in arabia bolile sexuale sunt foarte scazute, fata de tarile civilizate.
Deci mai gandeste-te ca sunt multe povesti despre credinta musulmana, eu am fost in orient si am cunoscut familii foarte stabile, iar femeile o duc mai bine decat credeti voi, ma rog majoritatea femeilor de aici nu inteleg iddea si credinta lor, pentru ca nu sunt obisnuite sa traiasca dupa niste reguli morale.
Acolo femeia este respectata, nici odata o femeie inmaritata nu va fi violata de catre alt musulman, fiindca acel musulman va fi omorat, singurele femei violate in arabia sunt cadanele, adica femeile care danseaza pntru seik, ele sunt singurele femei, adica cele cu statut de distsractie a barbatiilor, in rest o femeie maritata este imposibil, am stat 2 ani in orient si este o lume mult mai morala decat aceasta, ma rog mai au si ei devieri dar totusi este o lume mult mai buna decat aceasta.
Gandeste-te la simblul de moralitate, fiindca moralitatea nu inseaman ca daca nu platesc eu femeia ea nu ar vrea sa isi vanda trupul, ar vrea sa si-l vanda dar nu o mai [latesc eu si pe degeaba nu ar vrea, e o logica trasa de par.
O femeie reeducata oi cati bani i-ai da nu este de vanzare, asta trebuie sa va intre in cap, ca nu esti de vanzare.

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Faptul ca in tarile musulmane nu exista violuri este o minciuna grosolana pentru acre ar trebui sa iti fie rusine. Asa cum ti-am spus se stie ca rata violurilor este de peste 90%. Asta este un adevar, daca il ignori, inseamna ca esti rau-intentionat si ca practic nu meriti sa de discute cu tine

| vocea explică (pentru Brigaela):

Stai un pic tu tu confunzi tarile musulmane care respecta coranul, cu tarile din lumea a treia care traiesc dupa reguriile lor tampite.
In Europa majoritar este crestinismul nu poti spune, nu poti spune ca toate tarile crestine sunt la fel, asa si la ei, traile musulmane respecta coranul, unde viata este traita doar dupa coran, iar exceptiile de care spui tu sunt in tarile sarace, unde conduc cei de la Isis, tari sarace datorita Americanilor care au intrevenit pentru petrol.
Iar rada viiolurilor este mult mai crescuta in Europa, uita-te la Vaslui, in propria ta tara.
Tu acum jignesti o credinta bazata pe principii, acolo legea este facuta dupa coran si se respecta, fata de legea facuta in tarile civilizate iar rata criminalitatii si violurilor, si drogurilor este crescuta, La arabi nu vezi trafic de droguri, nu vezi alcool, nu vezi prostitutie sponsorizata, ce spui tu ca daca barbatii nu cumpara femei le violeaza este o magarie, stii asta, in primul rand religia musulmana iti perminte sa ai cate neveste doresti, iar alti barbati nu are voie sa se uite la ele.
Deci nu e mare smecherie, sunt iesit in lume, uita-te la rata de trafic de droguri, de crima, de prostitutie, de viol, in Sua si cauta in orient, sa vezi diferenta de la cer la pamant.
Hai sa nu ne batem joc ca barbatii violeaza daca nu cumpara femei, ce nu ai vazut barbati sa violeze prostituate? ce vorbim.

| doctorandus a răspuns (pentru Brigaela):

El nu de argumente are nevoie, ci de medicamente. Delirul nu se trateaza cu argumente. La mintea lui, el crede ca te-a pus Diavolul sa incerci sa-l abati de la Adevar.

| vocea explică (pentru doctorandus):

Inafar sa jignesti nu ai spus nimic, nu ma mai lungesc iti zic doar atata, pana cand femeia nu va mai fi de vanzare abia atunci va fi egala cu barbatul, dar nu recunosti adevarul.

| vocea explică (pentru doctorandus):

Ce nu intelegi ca in lumea ta femeia nu este egala cu barbatul si este tratata ca un obiect, ce nu intelegi ca prostituatele imbolnavesc sute de barbati pe zi, nu mai fi atat de incuiat si spune si de aceste probleme.

| doctorandus a răspuns (pentru vocea):

Dar nu mai suntem in secolul XIX, s-a inventat prezervativul. Puteai afla asta de la educatie sexuala. Oops... multumita B.O.R. si altor culte n-ai avut parte de educatie sexuala. Iar prin uitat la filme porno nu se iau boli.

| vocea explică (pentru doctorandus):

Fugi de aici, prezervativul s-a inventat de mult timp, uita-te cati se imbolnavesc de sida in fiecare zi si nu in tarile sarace, in SUA si Europa unde cica sunt tari civilizate si nu pot tine controlul acestor probleme, s-au inbolnavit actrite porno care sunt controlate permanent ce sa mai vorbim de acelea de pe centura sau dame de companie unde le vezi o data in viata.
In fiecare zi se imbolnavesc sute de barbati de sida, ma rog acestia sunt descoperiti ca efectul apare tarziu si pana descopera mai imbolnavesc si ei alte pesroane si tot asa.
Ce vorbesti acolo, daca era asa normal sa faci sex cu mai multe persoane nu existau aceste boli, dar nu este normal.
Habar nu aveti, singura tara care poate controla prostitutia este Germania unde aceste specimene sunt controlate, la fel si clientii, chiar si acolo sunt probleme mari.
Imi spui mie, in Romania sunt din ce in ce mai multi bolnavi prin transitere sexuala, unii fac sex anal neprotejat si se imbolnavesc, ca asa au vazut in fileme xxx.
Terminat-va sunteti penibili cand va aud ca ce ai cu femeia face ce vrea cu trupul ei, ba prietene aceea femeie o face pe bani este imoral dar lasa asta, trecem peste aceea femeie face sex la negru nu e controlata, poate fi bolnava, poate avea peste, cate cazuri nu au fost cand clientii au fost omorati de pesti sau prostituatele, ele nu platesc impozit la stat pentru asta, tu doctore platesti impozit pe ce muncesti, ea nu plateste nimic, nici macar la sanatate deci este clar gaura in stat, sunt multi factori.

| vocea explică (pentru Brigaela):

Cine ti-a dat funda?
ca eu nu am facut asta.

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Pai si de unde as putea sa stiu eu? E pagina ta.

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Banuiesc ca ai fost in situatia asta:
„Dintre toate răspunsurile oferite pentru o întrebare, câştigător este acel răspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent şi cel mai de folos pentru persoana care a pus întrebarea respectivă, fie prin desemnare de către această persoană, fie prin desemnare în mod automat, în functie de numărul de voturi "folositor" şi "inteligent" primite de la membrii comunitaţii. După trei zile de la postarea unei întrebări pe TPU.ro, dacă aceasta primeşte cel puţin două răspunsuri, utilizatorul care a pus respectiva întrebare primeste o notificare prin email, în care este invitat să desemneze răspunsul pe care îl consideră cel mai bun. Utilizatorul are la dispoziţie două zile pentru a alege răspunsul câştigător. Dacă utilizatorul nu alege un răspuns câştigător în termen de două zile, desemnarea răspunsului câştigător se realizează în mod automat. Astfel, răspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" şi "inteligent" va fi desemnat ca fiind câştigător. În condiţiile în care mai multe răspunsuri au fost votate de acelaşi număr de ori ca "folositor" şi "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "câştigător"."
Dar fiindca nu cunosteai suficient de bine regulamentul, nu ti-ai dat seama. Vezi, nu degeaba ti-am spus eu sa recitesti regulamentul...

| vocea explică (pentru Brigaela):

