| Anxiousy a întrebat:

Doamne ce pot face ca sufar enorm de mult, iubita mea a vorbit pe mess cu un baiat(de fapt era fratele ei la pc) si facea misto de ala ii dadea pupici etc, si eu am fost gelos pe ceva ce nu a existat vreodata, si am sunat-o pe iubita mea i-am zis ca o cred in stare sa renunte la mine pentru alt baiat, si mi-a inchis telefonul a plans si a suferit si m-a sunat si mi-a zis ca nu are rost sa planga si sa sufere, ca cica am facut-o "tarfa" dar nu i-as zice niciodata asa ceva, este foarte orgolioasa si ambitioasa, mi-a zis ca este mai bine sa ne despartim, si s-a despartit de mine, i-am zis daca va exista vreo sansa sa ne impacam si mi-a zis ca a fost totul foarte superb cat timp am fost impreuna (7luni) si ca mereu a fost totul frumos dar in seara asta a durut-o prea mult neincrederea mea. nu stiu ce sa fac vreau sa ma impac cu ea o iubesc prea mult. nu imi vad viata fara ea ce pot sa fac? crying

20 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Te-ai grabit sa o acuzi si acum sigur ca ea este suparata si se simte ranita. Las-o putin, cateva zile si apoi incearca din nou sa vorbesti cu ea, cere-ti scuze cat de frumos poti tu, s-ar putea sa te ierte. La mine a functionat, iubitul meu asa a facut intr-o situatie asemanatoare si pana la urma l-am iertat. Dar nu am uitat si cum prima ocazie cand a facut-o din nou, l-am parasit si nu m-am mai intors cu toate scuzele lui. Deci, ca sfat, dupa ce va impacati, nu repeta ce ai facut acum.
Succes happy

| Anxiousy explică (pentru TiffanyღBJ):

Doamne s-a intamplat o singura data de cand suntem impreuna, totul a fost superb in relatie este prima data cand se strica relatia noastra, mi-a spus la telefon ca inchide ca nu mai avem ce sa vorbim, si ca nu mai sunt sperante sa fim impreuna, ca este mai bine sa fim despartiti, cum oare poate sa spuna asa dupa atatea clipe petrecute impreuna sad Am pus asa mult suflet si inima in relatia asta incat nu rezist fara ea, sunt tanar am 17 ani, dar o iubesc atat demult incat sunt in stare sa imi dau si viata pentru ea, si ea imi spune ca nu vom mai fi impreuna sad

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Anxiousy):

Cum oare poate sa spuna asa ceva? Dar tu cum oare ai putut sa o acuzi ca te inseala fara sa ai dovezi? Nu ea este cea vinovata, imi pare rau, dar ea are tot dreptul din lume sa se simta jignita si sa nu mai vrea sa te vada. Probabil si tu ai fi reactionat la fel daca erai in locul ei. Inteleg ca esti tanar, dar asta nu este o scuza. Acum va trebui sa muncesti sa o convingi ca esti constient ca ai facut o greseala, ca regreti si ca o sa ai incredere in ea. Pentru o fata, sa nu ai incredere in ea, desi ea nu a facut nimic rau, este poate unul din cele mai rele lucruri. Sa speram ca o sa aiba puterea sa treaca peste asta.

| Anxiousy explică (pentru TiffanyღBJ):

Imi doresc enorm sa ma ierte dar nici nu cred ca scuzele vor avea un efect, stiu ca eu am gresit si ca numai eu sunt vinovat, sunt foarte constient ca am gresit si imi pare rau, am sufletul sfasiat si inima in bucati dintr-o greseala prosteasca de-a mea, cum oare sa fac sa ma ierte, stiu ca inca ma iubeste chiar daca a spus aia, nu ai cum sa nu iubesti o persoana asa deodata, ma doare ce am facut, doare mai rau decat daca mi-ar fi pus cutitul in inima si sa il invarta, mor pe dinauntru. Ce pot oare sa fac sa fim iar impreuna?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Anxiousy):

Spune-i si ei lucrurile astea pe care mi le-ai spus mie. Dar nu acum, mai lasa ceva timp pentru ca acum sigur nu o sa vrea sa te auda.

| Anxiousy explică (pentru TiffanyღBJ):

Bine, o sa incerc, si i le voi spune, cred ca vrea sa ma auda altadata, pentru ca atunci cand a inchis, mi-a spus ca nu mai avem ce vorbi acum, poate altadata, din asta eu cred ca nu s-a incheiat TOTUL in adevaratul sens al cuvantului, fratele ei imi spune sa nu mai sufar ca ne vom impaca, ca el o cunoaste mai bine pe ea, si va suferi fara mine, dar nu prea ma ajuta ce spune fratele ei si mama ei, vorbele care le-a spus ea m-au durut, dar ii dau dreptate ca doar eu am gresit, o sa las timpul sa treaca, dar cate zile sa las?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Anxiousy):

Pai uite, daca te intelegi bine cu fratele si cu mama ei, vorbeste cu ei, intreaba-i cum mai e si in functie de ce iti spun ei o sa stii cand s-a mai calmat ca sa poti vorbi cu ea.

| gojira a răspuns:

Tiffany in primul rand esti idioata, in al doilea rand esti partinitoare. Givenchy daca ea s-a suparat pentru DOAR ATAT ca ai acuzato si se desparte de tine inseamna ca NU tine la tine asa de mult cat crezi tu ca tine, asta 1 la mana, 2 la mana poate nu era chiar fratele ei la PC si te-a mintit, daca esti prost, si te prostesc femeile de la 17 ani, inseamna ca o sa te prosteasca o viata intreaga, si nu in ultimul rand, nu mai avea incredere in femei, este cel mai idiot lucru care il poti face in viata, iti dai viata pentru ea? doar daca esti idiot, sfatul meu este sa te desparti de ea si sa iti faci cat mai multe gagici fara sa pui suflet pentru niciuna, nu se merita, cand o sa ai 25 de ani o sa ai experienta si poti sa-ti gasesti o fata care sa te merite si sa faceti o familie, bafta.

