| Tibinicolcea a întrebat:

Doresc sâ pun câ se în roșește prepuțul și pielea cand trag în jos simnf durere și cand îl trag în apoi tot durere, dar imediat ce trag capul în apoi nu mai simt dorere rezine cum afost pnâ acum adicâ normal ce pot face sâ ramnâ decalotat precizez câ dacâ îl las ct eva oare de calot piele în cepe sâ se în roșeasc și rmne câ o cuperkâ misâ mai în tmplat doctorul aspus ca putem sâ rmn fara penis ajutor urgent vâ rog frumos sfatori serioase

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rolul preputiului este cel de a proteja glandul (capul penisului) si din acest motiv de regula are lungimea suficient de lunga incat sa treaca chiar pana dincolo de gland si astfel sa-l acopere in intregime. Glandul penisului se decaloteaza in momentul in care barbatul se masturbeaza sau intretine un contact sexual, in restul timpului glandul in mod normal este acoperit in concluzie preputiul NU se retrage pentru a mentine glandul decalotat. Iar daca nu intelegi acest lucru nu ar fi de mirare ca vorbele medicului sa se adevereasca si pana la urma sa ramai fara...cuculet. laughing

| Tibinicolcea explică (pentru corbulalbrosu):

Foarte amuzat eu sunt speriat și ție îți arde de glume