Este abuziv acest regulament, fiindca cei de la TPU te forteaza sa alegi un raspuns folositor chair daca consideri ca acesta nu este.
In fine sunt si ei foarte superficiali, vad ca isi pierd membrii pe banda rulanta si incep sa faca dintr-un site de ajutor si de pareri un concurs ieftin si superficial.
De mult timp este doar un concurs, si ce conteaza este sa fii doar locul 1 si sa ai mii de fundite, daca voi erati campioni adevarati nu doar cei care vor sa sparga recorduri si cei care vor sa ajute, faceati si voi ceva in legatura cu reulamentul si modul in care se raspunde la intrebari doa pentru a raspunde si a avansa in top.
Trebuia sa faceti din concurs un site de ajutor, doar probabil sunteti mana lor dreapta.
Oricum tu ai fost singura fata care a avut o opinie argumentata, dar asta nu inseamna ca mi-a fost folositor raspunsul sau m-a dat pe spate.
Oricum nu cred ca mai conteaza o funda pentru tine, ai destule dar este pacat si de ce? pentru ca nu am ales eu raspunsul si mi-a fost ales abuziv, iar cine vede intrebarea mea crede ca sunr de acord cu tine si nu asta vreau sa se inteleaga.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Stai,stai,stai, Brigaela,, nu tu sustineai ca pornografia e o chestie normala folosita in cupluri normale?
Acum trebuie sa scapam de,, barbatii apeleaza la prostituate si pornografie''? Si femeile se uita in aceiasi masura la filme porno.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o reducere la absurd happy, incercam sa ii dau un exemplu la fel de absurd, ca sa isi dea seama ce prostii vorbeste. Nu a mers, oamenii nu mai inteleg subtilitatile.
Da, pornografia este normala, femeile se uita la filme porno, prostitutia exista de cand lumea. Si stim ca interzicerea pornografiei si a prostitutie cresc rata violurilor, ceea ce mi se pare cu adevarat o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Abia acum am inteles cu adevarat raspunsul.Nu m-am prins de subtilitate pentru ca chestia asta nu e una absurda, Islanda spre exemplu doreste interzicerea pornografiei.
Dar nicio solutie nu e buna.
Legalziarea prostitutiei conduce la sclavie, asta si in cele mai dezvoltate tari. Drepturile prostituatelor, daca te-ai documentat, nu exista decat pe hartie.Sunt obligate mereu sa faca sex fara prezervativ cu oricine, indiferent daca a avut boli cu transmitere sexuala si daca comenteaza isi ia si bataie.
Prostituatele violate nu vor fi niciodata indreptatite de un judecator, niciodata. Se considera ca ele isi vand trupul, nu au dreptul de a fi considerate persoane normale, iar violatorii sa fie pedepsiti.
Daca asta se intampla si in cele mai dezvoltate tari, in Romania cel mai probabil s-ar naste o adevarata mafie.Si chiar daca nu s-ar intampla asta, prostituatele ar fi privite cu dispret, iar cei care au apelat la ele nu ar avea cum sa se integreze, nu ar avea cum sa mai aiba o viata normala.De aici se compalc intr-o greseala pe care o constientizeaza acum si care devine un stil de viata, pentru ca le e frica sa nu fie judecati.
Pe de alta parte, interzicerea prostitutiei, dupa cum ai scris, conduce la crime si violuri.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am o parere clara in privinta prostitutiei. Cred ca la fel de sclave sunt si prostituatele in ilegalitate (sau chiar mai rau).
Pe de alta parte, in Olanda, de exemplu, unde prostitutia este legala de mult timp, viata prostituatelor este ceva mai buna, dar si statul se implica mult in controlul acestei activitati

| vocea explică (pentru anonim_4396):

Acesta, este raspunsul castigator felicitari, din pacate nu poti sa tii-l dau fiindca mi-a fost luat abuziv de cei de pe TPU si dat acestei experte care habar nu are de viata numita Brigaela.
Esti o perosana de rank superior, ai inteles cum sta treaba, tu esti castigatorul adevarat si moral, te felicit.

| vocea explică (pentru Brigaela):

Esti total pe langa subiect, viata prostituatelor este ceva mai buna fiindca de ce? ia zi de ce? ca imi place ce spui, ca statul se implica in controlul acestei activitati.
Bravo chiar ma bucur ca Trompyy te-a adus unde trebuia sa fii adusa, la caeatsa problema.
Cine este statul? oamenii, cine le controleaza? oamenii, din ce morive? financiare si pentru sclavie sexuala.
Statul face bani de pe urma lor intelegi, deci statul sponsorizeaza din plin acest obicei si arata ca femeia este chiar buna sa produca bani pentru popor.
Asa ca nu mai fi penibila, si dai te rog fund lui Trompyy, fiindca desii nu este de acord cu mine el chiar are idee despre lumea asta, imi este rusine ca esti femeie sa stii.
O femeie nu accepta ca alta femeie sa fie cumparata, decat daca si ea este la fel.

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Nu pot sa ii dau eu funda. Te ro din suflet, mai citeste regulamentul o data, de 10 ori, de 100 de ori, pana reusesti sa intelegi cine si cum ofera funda. te rog, am obosit sa iti explic, roaga pe cineva sa ti-l citeasca, sa ti-l explice, fa ceva.

98 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,nu vad nimic rau in a exista prostituate dat find ca omul e o fiinta poligama nu monogama
2, moralitatea este o inventie umana pana la urma, ce e moral pentru tine poate fi pentru x imoral, deci e relativ ce e moral
3, fetele sa se descurce? fiecare individ se adapteaza prin abilitatile care le poseda, o fata de 18 ani poate face cat fac 10 barbati cu facultate lucrand 12 ore pe zi timp de 30 de zile na fatuca aia face banii aia si intr-o ora, am vazut ca te-ai legat de viber ca cine a inventat pai ce femeile au avut voie sa gandeasca? mileni intregi barbati au sclavit femeile si tiau batut de joc de ele in cele mai josnice moduri, femeile erau vazut ca un simplu obiect al barbatului atat mancare, copii si atat, multe femei nu mergeau la scoala si tu imi vorbesti de cine a inventat, femeile sau remarcat dupa secolul 20 prin inteligenta, femeile sunt mult mai mature si inteligente ca barbati asta e adevarul, einsten avea creier de femeie apropo, eu inteleg ca ai fost dezamagit de fete dar ura asta nu e buna nu vad nimic rau in a merge la escorte

| vocea explică (pentru RAY):

Apreciez efortul tau civilizat de a-ti exprima opinia, dar da-mi voie sa iti spun ca esti intr-o eroare majora.
Omul se considera avansat fata de animale, fiindca are constiinta, daca te comporta ca un animal esti animal.
Eu fac parte impreuna cu cei ca mine dintr-o rasa avansata, dintr-o lume avansata, in care predomina moralitatea divina.
Tu te supui unor legi pamantene, ale tariii tale respective, legiile au fost create de oameni cu putere pentru a controla masele de oameni ca voi, acei oameni care au pus aceste legi iti impun cum trebuie sa traiesti, cum e bine sa traiesti ce e bine si ce e rau.
In fiecare tara legiile sunt diferite, oamenii gandesc altfel in functie de mediul in care traiesc, daca ai trait intr-o lume imorala ca asat nu am pretentii de la tine sa intelegi grandoarea universului.
Moralitatea divina nu este o invenstie universala pentru a evolua cat mai mult ca rasa si a te desprinde definitiv de obiceiurile animalice.
La tine viata inseamna doar supravietuire, asta fac animalele, noi cei superiori gandim mai profund, noi vrem sa schimbam lumea, cum de altfel incet incet se va schimba.
Pana cand femeia nu va fi egala cu barbatul nu vom avea ce sa vorbim, acele femei care vand placeri de care zici tu, sunt doar niste obiecte cu care iti faci treaba odata si gata.
Asculta bine, de ce crezi ca Divinitatea a lasat transmiterea bolilor sexuale la oameni daca acestia intretin relatii cu mai multe persoane, daca respecti regurile moralitatii esti salvat, ai inteles, o prostituata bolnava necontrolata de nimeni poate imbolnavi sute de baieti adolescenti care doresc o partida, astea trebuiesc estirpate.

| RAY a răspuns (pentru vocea):

Alt crestin fantic

| vocea explică (pentru RAY):

Nu sunt fanatic, poate nu sunt nici crestin, Dumnezeu este peste orice religie, eu respect legile Divine ale moralitatii.

| RAY a răspuns (pentru vocea):

Eu respect natura umana nu povesti inventate de om pentru a sutine ceva care nu are o baza stiinifica, nu inteleg ce e rau in a merge la escorte, deci argumenteaza raul

| vocea explică (pentru RAY):

