| BlancaFantasma a întrebat:

Doamne! ce sa fac dati`mi niste sfaturi va rog frumos! nu am mai plans dupa fostul de anul trecut din octombrie de cand ne-am despartit... dar nu l`am uitat niciodata firar sa fie, nu pot desi am stat doar 3 luni cu el! si astazi am gasit pe un telefon vechi care nu l`am mai folosit de 8 luni o poza cu el imi aduc aminte exact cand i-am facut`ocrying dar credeam ca am sters`o nici nu ma gandeam ca as putea sa o gasesc tocmai acum dupa atata timp! si iar am inceput sa plang dupa el desi n`am mai facut asta de atata vreme! doamne spuneti-mi ceva sa ma simt mai bine.stiu ca e o prostie dar eu nu `l pot uita nu stiu de ce o fi din cauza ca nu am mai avut pe nimeni de atunci nimeni nu ma place. el nici nu stie cum ma mai cheama sunt sigura.de atunci nu am mai vorbit niciodata cu el, nu m`a mai bagat in seama! dar eu ca o proasta ce sunt visez zilnic la impacarea cu el visez ca o sa merg la facultate anul viitor si o sa-l vad, nu am uitat de el deloc. zilnic imi aduc aminte tot ce`mi spunea toate vorbele frumoase, care ma faceau sa cred ca tinea la mine. dar numai de ma mintea. ce sa fac s uit de el? n`am prietene mai deloc singura care o am are iubit si nu ma mai baga in seama cand ma suna vorbeste numai despre el eu pot sa fac ce vreau, n`am cu cine sa ies pe afara si stau toata ziua in casa.(am 18 ani)

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In vacanta asta fate frumoasa ingrijestete tunde-te vopsestete fa-ti unghiile ati haine frumoase. si cand incepe gasesteti un prieten fa-ti prieteni suno si tuh pe pr ta si psunei ca ai nevoie de ea. du-te l tara l bunici decoreazati camerahappy

| consiliera a răspuns:

Nu e bine, incearca totusi sa te intorci la el daca tii atat la el, poate se mai poate face ceva.Nu te izola in casa.Esti tanara. Daca ti-e asa de greu incearca sa vorbesti cu cineva de incredere.Dar de incredere sa nu te barfeasca.Incearca cu un psiholog(is oameni grozavi)indiferent ce crede lumea despre ei. Daca nu merge, mergi tu inainte.Treci peste moment.Umple-ti timpul.Esti tanara.

| Ycu a răspuns:

Daca a fost prima dragoste nici nu o sa o uiti vreodata, probabil cand vei avea un sot si 2 copii o sa razi de aceste intamplari cu toate astea pana atunci incearca sa iti faci noi prieteni, sa iti faci o buna prietena/prieten care poti sa ii spui orice si sa iti descarci sufletul! succes happy