| TwoSlicesPizza a întrebat:

Din cate stiu o ejaculare la o fata e in jur de 15-20 min, poate mai mult, iar un baiat, sau cel putin in cazul meu 3-5 min, mi se pare o diferenta super mare. Cum as putea sa ajung la orgasm in acelasi timp cu iubita mea?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu poti, incearca un preludiu inainte sa aiba deja orgasm si apoi tu urmezi.

| Mosotti a răspuns:

Nu e asa, sunt fete care cand se fac singure ajung la maxim in 5 min, chiar am avut o fata aici de 14 ani care a zis asa. In cazu tau nu va potriviti, aia e. Gaseste una care-si da drumul mai repede.

| Paul754880338 a răspuns:

Incearca sa abordezi partida de sex mai relaxat, mai atent la ea decat la ceas, nu te grabi, incearca sa inveti ceva de la fiecare partida si mai ales comunicand cu partenera. Performanta la care aspiri tu devine de fapt normalitate, dupa ce intelegi ca e nevoie de o altfel de abordare. Suna complicat, stiu. Trebuie sa ai grija, pentru a reduce timpul ei pana la orgasm, de preludiu, de atmosfera ( poate si mirosul din camera sau mesajul siropos pe care i l-ai dat cu o zi in urma sa te ajute ) de felul in care o faci sa te doreasca. Nu uita ca sexul nu este decupat din contextul vietii cotidiene. Deci, conteaza o cina, un cadou, o vorba frumoasa si mai putin un cronometru la capul patului. Ca sa maresti timpul tau pana la ejaculare trebuie sa ai grija de forma ta fizica cu tot ce include asta, alimentatie, odihna, miscare fizica. Ar mai fi multe de spus, dar le vei descoperi pe parcurs daca esti atent la ce si de ce se intampla.

| Devil21 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, incearca sa o satisfaci pe ea mai repede ca sa ajunga la orgasm si dupa incepeti cu adevarat partida.
Dar specialiștii spun ca este imposibil sa terminati in acelasi timp.