| anonim_4396 a întrebat:

Doresc și eu o părere de la voi. Sunt împreuna cu o fata de aproximativ 4 ani, mi-am bătut joc de ea foarte mult ținând legătura cu fosta 3 ani de zile, dar ne vedeam de 2-3 ori pe an, dar au fost săruturi îmbrățișări și multe convorbiri, la altceva nu s-a ajuns. Ea știa ca am ținut legătura cu ea dar de curând știe și aceste detalii cu săruturi și etc și suferă foarte mult și îmi pare extrem de rău, dar eu pentru fosta nu aveam nici cel mai mic sentiment și nu știu de ce am făcut lucrurile astea și ea evident nu crede asta. Ce ma sfătuiți sa fac? O iubesc foarte mult pe fata asta, chiar dacă am făcut atâtea greșeli fata de ea o iubesc enorm. Nu vreau răspunsuri aiurea, doar cei care pot ajuta cu un sfat. Mulțumesc

11 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Nu poti decat sa ai rabdare, sa incerci sa te ierte, si sa o convingi ca nu a fost nimic cu fosta. Dar e destul de complicat deci nu te astepta sa se rezolve totul ca si cum nu a fost nimic

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca doar ea te iubeste pe tine. Tu nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, ca de iubit nu o iubesti deloc, daca ti-ai batut joc de ea.

| Anonymous2122 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am specificat sa răspund doar cei care au de zis ceva legat la ce am întrebat, nu băgători de seama care n-au ce face acasă.

| SandraEve a răspuns:

Îmi pare rău pentru "iubita ta". E groaznic sa fii mințită 3 ani de zile. Pe langa asta, e clar că tu nu o iubești...de ce ai mai fi avut nevoie de conversații cu fusta, de săruturi și întâlniți daca iubita îți oferea tot ce aveai nevoie?
Gândește te la asta. Și las-o in pace. Desparte te de ea și oferă i șansa la fericire.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonymous2122):

Ti-am raspuns la obiect si la subiect!
Da-i pace, daca ti-ai batut joc de ea, ca oricum nu se mai uita la tine.
Chestia cu "iubitul foarte mult" este doar in capusorul tau, odata ce tot ce ai facut a demonstrat contrariul.
Acum cand nu o mai ai, esti disperat.
Da, stiu, este chestie de orgoliu masculin!

PS Este chiar problema ta daca apreciezi sau nu raspunsul meu. Stiu ca nu-ti place cand ti se spune adevarul in fata, dar cineva trebuie sa ti-l spuna, ca sa te trezesti la realitate.

| Sofer a răspuns:

Vorbeste cu ea cauta impacare. Cum a aflat ca te-ai sarutat cu ea?

| mgtow a răspuns:

Stii cum fac sexualistele contra cost? Vin acasa dupa ce hoinaresc toata europa in cautare de idiot, gaseste unu' si il minte ca a divortat sau a fost batuta apoi are o viata cu el. Asa si tu prinzi una care nu stie reviziile tale din trecut

| Andreeush a răspuns:

O dată ce ai păstrat legătura cu fost și vorbeai cu ea nu ai cum să zici că o iubești.

| Edyy5555 a răspuns:

Cerei iertare.