| Anxiousy explică (pentru gojira):

Era fratele ei la pc, mi-a si spus el, ea era cu mama ei in bucatarie faceau de mancare si cand am sunat-o se auzea ca era in bucatarie si eu am inceput sa o acuz fara sa ii dau dreptul sa vorbeasca, crede-ma, este vina mea

| pisicutza_7425 a răspuns (pentru gojira):

Ma tu ai ceva impotriva fetelor? nu toate sunt la fel. daca de pe tine numai o profitat, nu inseamna ca toate is la fel.Dar noh daca asa sunt uni baieti, nu meritati, daca asa considerati voi femeile...

| Anxiousy explică (pentru pisicutza_7425):

Eu m-am impacat cu iubita mea, ne iubim mult si nu suntem genul de persoane dupa care sa profitam, astazi la scoala mi-a spus ca toate fetele i-au facut ei capul mare ca nu va mai gasi un baiat ca mine si mi-a zis ca toata ziua se gandea la mine si astepta sa ii dau un sms ca sa pornim o discutie si mi-a spus ca ea mai vrea o sansa daca si eu sunt de acord, normal ca sunt de acord o iubesc mult, am avut parte de o noapte minunata alaturi de ea! of cat o iubesc, dorm linistit in seara asta

| edddie a răspuns (pentru Anxiousy):

Bafta mare in continuare cu ea, sa aveti parte unu de altu`. te salut

| pisicutza_7425 a răspuns (pentru Anxiousy):

Bravo ma, ma bucur pentru voi sa va iubiti incontinuare ...si sa va tina mult

| edddie a răspuns:

Sincer, eu as incerca sa o fac sa vada pagina asta de TPU ce ai facut-o, asa o sa isi dea seama ca si o greseala poate "putin mai exagerata" (desii nu cred ca ai avut intentia) se poate repara. stima

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru edddie):

Buna idee happy

| Anxiousy explică (pentru TiffanyღBJ):

M-a sunat mama ei dimineata si mi-a spus ca aseara era foarte suparata din cauza ca ne-am certat noi, tine foarte mult la noi si vrea sa ne vada impreuna, si a spus sa ma duc la ea diseara, si sa vorbim toti 3 de fata, ca i-a spus mama ei ca si ea are o parte din vina, si ca daca vorbim fata in fata este mult mai bine

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Anxiousy):

Ok, asta e foarte bine. Succes diseara, sper sa iasa bine happy
Fa-o sa vada ca esti sincer si ca o iubesti. Mama ei o cunoaste cel mai bine si daca va fi acolo si ea este de partea ta si vrea sa va impacati, asta o sa ajute mult.

| Anxiousy explică (pentru TiffanyღBJ):

Da, trebuie sa incerc sa dorm ca nu am putut sa dorm deloc, doar stateam in pat si ascultam melodii de dragoste si ma gandeam la toate clipele petrecute impreuna sad sunt foarte obosit si nu pot dormi sad

| Nicora_Catalin_Nicoara_Catalin_1995 a răspuns:

Frate imi pare rau sunt in aceeasi sitatiecrying dar eu am facut altceva ia credea acum ca vreau sami bat joc de ea o iubesc mai mult ca viata meacrying

| Boloni_Laci_1993 a răspuns:

Stu cum te simti frate eu acuma in 10 martie trebuia sa fac 1 an cu amea am 23 de ani si am patit-o mai urat adica totul a fost foarte bine si frumos am lucrat cu ea impreuna dar acuma in ultima vreme eu am fost un fraier si ma tot certam cu ea pentru ca ea tot timpu dormea ( saraca era obosita) dar eu ma simteam aiurea ca nu primesc destula atentie din partea ei si la un moment dat o vecina de-al ei mi-a scris pe Facebook ( o curva) care se tot baga in relatii si mi-a propus sa ma culc cu ea bine inteles nu am vrut pentru ca am scris clar ca nu vrausa ma culc cu ea pentru ca o iubesc pe prietena mea mai mult ca pe oricuine pe lumea asta ei bine s-a aflat ca am vb cu ea si totul s-a intors impotriva mea ca de fapt eu am vrut sa ma culc cu ea ca eu am vrut sa o "***" etc. etc. dar mi ciuda ca am sters mesajele pe facebook altfel ii aratam ca nu ii adevarat si acuma de 2 saptamani sunt despartita de ea si crede-ma eu ca baiat la 23 de ani ai mei zilnic plang si vorbesc cu ea la telefon, ma rog de ea sa dea o singur sansa relatiei sa ii demonstrez ca o iubesc ca ma pot schimbaca totul sa fie bine si frumos dar nu vrea, mi-a zis ca nu ma mai iubeste ca nu mai tine la mine si i-am zis sa mergem joi la cinema sau sa iesim sa vorbim sa o luam mai incet ca ea sa vada ca ma pot schimba si poate sa aiba din nou incredere in mine tot nu vrea jur ca asface orice in lume ca sa o recuperez m-am tot gandit si am vrut sa ii spun ca in toamna as vrea sa plecam in Angia - Londra in vacanta 2 saptamani la fratele meu si acolo am vrut sa o cer sa ii cumpar inel dar e prea tarziu crying si credeti-ma nu e placut sa pierzi pe cineva care a facut orice sa fie bine si marefer la ea iar dupa apropae un an sa o pierzi mai ales ca ai planui cu ea pe viitor daca cineva poate sa imi dea ceva idei pentru impacare va ascult cu drag sad