De ce e rau in a merge la escorte?
Stiinta se bazeaza pe evolutie, oamenii au evoluat atat de vedere fizic cat si din punct de vedere mental.
Acum 2000 de ani, era normal sa arzi un copil fiindca asa ti-a spus Dumnezeu, stramosii nostri erau cam salbatici trebuie sa recunoastem.
Asa cum evolueaza tehnologia, asa evolueaza si mentalitatea omului, acum mii de ani, singurul lucru care te interesa de la viata aceasta era supravietuirea, nu existau valori morale, nu existau legi, nu exista societate, existau doar legile naturii, unul moare sa traiasca altul.
Acum noi stapanim natura, nu putem sa mai traim ca stramosii nostri, adica ca niste salbatici deja, este o alta lume in care trebuie sa respecti niste legi create de oameni pentru oameni.
Mie mi se pare o prostie fiindca aceste legi te invata sa traiesti asa cum vor ei sa traiesti.
Acum sa iti raspund pe scurt si la obiect, atat timp cat platesti o femeie ca sa o ai, acel specimen se numeste obiect, ceea ce arat ca femeia nu are constiinta si nu este egala cu barbatul.
Cand nu se mai cumpara femeia abia atunci ele vor fi egale cu barbatii.
Apoi din punct de vedere fizic, toate boliile cu transitere sexuala sunt to mai increstere intr-o lume cica civilizata, apoi banii la negru neimpozitabili, ele nu platesc nimic la sanatate, tu care muncesti esti taxact si uite se face o gaurra mare, cand puteam face altceva.
Daca traiesti doar pentru tine aceste lucruri nu te afecteaza, dar daca crezi cu adevarat in stiinta atunci stii ca omul trebuie sa evolueze si sa se desprinda de obiceiurile animalice, trebuie sa devenim rasa superioasa, noi suntem superiori celor de acum 2000 de ani, asa trebuie sa apara o noua rasa superioara celor din prezent nu doar tehnologic si si moral, pentru a avea o societate cat mai perfecta fara aceste mizerii care ne trac in jos.
Trebuie o reeducare in masa, dar mai intai trebuie eliminate vazatoarele de placeri ca pe urma lor traiesc foarte multi smecheri care fac bani si palate, gen tigani, ca sa nu mai spun de regizorii filmelor xxx care au niste bugete infinite, de unde crezi ca au avut acesti bani? ma refer la inceputul de gloriie a filmelor pentru adulcti? clar Barbati care vor sa domine femeia au vrut sa creeze o lume a lor de sclavagism sexual, sponsorizand femeile sa ramana la acelasi statut ca acum mii de ani.
Barbatii nu vor egalitate.

| RAY a răspuns (pentru vocea):

Omul nu este mai diferit ca acum 10 mii de ani,acelasi dorinte avem,daca nu arati bine fizic sau nu doresti o relatie de ce sa nu te satisfaci sexual? pls fara sufletul conteaza,daca nu esti inalt,frumos sau cu banii ramai virgin pana in viata de apoi,asa ca ce sa faci organismul tau cere sex,in Romania sunt multe fete frumoase deci dorinta sexuala e mare, dar femeile prefera doar pe uni barbati inclusiv uratele vor barbati frumosi, inalti in ziua de azi, man pe mine nu ma intereseaza de evolutia speci umane, eu sunt scarbit de specia umana =cancerul pe pamant. moralitatea isi repet iar e un lucru relativ, exista perzevative apropo

| vocea explică (pentru RAY):

Ai o perceptie foarte proasta despre lumea in care traiesti la fel ca mine, dar iti spun sincer ca aspectul fizic are un rol doar de a cuceri, conteaza ca trupul tau sa fie sanatos, frumusetea este trecatoare, nu are valoare.
Evident ca sufletul conteaza, de aceea a aparut familia moderna doi parinti care se iubesc dau viata iubirii lor producand copii in familii educate.
Asta inseana evolutie, altfel vemeile erau ca vacile se montau si faceau copil doar pentru ca faceau sex si nu e moral.
Moralitatea este cel mai depret lucru pe care il are un om sa stii asta prietene, asta te face diferit de restul, asta te face superior, eu daca iti dau 200 de lei si tu faci orice de banii aia este clar ca nu valorezi nimic pentru tine in primul rand si nici pentru restul.
Prezervativele exista dar nu sau diminuat bolile ca sa stii, poti sa te informezi sa vezi daca au scazut, iti zic eu ca nu.
Lumea in care traiesti tu este foarte urata, eu traiesc intr-o lume morala, in care respectul si ajutorul celorlati membri ai societatii mele este din plin.
Pe planeta asta exista doar superficialitate, egosim si prostie, masele de oameni traiesc dupa niste reguli impuse de oamenii care conduc lumea.
Daca sexul este o placere si nu exista reguli, atunci cum iti explici ca universul a lasat specia umana cu boli cu transmitere sexuala daca se imperecheaza cu mai multi.

| RAY a răspuns (pentru vocea):

Imi imaginez in ce lume morala traiesti

| Xelon a răspuns (pentru vocea):

Deci in multe privințe ai dreptate, dar pana la un punct...
Oricum ai punctat bine un lucru, omul e diferit de animal, animalul are doar instinct omul ar trebui sa aibă si rațiune( cel puțin teoretic).

| Drimmero a răspuns:

Imoralitatea domina,, tu chiar nu ai cum sa te opui cand sunt atatia adepti prin preajma, asa este de cand Pamantul ca bunatatea si omenia sa fie trecute pe plan secund ca apoi dupa modernizare sa fie toate spurcateniile promovate/

| vocea explică (pentru Drimmero):

Stiu ce spui, ai dreptate, dar planul meu va da roade, stiu ca nu o sa mai traiesc eu pana atunci dar stiu sigur ca ce sadesc acum, va da roade mai tarziu.
Este abia inceputul, suntem putini, eu si inca 20 de persoane, din toata lumea care ne-am adunat, dar stiu sigur ca cei ce vor veni vor utiliza legile noastre sacre ducand la capart acest testament, Hittler a fost roadele celor ce vroiau o lume pura, acum eu duc mai departe ce mostenirea puritatii si a lui Jack spintecatorul care omora prostituatele.
Fmeia trebuie sa fie pura in opnia moralitatii.

| Drimmero a răspuns (pentru vocea):

Lasa-i pe Hitler si pe Jack,, nu e cazul sa-ti faci singur dreptate prin asa ceva, aia e cea mai veche meserie, va exista mereu, nu trebuie sa omori femeia aia pentru asta, si asa sunt ele batute de soarta destul/
Banul e unica problema care a aparut peste oameni, toti vor bani, toti sunt dispusi sa tradeze, omoare, insele si tot asa aproapele doar pentru o nenorocita de hartie care ii asigura viitorul pentru cateva zile, luni, ani...

| LawlietL886 a răspuns (pentru vocea):

Wow! Hai să nu o luăm așa. Ți-am zis că din păcate nu putem face nimic. Aș fi dorit să vorbim doar între noi doi dar o să comunic cu tine așa. O să-ți zic cum e lumea în 2017. E plină de prostituate. Eu am 15 ani și fac parte dintr-o generație ratată. Fetele de vârstă mea sunt niște ușuratice încă de la liceu. Asta o să fie nouă generație de prostituate. Trebuie să-ți reamintesc de tipa care și-a pierdut virginitatea pentru mii de euro la un miliard stăin și îți vine să crezi că un că ea are mii de fani? Asta e lumea. Nu o poți schimba. Dacă ar fi să ucidem toate femeile cate fac asta ar însemna că nu ar mai fii femei.

| vocea explică (pentru Drimmero):

Drepatate doar noi ne facem noi si Divinitatea, legiile sunt date de oameni pentru oameni, eu merg dupa niste principii morale.
Tu respecti legea tarii tale, nu are nici o legatura cu dreptatea, ma rog acum daca toti ne-am face singuri dreptate ar iesi un haos, dar dreptate nu exista pe planeta asta, iti poti face dreptate doar prin moralitatea ta, apreciez raspunul tau, chiar esti o persoana toleranta, ceea ce eu nu sunt, nu imi perminta princiupiul dupa care traiesc.

| Drimmero a răspuns (pentru vocea):

Nu sunt nici eu extra tolerant, pana cand mi te-ai urcat in cap ca apoi se termina si cu toleranta.
Evident ca legea e data de 'smecheri' pentru prosti,, prostimea sa o respecta iar papagalii din conducere sa abuzeze de ea si sa se joace cu banii si cu lumea, e doar o joaca pentru ei, sunt si aia muritori, nu-ti face griji,, tot viermii ii mananca si pe aia.

| SG1995 a răspuns (pentru Drimmero):

Prea multă iarbă, numai pot de râs laughing, tipul delirează, rău.

| SG1995 a răspuns (pentru LawlietL886):

Păi, aparent e normal să-ți vinzi virginitate, dacă într-o lume în care nu există virgine peste vârsta de 20 de ani, dar de virgini e plină. laughing

| vocea explică (pentru Drimmero):

Apreciez parearea ta, felicitari!

| SG1995 a răspuns:

" am ajuns la concluzia ca sunt prea moral pentru lumea aceasta imorala"

Ești prea moral? laughing Ce vrei să facem să-ți dăm premiul nobel? Băiete nu ești prea moral, ești prea fustrat.

