| IONel56 a întrebat:

Din ce cauza se poate sparge prezervativul?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Motivele pot fi multiple, printre care enumar:
1. Poate fi intepat in buzunar sau in geanta
2. Ambalajul este rupt cu dintii
3. Folosirea un lubrifiant care afecteaza prezervativul
4. Folosirea un prezervativ vechi
5. Nu exista suficienta lubrifiere
6. Alegerea unui prezervativ necorespunzator
7. Un act sexual destul de agresiv/brutal.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dintr-un singur lucru: este prea mare (larg) pentru penisul respectiv si in timpul sexului, prin miscarile de du-te vino, se rasuceste pana se intinde la maxim si pocneste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El mai poate fi împachetat rupt, împuns sau deteriorat în ambalajul lui, direct din fabrică. Este un caz foarte rar, dar se mai întâmplă și așa.

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza ca nu este potrivit pentru penisul pe care il pui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti intrebi parintii. Exact din acest motiv ai aparut tu pe lume.