| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza ma pot durea sanii? Cand pun mana pe ei ma doare sfarcul. Nu m-am lovit la ei. Am 12 ani.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la pubertate. Acum sunt sensibili. Va trece de la sine dupa cateva luni.

| Kira5854 a răspuns:

Sanii pot fi destul de sensibili, iar la 12 ani, esti inca in crestere, iar corupul tau este si el intr-o continua dezvoltare. Pubertatea poate fi destul de inspaimantatoare, e o chestie noramala, poate e un semn al aparitiei menstruatiei, iar daca nu, si cresterea/ dezvoltarea sanilor poate genera dureri la nivelul lor.
P.S: In cazul in care parintii tai sunt cat de cat deschisi la discutiile de genul, incearca sa vorbesti cu mama ta.

| Luizaaa a răspuns:

Esti in perioada preadolescentei sau mai bine zis la pubertate iar sanii sunt sensibili. Daca nu ti-a venit menstruatia atunci este momentul sa te pregatesti. O alta cauza a durerii este si datorita cresterii sanilor. De obicei te dor dar te si mananca. Deci nu iti face griji, este perfect normal sa te doara.

| xXxPussySl4y3rxXx a răspuns:

E posibil sa ai cancer pentru binele tau du-te la un doctor. Sper ca nu e prea tarziu. Daca mori da mi funda.

| anonim9012 a răspuns:

Posibil sa iti vina menstruatia.