"cum trebuie sa se comporte o femeie, iar cine se va opune va fi exterminat."

Ți-aș zice că ai o mentalitate de evul mediu, dar nu tu ai o mentalitate fascist-sexistă, ți-am zis ești dement du-te le psihiatru.

"Am crezut ca sunt singur, am crezut ca sunt nebun, am crezut ca sunt blestemat, dar asta pana sa gasesc oameni care gandesc ca mine, simt ca mine, si au princpii morale pe care le urmeaza cu pretul vietii, asta m-a facut si mai puternic."

Vorba aia cine se aseamănă se adună, dar dacă ai găsit mai mulți indivizi care au aceeași viziune despre viață ca tine nu te face mai puțin dement, adică uită-te la nea Hitler, a fost susținut, dar nu înseamnă că a fost un demers normal uciderea a 11 milioane de persoane. Până la urmă ce te doare în cot cu cine fac prostituatele sex, sau de ce fac?

| vocea explică (pentru SG1995):

Ma bucur ca esti reprezentantul oamenilor din lumea ta imorala, apreciez modul in care ma iei in batjocura.
Te multumesti cu lumea asta care nu iti ofera nimic moral, nici un ajutor, asta este lumea pe care o aperi tu.
Cand iti moare un parinte sau cineva apropiat cine este langa tine? cui ii pasa de ce simti tu cand iti e greu? cui ii pasa de tine ca iti este bine?
Daca ramai fara o mana, sau suferi de vreo boala crezi ca oamenilor dinjurul tau le-ar pasa, iti zic eu ca nu.
Crezi ca femeia pe care o ai langa tine crescuta intr-o lume imorala, daca va vedea ca nu mai poti sa faci sex, dau un exemplu concret, cazul unor mari oameni care au avut bani iar cand au zacut la pat au fost lasati singuri sa moara.
Cazul pacientului lui Ciomu care i-a taiat penisul, femeia pacientului i-a luat banii apoi l-a parasit fiindca era tanara si avea nevoie de barbat.
In lumea ta femeia nu e egala cu barbatul, in lume ata barbatul conduce, iar femeia este cumparata pe bani, iti place.

| SG1995 a răspuns (pentru vocea):

"Ma bucur ca esti reprezentantul oamenilor din lumea ta imorala, apreciez modul in care ma iei in batjocura.
Te multumesti cu lumea asta care nu iti ofera nimic moral, nici un ajutor, asta este lumea pe care o aperi tu."

Permite-mi să-ți o chestie pe care poate nu o știai: Moralitate e ceva relativ, n-are nimic absolut, e vorba de empatie.

"Cand iti moare un parinte sau cineva apropiat cine este langa tine? cui ii pasa de ce simti tu cand iti e greu? cui ii pasa de tine ca iti este bine?

"Daca ramai fara o mana, sau suferi de vreo boala crezi ca oamenilor dinjurul tau le-ar pasa, iti zic eu ca nu.
Crezi ca femeia pe care o ai langa tine crescuta intr-o lume imorala, daca va vedea ca nu mai poti sa faci sex, dau un exemplu concret, cazul unor mari oameni care au avut bani iar cand au zacut la pat au fost lasati singuri sa moara.
Cazul pacientului lui Ciomu care i-a taiat penisul, femeia pacientului i-a luat banii apoi l-a parasit fiindca era tanara si avea nevoie de barbat."

In lumea ta femeia nu e egala cu barbatul, in lume ata barbatul conduce, iar femeia este cumparata pe bani, iti place."

Dragul meu, dragostea și sexuale se bazează în societate pe o relație de tipul eu ofer, și tu îmi oferi, dacă tu nu îmi oferi nici eu nu îți ofer.
Exemplu concret, o femeie nu va iubi niciodată lângă un om abuziv, pentru simplu fapt că acest nu o iubește, acest principiu se numește echitate sau talion.
În cazul prostituție, sau a relațiilor de dragoste fictivă ( pe interes), principiul e aceeași:
Femeia acceptă să fac sex cu anumit bărbat, dacă acest în oferă ceva la schimb, și uite o noutate pentru tine, prostuția există de pe vremea când exista bani nu existau și se făcea troc.
Iubirea nu se măsoare în capital, dar e o chestiune destul de capitalistă ca iubirea să fie reciprocă de asta și există divorțuri.

| vocea explică:

Devii penibila, pe bune, ma plang ca iti vin raspunsuri pe banda sa ramai in top mereu, bunul simt nu are leguri, si nu esti fata esti femeie si una in varsta ar trebui sa iti fie rusine.
Daca era cum zici tu dadeam la cei care m-au apreciat si au comenatt pro, dar nu am facut-o esti foarte hoata, daca este proprietate privata draga mea cum spui tu, nu inseamna ca faci ce vrei.
Adica daca ai chiriasi in casa nu le poti intrezice ce vrei tu, cand ai chiriasi trebuie sa le asiguri toate condiitiile.
Incepi sa jignesti si vad ca nu iti convine ca nu iti dau funda, nu iti dau ca ai un raspuns tampit pe langa subiect si esti in eroare, eu decid cu ii dau funda nu tu?, este alegerea mea pe ce crietrii dau ai inteles, sa stergi intrebarea mea ca nu vreau sa iti ramanda funda asta luata cu japca.
Tu te plangi ca o fetita comunista ce esti, ca tu mi-ai stres intrebarea de ofticata ce esti ca nu ti-a convenit tie, asa ca sterge si intrebarea asta ca nu vreau ca intrebarea mea morala sa aiba un castigator imoral.
Aberezi in continuare fiindca te crezi stapana pe tarla, dar nu ma impresionezi.
Prin abordarea ta inganfata vad ca te doare ca raspunsul tau care il crezi corect nu este folositor, uite nu iti dau funda nu meriti, nu aveti voi detpul acesta, asa ai ajuns unde esti prin furaciuni din astea doamna comunista.

| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Chiriasii platesc.

| PersonajFictiv a răspuns:

S-au facut studii si s-a demonstrat ca, ele ajuta la scaderea numarului de violuri si abuzuri sexuale.
Cei care violeaza, distrug vietile unor femei/fete, raman cu socul ala pe viata.
Deci, tanti care e pe centura, salveaza viitorul unei tinere de 14 ani ce urma sa fie violata,daca nu era tanti pe centura.

Nu le apar, nici nu am nimic cu ele.
E corpul lor, nu e problema ta ce fac cu el, atata timp cat nu iti afecteaza tie liberatea.

Poti sa fii impotriva unor chestii mai grave gen, violatori, cei care molesteaza copii, tati iresponsabili si abuzivi, parintii care isi vand copii, etc.

| vocea explică (pentru PersonajFictiv):

Nu pot sa cred ca spui asa ceva, nu pot sa cred ca ai psus asa ceva in prima parte, deci nu cred, este cea mai dureroasa si trista opinie care am auzit-o de aici, nu m-au deranjat jignirile care mi-au fost aduse dar ma deranjeaza ce ai spus tu in prima parte, este fabulos ce vad.
''S-au facut studii si s-a demonstrat ca, ele ajuta la scaderea numarului de violuri si abuzuri sexuale.
Cei care violeaza, distrug vietile unor femei/fete, raman cu socul ala pe viata.
Deci, tanti care e pe centura, salveaza viitorul unei tinere de 14 ani ce urma sa fie violata, daca nu era tanti pe centura.''

