| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Din ce cauza apar scurgerile maronii si urat mirositoare?

3 răspunsuri:
| RoxRoxyyy a răspuns:

De obicei apar inainte sa iti vina menstruatia.

| Dandinelle a răspuns:

Ori te astepti sa-ti vina si ai spotting, ori ai o infectie si daca este insotita si de dureri, mergi la doctor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca scurgerile sunt doar maronii, in acel caz prevestesc pornirea sau terminarea menstruatiei. Dar daca sunt si urat mirositoare in acel caz indica faptul ca aparatul uro-genital este afectat de existenta unei infectii probabil de natura bacteriana care trebuie tratata cat mai urgent si in mod corespunzator. In astfel de situatii este indicat sa te prezinti la medic pentru a fi consultat si a ti se prescrie tratamentul adecvat de a fi folosit. Sanatate!