| Gogoasa24 a întrebat:

Din ce cauza nu pot sa am o erectie completa și o stare de excitare? Am încercat sa fac sex pentru prima data dar nu am reușit, am 19 ani. Sunt stresat ca nu mai pot sa am erectie nici excitare nici când ma uit la un film porno și atunci este o erectie slaba

18 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca pur si simplu vinovatia pentru toate aspectele care ti se intampla conform descrierii tale se poate pune pe starea ta psihico-mintala care este foarte labila. Astfel ca, din acest motiv, in momentul in care se iveste ocazia si ar urma sa intretii un act sexual, se produc/apar accesele de teama, frica, panica si in urma stresul instalat, creierul tau nu transmite comanda ferma catre toate organele care ar trebui sa conlucreze in vederea intrarii penisului in erectie. O consultatie si cateva sedinte de consiliere efectuate de un psihoterapeut sexolog specializat in problemele de dinamica sexuala, s-ar putea sa-ti fie de real folos, Multa sanatate!

| Gogoasa24 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu într un fel am reușit sa trec peste însă nu știu de ce nu ma simt excitat, măcar dacă ar fi penisul în erectie cât sa o fac o data, dacă as reuși sa o fac as putea trece peste și ar revenii excitarea fata de fete? (nu sunt gay sau altceva).

| Bizon95 a răspuns:

Incep sa ma simt vinovat ca am inceput sa imi "cresc par in palma" de la vreo 12 ani

practice makes it perfect
perfectiunea e atinsa prin repetitie zilnica

incearca in fiecare zi, de cateva ori pe zi

daca nu reusesti intr-o saptamana, doua atunci MERGI LA DOCTOR, e clar ca ai o problema... SERIOASA

daca nu ai facut nici o activitate sexuala pana la 19 ani, la 19 ani ar trebui sa iti fie cat se poate de bat, si sa iti dai drumul si in 1-2 minute, dupa care sa o poti face din nou in vreo 5 minute

cum era aia: un batranel se da mare: acum la batranete am o forta enroma... cum asa? pai cand eram tanar nici nu puteam sa o indoi, acum, FUNDA O FAC!

| Gogoasa24 explică (pentru Bizon95):

M-am masturbat doar sincer, de 2 sau 3 ori pe zi dar nu ma mai masturbez

| Bizon95 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Man, un barbat in floarea varstei, CARE E TAURUL COMUNAL (e foarte bun la pat, e fustangiu, face sex cu femei in draci) si are o partida de sex in seara asta, si toata ziua se gandeste la asta, si seara se duce repede, repede, si e putin frig afara, si cand ajunge, e cald SI SE MOLESESTE TOT SI TOATE

E POSIBIL, sincer

faptul ca nu ti s-a sculat cand ai fost prima oara cu o femeie nu inseamna ca esti impotent, ci doar ca ai avut PREA MULT ENTUZIASM si erectia e o chestie care nu e chiar perfect controlabila

in plus, daca esti cu o femeie care chiar ii place de tine, nu numai ca intelege, dar chiar... o ia in gura si TE AJUTA, iar daca, chiar nu merge, atunci asteapta, in 30-60minute ORICE PROBLEMA AI FI AVUT (daca nu e una permanenta) si o sa ti se ridice pana la cer

deci, daca poti sa te masturbezi cu succes de 2-3 ori pe zi, atunci nu ai o problema permanenta ci doar momentana

| Gogoasa24 explică (pentru Bizon95):

Da dar problema e ca chiar și când nu sunt stresat când ma uit la un film porno nu ma mai simt excitat ca și mai de mult și nu mai prea am erectie nu știu de ce.

| Bizon95 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Sincer, atunci singura solutie e doctorul, iti bagi... bijuteriile de familie pana sus in ea de rusine si te duci la doctorul de familie si ii spui problema de la a la z fara nici o remuscare, iar apoi el o sa te trimita la specialistul care trebuie!

pentru ca... imi pare rau sa iti spun, chiar ai o problema de erectie, si eu am crezut ca e doar timiditate, dar nu e, e o problema medicala reala, si nimeni de pe TPU nu te poate ajuta cu adevarat, doar un doctor poate

| Goete a răspuns:

Cu cat mai stresat esti, cu atat mai mult nu vei avea erectie.
Relaxeaza-tewinking
Centreaza-te in alte activitati si iti vei da seama ca problema va disparea

| Gogoasa24 explică (pentru Goete):

Și cum rezolv cu starea de excitare, vreau sa ma excit din nou, nu știu cum sa o fac filmele porno pentru adulți ma excita foarte puțin.

| Goete a răspuns (pentru Gogoasa24):

Te stresezi ca nu te exciti si la urma urmei daca tot nubte exciti de ce nu faci alte activitati? Te relaxezi si cand nu vei fi stresat, te vei excita.
Eu nu ma stresez cand nu am chef sa merg cu bicicleta, e simplu, nu merg. Daca nu te exciti, de ce insisti? Reusesti doar sa fii mai stresat si sa inrautatesti situatia; ia o pauza, fa alte activitati

| Gogoasa24 explică (pentru Goete):

Da dar nu ma excita nici filmele porno nici când vad o fata pe strada nu știu ce este în neregula.

| Goete a răspuns (pentru Gogoasa24):

Stresul tau este in neregula si setea ta de excitare care te face sa nu te poti relaxa.
Nu poti sa te exciti daca esti stresat si obsedat de faptul ca nu te exciti.
Dar daca insisti, consulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la un salon un masaj relaxant sa te destresezi si dupa treci la actiune

| andrey69 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta, tu singur iti dai acea stare si frica ca poate nu ti se va scula.
Asa am patit si eu de câteva dati cand fata folosea un ditamai dildaul si mi-a spus ca foarte greu ajunge la orgasm cu un partener si asa mi-a aparut discomfortul si nu a mers deloc

| Gogoasa24 explică (pentru andrey69):

Da dar dinainte sa o cunosc nu știu de ce abia ma excit sau și când ma excit nu mi se scoala nu știu de ce.

| andrey69 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Incearca sa vb cu ea si sa mariti perioada de preludiu, atunci ar trebui sa mearga, daca si ea se implica mai mult, sigur nu are cum sa nu mearga

| Gogoasa24 explică (pentru andrey69):

Când a venit la mine a stat doar pe telefon poate asta e explicația poate eu nu ma excit când vad o fata goala doar când ma săruta sau ma atinge, e normal asa?

| taciterogdingura a răspuns:

Este complet normal rege! Prima data nu este niciodata grozava. Incearca sa nu te mai stresezi ca nu poti avea o erectie completa fiindca nu o sa te ajute. Un preludiu mai lung ar ajuta. Da-i timp si va trece!