Cum poti spune asa ceva, nu ajuta deloc la scaderea vilourilor ci din contra mareste rata de viol.
Iti explic despicand firul in patru:
- In primul rand violul nu are treaba cu dereglari hormonale si sexuale, violul are treaba cu bolile psihice, violatorul nu violeaza pentru sex ci violeaza pentru ca ii place sa le faca pe victime sa sufere, e clar.
Prietene, sunt violate si prostituatele, si copiii, si femeile de catre barbatii lor, tii se pare ca prostituatele elimina din viol? Tu crezi ca un violator se duce la prostituate sa le plateasca ca sa isi faca nevoiele si sa nu violeze o femeie obisnuita? esti pe langa subiect.
In primul rand violatorul vrea sa violeze nu ii pasa ca esti prostituata sau copil, cauta prada cea mai usoara de obicei prostituatele, crezi ca se duce cu gandul sa o plateasca?
Acum ca am lamurit partea asta urmeaza al doilea ragument, rata de viol si de boli cu transmitere sexuala sunt in cele mai dezvoltate tari, SUA, Olanda, Italia, in general in America si Europa.
In tarile din Orient zona musulmana, rata violurilor, si a bolilor cu trasmitere sexuale sunt aproape zero.
Fiindca acolo nu exista filme xxx, nu exista prostitutie, acolo prostologia este tabu.
Acolo nu ai cum sa violezi o femeie daca ea este imaritata fiindca esti pedepsit cu moartea, ei respecta coranul.
Mai sunt tari intr-adevar unde sunt predominate de Isis, iar acolo sunt cele mai mari probleme dar in rest nu.
Revenind iti pot spune ca atat timp cat o femeie o poti cumpara ea nu va fi egala cu barbatul, ea va fi doar un obiect.
Iar barbatii din lumea ta sponsorizeaza acest lucru cu milioane de euro ca fetele de mici sa fie atrase de bani alegand calea usoara si imorala de a trai, intre a castiga mii de euro facand sex oral la toti si a da cu matura pe strada pe un salariu mic, fetele vor decide sa aleaga calea usoara creata de barbati pentru a se folosi de ele.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru vocea):

Ai dreptate.
Idiotii care se uita la filme porno, nu isi dau seama ce fac,stii de ce?
Ca acei producatori,de exemplu,cauta sa ofere ceea ce privitorul vrea, si de aia, din ce in ce mai multe fete noi in industrie si mai multe tipuri de sex.
E trist.
Nu vezi si tu, ce handicapati, ar face sex si in ureche.
Plus ca, nu prea mai vezi relatii serioase sau benefice.
Majoritatea cauta doar placeri.

| Necunoscut112 a răspuns:

Extremele de genul asta nasc monstrii. Gandirea ta de rahat face mai rau societatii decat care fac ce vor cu propriu corp. Tu nu ai deptul sa judeci pe nimeni, ti-e greu sa pricepi? Esti un nimeni pentru oamenii care nu iti sunt apropiati. Asa cum nimeni nu va da doi bani pe conduita ta morala, nici tu nu trebuie sa ai astfel de procupari. Propun sa te sinucizi, sa scapi de lumea asta imorala. Societatea nu o sa-ti simta lipsa. Bafta!

| vocea explică (pentru Necunoscut112):

Un nimeni spune despre mine ca sunt un nimeni, interesant.
Poate in opinia ta sunt un nimeni, Poate la nivel istoric sunt un nimeni, dar la nivel moral sunt peste toti din lumea ta.
Voi va vindeti femeile pe bani, voi va masturbati cu ele in gand, voi sunteti cei ce muncesc ca prostii sa intretina asemenea specimene.
Ma bucur ca lumea voastra e spre sfarsite, va veni un razboi ce va distruge aproape toata planeta, aceea este apocalipsa, momentul unei noi lumii, regret ca nu o sa fiu acolo sa ma bucur de efectele aceastea.
Nu ma sinucid, fiindca eu nu sunt de vanzare, nu ma poti cumpara, am depins de societate destul acum societatea depinde de mine.

| doctorandus a răspuns (pentru vocea):

"Nu ma sinucid, fiindca eu nu sunt de vanzare, nu ma poti cumpara, am depins de societate destul acum societatea depinde de mine."

Ha, ha, ha, ce-am putut sa rad la faza asta. Suferi de delir mistic.

| vocea explică (pentru Necunoscut112):

Prostituatele din lumea ta imbolnavesc zilinic sute de barbati de tot felul de boli, asta este adevarul dar il ascunzi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu ai vicii ca esti etnic penticostal, dar religia ta si credintele tale nu trebuie sa le impui nimanui. Trebuie sa respecti dreptul oricarui om la decizii. Nu esti Dumnzeu, nu esti un lider de opinie. Revino-ti cu picioarele pe pamant.

| vocea explică (pentru Necunoscut112):

Eu nu am nici o religie, nu cred in religie, religiile fac bani pe seama prostitlor care le sponsorizeaza.
Sau facut mii de crime in numele lui Dumnezeu, eu nu apartin de religi, eu duc o viata fara vicii fiindca eu am considerat de cuvinta ca nu merita sa fiu sclavul propriilor mele placeri, nu beau, nu fumez, nu mananc carne, reguli de baza pentru sanatate, apoi vin cele morale.

| Deaad a răspuns:

"iar cine se va opune va fi exterminat."

Foarte moral, da.

| BlackRose03 a răspuns:

Pari un om inteligent. Daca ai timp/chef sa ma asculti vreau sa iti adresez o intrebare(nu ma crede si tu o ciudata, dar nu vreau sa pun intrebarea public si sa primesc raspunsuri de la toti imoralii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar de s.ar ajunge sa ne reproducem precum viermii plați.Te sustin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh, tu, pretiosule si superiorule fara daravela pe care sa o freci la actritele porno!

Asa e, meritam toti exterminati ca esti tu o spurcaciune mutanta fara genitale.

| Daniel9988 a răspuns:

Femeile,,prostituate'',cum le spui tu,nu vor mai exista in momentul in care nu vor mai fi barbati solicitanti. Unii dintre noi zic de femei:,,Vai, ce parasute!''.Dar nimeni nu se gandeste si ca rasa asta masculina, a noastra, face o multime de violuri. Unele femei sunt victime ale traficului de persoane, amenintate cu moartea daca nu se prostitueaza.Cine sta in spatele acestui fapt? Cine le obliga? Barbatii.Vei spune probabil ca sunt idiot, ca injosesc sexul din care fac parte.Dar asta e adevarul.La o parasuta prostituata se gasesc 10 violatori si traficanti.,,visez la un proces de reeducare in masa in care fetele de mici vor invata cum trebuie sa se comporte o femeie''--La ce te referi? De ce numai fetele? Devreme ce noi,barbatii, apartinem unei specii de ratati(majoritatea, nu fac referire la unul dintre noi), ai asteptari din partea partii opuse?! Nu am auzit la stiri ca un barbat sa fie agresat si batut pana la moarte de o femeie...dar in schimb am auzit de barbati care si-au ucis partenerele, le-au supus la chinuri groaznice chiar de fata cu copiii.PARASUTELE VOR DISPAREA CAND NU VOR MAI FI BARBATI CARE SA LA STIMULEZE, SA LE INCURAJEZE OBICEIUL, SAU MAI RAU...SA LE OBLIGE!

| vocea explică (pentru Daniel9988):

Apreciez interesul tau pentru femei si ca iti pasa de soarata lor ca si mie de altfel, dar tu pierzi esentialul si o sa iti explic poate o sa ma intelegi mai bine.
Barbatii conduc lumea si ei prefera ca femeile sa fie tratate ca niste obiecte inferioare barbatului.
Sii de aceea cei care conduc lumea invart miliarde de dolari in industria porno, in mass media pentru a promova prostologia.
Fata cand este mica si va creste intr-un mediu asa urat, ea va intelege ca pentru a reusi in viata trebuie sa iti vinzi trupul in schimbul unor bani care te vor face vedeta, de ce sa muncesti me un salariu mic cand poti face atatia bani usor? Asta este o mentalitate gresita.
Aceasta vanzare de placeri simbolizeaza faptul ca femeia este doar un obiect pentru barbat care ar face orice pentru bani, si ca ele cand fac sex nu pun suflet ci e doar o meserie.
Arata ca ea nu are constiinta.
Sii incerc sa explic ca e mai usor sa distrugi fabrica de droguri decat consumatorii fiindca daca distrugi capul consumatorii nu vor mai avea de ales, consumatorii sunt mult mai multi ca producatorii, de unde crezi ca fac miliarde de euro tot de la masele de oameni.
Odata ce vor fi eliminate aceste specimene in masa, noua generatie de femei va putea fii educata dupa o maralitate divina in care barbatii nu le va mai trata ce pe niste obiecte ci ca pe niste persoane egale cu ei.
Nu esti idiot incerci doar sa vezi in orice ceva frumos, esti altruist asta este bine pentru tine si te felicit dar nu este eficient pentru a ajuta femeia sa fie egala barbatului, toleranta este buna doar in anumite cazuri, poti face ce vrei cu corpul tau dar nu contra cost.

