| finding a întrebat:

Doare detratrajul? am auzit ca daca ai si probleme gingivale si iti curge sange e mai complicat si trebuie sa iti fac injectie e adevarat ca iti face injectie?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai nou prima data ti se administreaza o doza de anestezic sub forma a catorva ''puf-uri'' de spray. In mod sigur si garantat dupa ce iti este anesteziata cavitatea bucala, nu vei simti nici durerea care apare la intrarea acului de injectie (in cazul in care se face si injectie) si nu vei simti nici cea mai mica durere in timpul cat este indepartat tartrul depus pe dinti si gingii. Sanatate!

| ancaval a răspuns:

Sper că nu ție frică de o injecție!

| socolalexiailona a răspuns:

Buna. La mine nu a durut Detartrajul. L am facut la Denttaglio Clinic si au avut mare grija sa nu ma doara nimic https://denttaglio.ro/detartraj-igienizare-orala-profesionala/