| DragonMystyc1997 a întrebat:

Draga TPU am apelat la tine si la utilizatorii tai deoarece simt k o iau razna...Problema e ca sunt foarte timid, extrem de timid, nu pot sa fac nimic, nu pot sa imi fac prieteni noi, nu pot sa imi fac iubite si daca imi fac le pierd pentru ca sunt foarte timid si ma parasesc, 2 fete pana acum mi-au zis ca se despart de mine k nu le-am sarutat, ink cv nu am avut niciodata un sarut... sfaturi ideii, orice e bine venit, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

E lucru natural : Toti baietii sunt timizi.
trebuie sa fii mai sociabil, probabil ce mai mare frica o ai catre fete,,, mda ea nu dispare niciodata la dreaku...
Dar oricum dupa o realtie cu o fata iti vei reveni la viata... Nu te poate nimeni invata cum sa saruti happy...
Cauta o fata experimentata in treburi d'astea... fa primul pas si treaba e facuta... ea te va invata
daca nu functioneaza Ea si consuma mult alcool pina la starea de ebrietate,,, sincer pe mine m-a ajutat,. Cind esti bat vorbesti mult si te deprinzi big grin big grin big grin

| DragonMystyc1997 explică (pentru Annim):

Mersi de ajutorbig grin, eu din o cutie de bere is praf...o sa incerc luni la scoalalaughing

8 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Uite eu sunt la scoala in Belgia, deci prin urmare nu se vorbeste lb romana, in prima luna de scoala eram doar eu cu mine,laughing imi era ff greu sa ma imprietenesc cu cineva.acum sa revin la tine doar gandeste-te cum ar fi sa fii intr-o alta tara si sa nu vorbesti romana atunci cum ar fi?

| DragonMystyc1997 explică (pentru roxynutza):

...thinking nujt.cam tot cv de genu...

| roxynutza a răspuns (pentru DragonMystyc1997):

Eu zic sa prinzii mai mult tupeu love struck bafta!

| DragonMystyc1997 explică (pentru roxynutza):

Multumescbig grin

| Linilerei a răspuns:

Ar trebui să găsești forța necesară să treci peste timiditate. Dacă ai ajuns în punctul în care ai senzația că o iei razna asta probabil pentru că te-ai săturat și trebuie să fii conștient că așa nu o să meargă. Înscrie-te în niște cluburi, cenacluri și socializează mai mult cu oamenii. Poate chiar și cu cei de pe internet dacă îți vine mai ușor. E un fel de exercițiu, știi, la un moment dat o să fie apă de ploaie.

| DragonMystyc1997 explică:

Maine sau luni cel tarziu ale raspunsul castigator

| vlad8249 a răspuns:

Voi fi sincer cu tine,incearca sa iti invinji frica,eu de exemplu am invatat singur sa merg pe bicicleta(si bine inteles tuturor le e frica sa cada)plus ca eu nu prea am prieteni,iubitele ce sa zic erau si ele marea branza,desi eu inca mai sper la o iubita,inca mai sper la prieteni,dar vezi tu ca am asa ceva? eu imi construiesc singur toate relatiile de la prieteni pana la iubiti,chair acum cateva sec ai pus intrebarea nu? accaonu meu de mess, avatar658, sa vb acolo acum