| Daniel9988 a răspuns (pentru vocea):

Da,dar asa cum sunt unii barbati, daca nu ar mai fi astfel de femei s-ar ajunge la violuri.Deci...

| OMFGConrad a răspuns:

E o chestiune mai mult de economie decât de moralitate aici!
Dacă nu ar exista cerere (de prostituate) nu ar exista ofertă (de sex pe bani). Simplu. Răspunsul Brigaelei mi se pare cel mai concludent și de luat în seama pentru viitoarele familii.

| vocea explică (pentru OMFGConrad):

Adica eu daca iti dau bani sa ma lingi pe picioare tu ma lingi doar pentru bani, nu ai nici un pic de deminitate, unde e logica.

| OMFGConrad a răspuns (pentru vocea):

Vezi că generalizezi. Dacă eu îi dau 100 de euro doamnei mamei tale îmi face o felație? Presupun că nu. Așa cum nu toate femeile sunt curve, nici ceilalți oameni nu se vând pe astfel de nimicuri.

| vocea explică (pentru OMFGConrad):

Pai vezi ca si tu le desxconsideri pe acele specimene care isi vand trupul, dar asa suntti voi barbatii din lumea aceasta, va place sa puteti cumpara femei, de aceea nu le urati, ca stiti ca aveti nevoie de ele.
Gandeste-te cate boli cu transmitere sexuala se iau in fiecare zi, fiindca aceste boli sunt descoperite tarziu cand clinetii deja au mai avut relatii sexuale si cu alte femei sau prostituate si asa se raspandesc, Germania este cam singura tara civilizata care are un control asupra sanatatii acestor exemplare ca sa nu imbolnaveasca clientii, deoarece prostitutia este legalizata si oarecum controlata.
Arabia saudita riscul de trasmitere sexuala este aproape zero fiindca acolo prin religia lor si legea tarii care este facuta dupa coran, orice are legatura cu prostologia este banat.
In SUA sunt mii de femei care se prostitueaza pentru a face rost de bani pentru droguri si asta din anii 70 in coace.
In Romania aceste specimene fac aceasta vanzare de placere la negru, tu platesti impozit pe ce produci la sanatate, ele dupa ce ca imbolnaveste lumea, mai si fac bani la negru neimpozitati, plus ca ani de zile tiganii si-au ridicat palate pe seama acestor exemplare.
Trebuie o lume in care femeia este egala cu barbatul.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Frate esti dus rau.

| 6Anonim9 a răspuns:

Esti un laudaros si jumatate frate. Inteleg ca vrei o lume mai morala, dar prin starpirea prostitutiei crezi ca rezolvi tot? Iti inteleg frustrarea, si mie mi se par niste scarboase, escroace imorale si incapabile. Treaba cu prostituatele o inteleg.
Sa trecem acum la cealalta parte, adica actritele porno. Daca te iei de actorii pornografici, ia-te de toate categoriile de oameni care fac atatia bani din fizicul lor. Ei sunt exact ca si sportivii. Ei merita mai mult? Ba, inteleg, castigi cat castigi. Dar miliardele de euro care se invart in jurul sportivilor e prea mult. La urma urmei e vorba de fizicul si talentul dobandit genetic, nu a fost alegerea lor. Dar pentru ca au noroc, duc o viata de milionari/miliardari. Exploatandu-si corpurile. E exact acelasi lucru.
Toate ca toate, dar despre hoti, corupti, nu zici nimic? Asta e modul tau de a face o lume mai buna? Ia mai gandeste-te putin. Te sustin, dar daca tot incepi o "reforma", incepe-o in toate domeniile.

| vocea explică (pentru 6Anonim9):

Sunt foarte la curent cu ce spui tu, iar lumea aceea perfecta pe care vad ca o vrei si tu va veni in momentul in care lumea aceasta se va sfarsi.
De aia am spus mereu ca eu nu sunt din lumea sta.
Marele Plan se va adeveri cat de curant, eu nu voi mai trai pana cand va da roade, cei ca mine au pus samanta acum sute de ani, eu doar continui sa duc mai departe legea moralitaii, care este sacra si dupa care functioneaza si ar trebui sa functioneze oamenii.
Stiu ca ma crezi nebun si ma iei in ras ca majoritatea de aici, dar crede-ma sunt perfect normal, daca eram in locul tau si eu spuneam la fel.
Dar eu m-am trezit, m-am luminat, am flat in ce lume traiesc si de ce nu pot sa ma adaptez, fiindca eu nu sunt din aceasta lume imorala, si nu o sa ma murdaresc doar ca sa supravietuiesc aici.
De ce prostitutia zici tu, si nu hotia si coruptia, raspunsul este foarte simplu.
In acest moment la baza imoralitaii este prostitutia care este in acest moment cel mai mare dusman al moralitatii si se va intampla ce s-a intamplat si cu Hittler si evreii.
Ce s-a intamplat cu Hittler si cu evreii nu a fopst intamplator s-a dorit asta, hittler a fost personajul negativ care a incercat sa elimine rasa inferioara. Ce a fost atunci a fost un masacru in masa care a schimbat lumea si adica, de atunci lumea nu mai are voie sa faca discriminari rasiale, asta a fost scopul holocaostului.
Era programat cu sute de ani inainte, la fel cum a fost si dreptul femeii la libera exprimare si la vot, care s-a intamplat abia in secolul 20.
Toate acestea pentru a intrepta societatea catre o lume cat mai perfecta.
Acum este momentul prostitutiei, in viitorul apropiat, se vor elimina sute de milioane de prostituate prin eradicare, ceea ce din nou va creea o reeducare in masa adica dupa ce vor disparea atatea femei, societatea nu va mai plati femeia, aducant-o la rangul de egal cu barbatul.
Toate aceste crime se vor face doar pentru a vea o societate morala si perfecta, nu observi ca acum prostologia este cea mai promovata, motivul este cel pe care l-am spus eu si anume sa abe un motiv de o noua ordine mondiala, un noua razboi care sa schimbe lumea.
Eu si inca cate va persoane din Romania suntem singurii care respecta legiile moralitatii Divine, cum in fiecare, tara din lume, sunt astfel de membrii.
Ma rog poate esti crestin ortodox, si stii ca Apocalipsa dupa Ioan a descris sfarsitul lumii, ei bine toti vor disparea si va aparea o noua rasa de oamenii mai buni, cu moralitai divine si vor face voia Divinitatii.
Nu vreau sa o dau in misticism, dar uitate-te bine in jurul tau, lumea in care traiesti tu este inegala, tu te nasti dezavantajat de unul care se naste intr-o familie de bogati sau te nasti avantajat fata de unul care nu are o mana.
Ei bine, cand va aparea noua lume nu va mai exista asa ceva, desigur noi nu o sa mai fim.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Ce ai fumat?laughing

| VibeTrix a răspuns (pentru Camuflaj2017x):

Iarba.

| vocea explică (pentru Camuflaj2017x):

Eu duc o viata fara vicii, nu beau, nu, fumez, nu mananc carne, sunt un om de rank mai inalt decat voi care suntyeti prada viciilor.

| Camuflaj2017x a răspuns (pentru vocea):

rolling on the floor))) om de rank mai inalt decat noi, muritori de randlaughing

| vocea explică (pentru Camuflaj2017x):

Ma bucur ca te fac sa razi fiindca ai o viata scurta la fel ca noi toti, macar sa putrezesti fericit.

| VibeTrix a răspuns (pentru vocea):

'Sunt un om de rank mai inalt decat voi'. Serios? Dupa poza de profil in vine sa sparg telefonul, dar pacat ca e prea scump si mi-e mila de ellaughing wtf... ce oameni

| vocea explică (pentru VibeTrix):

