| anonim_4396 a întrebat:

Din moment ce penisul se decaloteaza și in stare flasca și in stare erecta nu este fimoza sigur, nu?
Daca sunt virgin și când decalotez in stare erecta simt o durere care dispare după 1-2 min am vreo problemă sau se va rezolva după primul act sexual?
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca se decaloteaza in ambele stari(flasca si erectie), nu este vorba de fimoza.

| EMKing a răspuns:

Pai fimoza este cand ai ata prea mare si te deranjeaza, irita cand urinezi, dar in cazul asta nu cred ca are vreo legatura cu fimoza, iar in plus ata nu mereu se rupe dupa primul act sexual, adica daca dai cu prezervativ nu te astepta sa ti se rupa.

| anonim_4396 explică (pentru EMKing):

Nu am nici o problemă când urinez.Deci nu e 100% fimoză, nu?
Daca nu se decaloteaza chiar așa de ușor acum, după începerea vieții sexuale se va remedia?

| EMKing a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu cred ca esti 100% fimoza, iar incetul cu incetul, adica si dupa ruperea atei, se va decalota mai usor.