| anonim_4396 a întrebat:

Doctorii au confirmat ca femeia simte placere mai mare, orgasm de durata mai lunga dar si clitorisul care ar avea numar dublu de terminatii nervoase spre deosebire de glandul penian.
M-am documentat pe surse, nu am auzit un specialist vorbind.
Dar oare este adevarat? daca da, de ce Dumnezeu nu ne-a creat egali din punctul asta de vedere?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este adevărat.

| Emma30555 a răspuns:

Din experienta mea am observat ca bărbații sunt mai" dornici "de a face sex comparativ cu fetele/femeile, fiindcă au orgasm mai des și îl obțin mai ușor, poate femeile au orgasm mai profund dar mai rar și nu toate (vaginal)

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Am inteles. Deci orgasmul clitoridian este mai putin intenns decat cel vaginal?

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Da am auzit si eu ca femeile ating mai rar orgasmul acela profund.

| Sawarekh a răspuns:

Hai sa ti spun ceva, ce nimeni de aici nu iti zice.
Barbatii pot avea orgasm prostatic, si e intens, eu am incercat.
Dar nu se obtine asa usor.
Legat de ce zici, mai sus, pare ca femeile simt placere mai mare, aparent, nu stim... poate doar isi exprima ele placerea mai mult, nu stiu, cert e orgasmu dureaza mai mult dar se obtine mai greu.
Iti mai zic un secret: eu am avut orgasm de 16 secunde, la barbati mai greu atingi asa ceva, secretul e ca si la femei, cu cat ti mai mult, cu atat e mai intens.
De asemenea o veste buna este, ca si barbatii pot avea orgasm mtiplu, l-am avut si pe ala.

| Sawarekh a răspuns (pentru Sawarekh):

Trebuie sa te cunosti bine, pe tine insuti, ca sa ai placere mai mare.