Stii cine a invetat telefonul?, Stii cine a inventat tastatura, emoticonul, internetul?
Ma indoiesc, tu traiesti intr-o lume in care esti pus sa traiesti dupa relurile lor.
Trebuie sa te trezesti, dar mai bine nu o fa realitatea te va durea ingrozitor, mi bine traiesti in lumea ta, in care viata inseamna distractie, femei, bani, masini, suparare,, etc, nimic din ce inseamna viata cu adevarat.

| VibeTrix a răspuns (pentru vocea):

1. Sunt fata.
2. Inainte sa-mi spui tu mie daca stiu cine a inventat telefonul, tastatura etc. tu stii? Nu prea cred. Adica nu se vede ca stii ceva. Doar ca esti de un rank mai mic decat noi. Nu cum ai zis tulaughing

| SG1995 a răspuns (pentru VibeTrix):

Comentariul tău face toți banii. rolling on the floor

| VibeTrix a răspuns (pentru SG1995):

Banii* daca tot te crezi destept.

| vocea explică (pentru VibeTrix):

Daca esti fata cu atat mai grav, fiindca in lumea ta esti doar un obiect pentru barbat, un barbat te poate cumpara dar tu pe el nu.
Ma bucur ca esti fata fiindca nu ai avut nici-un argument impotriva mea, in afara de cuvinte nu ai spus nimic, iarba si ca sunt nebun.
Ma bucur ca spui ce crezi asta imi arata cat pot femeile ca tine sa inteleaga.
Macar Brigaela a avut niste contra argumente, cei drept superficiale dar a avut.
Nu ma leg de tine esti prea mica, tu doar folosesti ce au inventat altii de care nici nu ai auzit.
Genul de femei care are iubit si o pilmba cu masina sunt peste tot.
Nu cred ca ai realizat nimic in viata ta, nu ai cultura generala, nu ai un scop in viata, traiesti doar pentru a fi folosita.
In lumea mea femeile sunt egale cu barbatii, in lumea ta tu ai nevoie de iubit ca sa mergi la discoteca, in lumea ta imorala, femeile au un pret si unul ieftin.
Soarta se va intoarce impotriva ta, dar nu realizezi, stii farte bine ce rank au femeile in societatea ta, ma rog nu stii.
Poti sa spargi telefonul daca nu iti place fata mea, nu va schimba cu nimic situatia ta.
Crezi ca ma afecteaza ca ma jignesti, termina-te, deja astea sunt de gradinita.

| VibeTrix a răspuns (pentru vocea):

Ma intreb de ce nu ti-ai facut un roman chiar scris de tine. Pe bune, te descurci destul de bine. (evitand faptul ca unele cuvinte le scrii gresit); (aa, sa-mi spui te rog frumos cand este ziua ta de nastere pentru a-ti da cadou un dictionar). happy
In fine, trecem peste asta. Exact. Nu prea am realizat nimic in viata, dar am un scop extrem de mare in viata deoarece imi doresc multe lucruri si acestea se vor indeplini cand voi fi majora. Deci eu sunt minora (nu dau varsta ca nu merita si nu o dau eu pentru ca sunt obisnuita sa nu-mi dezvalui identitatea persoanelor necunoscute). Asa ca o sa realizez lucruri peste 18 ani. Pentru ca acum sunt un copil si nu pot sa lucrez, mai am de facut scoala, liceu, facultate etc!
Nu vezi ca primesti hate? Stii de ce? Fiindca ti-a venit asa o idee frumoasa despre femei si te-ai gandit sa o impartasesti pe internet! Dude, spune-le ce nu iti convine prietenilor tai reali!
Cam atat am avut de spus.

| vocea explică (pentru VibeTrix):

Tu nu vezi ca nu ai minte, se vede ca nu ai nici 1 la suta experienta de viata, abia ti-a venit ciclul, poate abia ai avut un iubit, doi si imi dai mie lectii de viata.
Crezi ca imi pasa ca primesc hate, normal ca primesc hate fiindca spun lucruri care deranjeaza.
Ce e scuza asta nu prea ai realizat nimic ca esti miniora, se vede ca esti un nimic in societate, draguta mea, mergi la olipiada pe tara si daca esti buna vei primi un contract in afara si deja la 18 ani esti realizata.
Dar prostia ta din cap e mare, eu la varsta ta nu mergeam prin dicoteci cu iubii, stateam si faceam proiecte in ''Managementul proiectelor în domeniul IT''. Am lucrat de la luni de zile la proiect, dar a meritat, am castigat locul 2 pe tara, apoi am mers in afara unde am primit contract de colaborator cu frime mari si bursa de facultate.
La 18 ani deja aveam bani si viitorul asigurat, fiindca am stiut ce am vrut. Am un salariu care imi perminte sa nu mai depind de societate, m-am rupt de ea eu si alte persoane care vrem o lume perfecta fara prostituate, actrite porno, dame de companie.
Nu e buna scuza ta, am colegi care nu le-au placut cartea dar sau dus la munca de mici copii ca stiau ce vor.
Asta e scuza ta ieftina, nu ai realizat nimic si nu o sa realizezi niciodata.
Crezi ca daca faci 18 ce? nu iti vine nimic pe tava, o sa iei vreuna sa te intretina si o sa duci o viata mizerabila ca majoriatea femeilor din tara, sau daca esti majora poti sa te faci actrita porno unde poti castiga milioane de euro daca esti de top.
Asta e viata ta, zero realizari, zero sperante de viata.
Am luptat de mic copil sa nu depind de societatea si de lumea voastar imorala si am reusit.
Acum voi depindeti de de cei ca mine. Majoritatea aplicatiilor de pe telefonul vostru sunt create de firma noastra.
Am 21 de ani si am reusit sa imia sigur viitorul. Acum grija mea este sa elimin scursurile societatii, oameni si caractere care nu au facut nimic pentru aceasta planeta.
Imi permit cate o prostituata pe zi daca vreau, pot cumpara femei daca vreau fiindca in lumea ta ele se vand ieftin, dar nu o fac, fiindca traiesc dupa princpii morale Divine, unde femeiele care isi vand trupul sunt extreminate.
Este un proces de reeducare in masa.
Stii care este bucuria mea, ca femeile catine fara viitor fara trecut, vor depinde toata viata de barbati, daca te imariti vei depinde de el, iar daca o iei pe cai gresite barbatii te vor platii.
Cluburile sunt pline de femei ca tine, fara nici un rost pe aceasta lume.
Acum esti mica, nu realizezi, dar o sa plangi in pumnii cand o sa vezi ca lumea in care traiesti nu da doi lei pe tine, fiindca daca nu oferi nimic acestei lumi nu vei primi nimic inapoi.

| VibeTrix a răspuns (pentru vocea):

Dude. Degeaba ai scris tu atat, ca nici nu citesc. Nu ma intereseaza ce ai facut tu in viata! Terminati cu laudele di voi de fapt sunteti niste tarani cocliti. Si eu sunt desteapta, dar nu ma laud. Vreau sa tac si sa fac, nu ca tine sa ma laud la orice pas! Uite ceva: ACUM primesti ignore si ACUM imi sterg contul, pentru ca m-am saturat de prosti!

| NubleReapper a răspuns (pentru vocea):

Prietene iti dau un sfat! Pe nici un om normal nu il intereseaza aberatiile tale! Esti doar un handicapat daca te consideri in masura sa judeci persoanele(actritele porno, escortele...)e strict problema lor ce vor sa faca cu viata lor! Cat despre faza cu ''nu beau, nu, fumez, nu mananc carne, sunt un om de rank mai inalt decat voi care sunteti prada viciilor'' este o prostie!
Din cate vad eu esti doar un tigan pe care daca Hitler(idolul tau)l-ar fi vazut la-r fi exterminat pe loc!

| NubleReapper a răspuns (pentru vocea):

Prietene nu esti in masura tu sa judeci pe nimeni!
Dumnezeu este singurul in masura sa ne judece!
Cat despre idolul tau Hitler, daca te-ar fi vazut ce rasa impura de tigan esti te-ar fi exterminat pe loc!
Peace!

| vocea explică (pentru NubleReapper):

