| celmaitarenume a întrebat:

Din cauza ca termin foarte repede, am incercat sa renunt la masturbare dar aproape in fiecare noapte visez ca fac sex si ejaculez in somn... de ce oare? Si ce ar trebui sa fac? (termin foarte repede, mai putin de un minut)

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Explicatia este una singura si in acelasi timp este si cat se poate de simpla la afirmatia ta : ''ma termin foarte repede, mai putin de un minut'' Acest lucru se datoreaza faptului ca in mod sigur ti-ai inceput viata sexuala de foarte putin timp si intr-o astfel de situatie este cat se poate de logic si rational ca deocamdata sa nu ai dobandit experienta sexuala necesara, care sa-ti permita sa controlezi, coordonezi si retii ejacularea dupa dorinta si vointa ta. Experienta sexuala se dobandeste in timp, insa numai in cazul in care activitatea ta sexuala va fi sustinuta, constanta si pe cat posibil vei avea una si aceeasi partenera de sex.
In privinta polutiilor nocturne amintite, trebuie sa stii ca acele ejaculari de sperma involuntara, se produc frecvent in cazul majoritatii baietilor care au ajuns la varsta adolescentei, pe fondul intensificarii activitatii hormonale ceea reprezinta o caracteristica absolut normala la aceasta varsta. Sanatate!