| Pacanele777 a întrebat:

Doresc sa raspunda cei care știu despre asta și au trecut prin asta!
Am 20 de ani și de ceva timp ma confrunt cu o problema, pana și erectiile de dimineață sunt moi și uneori am erectii tari dar se duc imediat, când încerc sa ma masturbez obțin uneori erectia cum trebuie, alteori nu, dorm foarte puțin 3-4 ore pe zi, înainte ma masturbam zilnic, dar de ceva timp nu știu ce sa mai fac, doctorul zice ca nu am nimic la vârsta asta, cu iubita mea nu mi se scoala deloc sau se intampla foarte rar, tin sa menționez ca nu mai am chef de viata și nu ma mai bucura nimic, totul a pornit deodată, doresc un sfat și dau funda!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odihna de noapte este mare ta problema care te-a adus aici si daca nu te corectei imediat, vei declansa boli mai grave,
Asadar, creierul si corpul tau nu mai produc serotonina si melatonina, 2 hormoni VITALI creierului si organelor interne, pentru ca nu dormi intre 10 seara si 2 noaptea, singurele ore cand acesti hormoni se produc.
Cand nu dormi multe luni intre 10 si 2 noaptea, orgasmul tau intra in deriva si declanseaza boli mentale/psihice, stari de rau, boli interne, diabete sau chiar cancere, fiindca nu mai au in stoc acei hormoni, vitali sanatatii si bunei functionari al intergului organism.
Evident ca si sexul sufera si el, fiindca tot corpul este slabit si are imunitate scazuta.
Daca continui sa nu dormi intre 10 seara si 2 dimineata, privind corpul de producerea acestor hormoni, vei incepe sa ai mai multe simptome, care pot duce la depresii, atacuri de panica, paranoia, vedenii, stari de ameteala si confuzii, dureri de cap, duerri de stomac, probleme cu respiratia, cu erectia,
Se pot corecta toate aceste probleme si iti poti revenii in cateva luni, daca vei forta ciclul circadian sa intre in normal, adica: dormitul obligatoriu la 9.30-10 seara cel putin pana la 5-6 dimineata, ca hormonii mentionati mai sus sa inceapa sa se produca, sa astupe cantitatea lipsa si sa aduca la zi, necesarul lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dorm foarte puțin 3-4 ore pe zi.
Asta duce la depresie, de aceea,
sa menționez ca nu mai am chef de viata și nu ma mai bucura nimic.
La psiholog, la medic.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Nu e doar odihna. Iubitul meu este tânăr și are probleme grave cu erecția, de aici avem și probleme in cuplu. Din păcate, aud tot mai des chestii de genul. Du-te la yrolog, o să îți prescrie vitamine și minerale pentru câteva luni, dacă nu funcționează, o să mai faci alte analize etc și alte tratamente.