Habar nu i ce vorbesti, doar mai jignit si atat, dar mi-am asumat sa inchid toate palmele jignirile voastre.
Eu nu sunt tigan, daca eram tigan, acum eram pestele lor si aveam turnulete.
Hittler a fost vocea poporului, oamenii si-au dorit sa moara tiganii, evreii, asa ca nu ar trebui sa vorbesti urat de un om care a ajutat omenirea sa scape de ura rasiala, fiindca daca nu exista Hittler nu exista un moment zero al rasismului, de atunci nu mai ai voie sa judeci oamenii dupa rasa, vorbesti de mine, vad ca tu nu suporti tiganii, de ce nu faci nimic in privinta asta, chiar te rog, sa iei masuri, fa bine planetei.
Pentru tine sunt niste aberatii ma bucur, dar opinia ta nu schimba cu nimic cursul vietii.
Normalitatea nu are definitie in lumea in care traiesti tu sa stii, daca spui despre un negru ca nu e normal e discriminare, daca spui de cineva ca nu gandeste ca tine e discriminare lumea ta o spune sa stii, suntem toti diferiti asta spune lumea in care traiesti, ce faci? nu te regasesti?
Lumea trebuie reeducata, femeia are drept la vot abia din secolul 20, in lumea ta femeia nu este egala cu barbatul, daca cumperi o femeie inseaman ca ea nu este egala cu tine, pana nu se schimba asta femeia nu va fi egala cu barbatul, dar nu se vrea asta.
Jignirile tale sunt doar vorbe, uita-te la mine eu imi asum, nu ma ascund, stiu cine sunt, nu am o poza anonima ca a ta, eu stiu cine sunt, si spun ce gandesc, si fac ce gandesc si traiesc dupa moralitati Divine impreuna cu loja de care apartin.
Trebuie o reeducare, doar asa femeia va deveni egala cu barbatul, doar asa nu o mai poti cumpara, sunt doar un pion pe tabla de sah, voi face tot ce imi sta in putinta ca sa schimb aceasta lume, rezultatele vor aparea cand eu nu voi mai fi, dar semintele trebuiesc plantate ca cei ce vin sa se bucure de roade.
Nimni nu poate trai in afara moralitatii, daca ai avea o mama si colegii tai s-ar masturba la filmulete cu ea te-ai simti bine, daca da atunci esti deja o cauza pierduta, daca te-ar deranja atunci e clar ca coonstiinta ta nu te lasa.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Camuflaj2017x):

E global happy

| LawlietL886 a răspuns:

Pentru început să o luăm astfel. Nu există un vinovat pentru percepția ta și mă bucur că ai realizat că sunt persoane care te înțeleg. Într-o altă ordine de idei trebuie să înțelegi un lucru: Tu pari o persoană care își dorește o lume perfectă(fără prostituate, crime etc). Nu se poate din păcate. Am și eu idealurile mele într-o lume fără fete/femei de genul ăsta. Te înțeleg. Nu e un vinovat în gândirea ta și nici nu ești nebun. Vrei o lume mai bună. Bravo! Puțini mai gândesc așa. Sper că ai înțeles ce am vrut să spui.

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Om de rank mai inalt decat noi, muritori de rand, daa.

| vocea explică (pentru Jrr_Klaudiu_1995):

In lumea in care traiesti tu, exista rank social, adica tu nu te compari cu Donald Trump sa zicem fiindca ai alt statut, nu te compari cu cele pe care lumea voastra le promoveaza de exepmlu cruduta care este tradata ca o diva si tu nu, de asta spun ca lumea aceasta este o mizerie, Rank la mine simbolizeaza nivelul de evolutie si de perceptie asupra vietii, potri trai si fara sa gandesti sau sa nu iti pese, la fel cum traieste un cal, sau o capra, noi cei de rank 26 ne bazam pe moralitati Divine, pe masura cu timpul vom atinge toate rankurile moralitatii.

| HEDONE a răspuns:

Esti un trminat, am vazut raspunsurile tale la intrebari, esti dus rau baiete. Iti recomand un cont de lv 49 balena albastra

| vocea explică (pentru HEDONE):

Prietene, habar nu ai cine e Balena Alabstra, daca intri acolo nu mai poti iesi, asta e partea frumoasa.
Jigneste-ma nu ma deranjeaza, eu doar fac ce trebuie sa fac

| ChristianaFata a răspuns:

Gandesc la fel ca tine, cred ca ai dreptate in tot ce spui. Totusi, din pacate, nu se poate o lume asa perfecta. Oriunde mergi vei gasi nebuni/e. Spre exemplu, astazi am vazut pe strada o fetita de nici 20 de ani, tatuata pe tot corpul, imbracata intr-o rochie decoltata si foarte mini care cersea bani la barbati. Poate se oferea si altor servicii, cine stie. Faza e ca...o lume asa minunata nu se poate.

| vocea explică (pentru ChristianaFata):

Aceea lume minunata in care traiesc eu, va aprea cat de curand, cand lumea aceasta imorala va disparea, si din cate se vede nu mai dureaza mult, din pacate nu o sa traiesc eu sa ma bucur de roadele victoriei dar stiu sigur modul meu de viata bazat pe moralitate Divina va fi instaurat.
Daca te-ai trezit si ai vazut ca lumea in care traiesti este condusa de barbati iar femeile se multumesc cu statutul de sclave atunci esti o persoana salvata.
Mi-am asumat sa isi bata joc de mine si de principiile mele de viata lumea de pe acest site, dar adevarul este dureros.
Sper ca ai realizat ca intr-o lume in care barbatii cumpara femeile pentru placere, numai egalitate intre sexe nu poate fi.
Simbolistica acestei imoralitati semnifica faptul ca femeia este doar un obiect in care daca nu il poti cuceri il poti cumpara.
Eu si inca cativa din Romania impreuna cu sute de persoane din alte tari luptam pentru aceasta moralitatye cu orice pret.
Eu sunt cam singurul care iubesc femeia si vreau sa fie egala cu barbatul, fiindca lupt ca femeia sa nu mai depinda de barbat, dar in lumea aceasta murdara femeiele cred ca cei ca mine sunt nebuni si se multumesc cu acest statut de sclave sexuale.
Este trist ca femeia de-a lungul a miilor de ani a fost sclava barbatului, abai in secolul 20 femeia a avut drept de vot, abia in secolul 21 nu ai voie sa lovesti o femeie.
Asta este egalitatea din lumea in care din pacate traiesc si nu ma regasesc.

| ChristianaFata a răspuns:

Sti...eu ti-am mai scris un comentariu. Sincer, nu cred ca te lauzi. Pur si simplu ti-ai aratat roadele pe care le-ai dobandit prin MUNCA si, bineinteles, cu ajutorul lui Dumnezeu, fara El nu ai fi putut nici sa traversezi strada. Lumea asta e plina de jegosi care stau toata noaptea prin cluburi, iar in ziua de maine nu au ce sa manance, fiindca nu stiu ce vor in viata. Din pacate. Eu am 14 ani, dar (nu ma laud) cred ca gandesc mai limpede decat fetita aceea de 18. Constientizez(la fel ca tine), chiar si la aceasta varsta frageda ca astfel de "oameni" care isi vand trupul pentru bani nu au ce cauta intr-o societate de oameni civilizati. Noapte buna! ☺

| Dyatlov16 a răspuns:

Gandirea ta o aveau si oamenii de acum 100-200 de ani si uite ca datorita disparitiei acestor "inteligenti" societatea a progresat chiar foarte mult

| vocea explică (pentru Dyatlov16):

Esti pe langa subiect, societatea a progresat datorita lor prietene, daca nu era Hittler nu se punea capat rasismului, ai inteles?
Tu nu ai facut nimic pentru societate, ai tupeu sa judeci niste oameni care au trait in alta lume, diferita de a ta, din pacate oamenii de acum 200 de ani nu aveau gandirea mea.
Dar stai tu vrei sa bati apropo ca eu sunt inapoiat, trebuia sa zici direct, vad ca aberezi, tu te-ai nascut intr-o lume in care gandeste ea pentru tine si iti spune ce e bine si ce e rau sa faci, ai inteles.
Lumea in care traiesti tu nu are nevoie de tine crede-ma, o zic cu tristete, dara cum 200 de ani lumea poate avea nevoie de tine, fiindca se cerea muca fizica, dar acum planeta nu mai are nevoie de tine, are nevoie de persoane care creeaza ceva pentru planeta, asta este trist fiindca tu doar folosesti ce iti da lumea atat, desi nu imi place lumea aceasta eu contribui la dezvoltatrea ei prin meseria pe care o am, asta este lumea in care traiesti din pacate.