| elenaaa15 a întrebat:

Draga TPU, am o problema. La ziua unei prietene l-am cunoscut pe Mario. Un baiat atat de frumos si dulce nici ca am mai vazut. Ne-am inteles foarte bine si dupa o saptamana m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am acceptat.Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar este o problema pentru ca... eu sunt romanca si el este tigan. Parintii mei nu sunt de acord cu el si de aceea fac tot posibilul sa fim impreuna. Mama spune ca familia lui ma va trata ca pe o sclava si el va fi agresiv... insa eu nu il vad asa. Vreau din rasputeri sa ramanem impreuna. Si nu stiu cum sa ii fac pe ai mei sa vada ca el nu este asa ca si ceilalti membrii ai clanului din care el face parte.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aparentele sunt inselatoare uneori, posibil ca mama ta sa aiba dreptate, oricum sunteti la inceput si pana la casatorie banuiesc ca e cale lunga

| princess87 a răspuns:

Sunteti la inceput, mai incolo o sa-l cunosti cu adevarat

| neutrino a răspuns:

In primul rand, explica-i lui ca ti-a pus norocul mana pe cap si te-ai ales cu un asemenea individ care nu este la fel ca si familia lui ( asta fiind dupa parerea ta). Eu totusi cred ca suntem la rublica de " Glume proaste".

| Konata a răspuns:

Mona are dreptate. Fara suparare dar, toata lumea stie ca tiganii sunt. stii tu cum. Ramai cu el si vei vedea ca aparentele inseala.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare elenaaa15! Ai putea sa iesi tu cu parintii tai cu Mario si parintii lui ca sa le demonstrezi parintilor tai ca el nu este agresiv.Bafta Elena

| VladGH a răspuns:

Asculta parintii, ai grija ca tiganii stiu bine cum sa joace teatru. Ei au singele lor care nu poate fi altfel.

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Fi atenta la mine. Ţigani sunt niste nimenici : mint, fură, jignesc, profita de orice ocazie pentru a te fura. Orice tigan are o putere speciala de a te minţi şi a te santaja fără sa îţi dai seama. Credeam calcati pe inima şi nu mai vorbi cu el ascult-o pe mama ta, ea nu iti vrea raul şi ştie ce vorbeste. Ti se pare tie ca e dragut si simpatic dar abia asteapta ocazia sa te prinda pe neasteptat. Este adevarat rare ori mai gasesti o persoana de culoare care sa fie o persoana cumsecade dar si acestia. au aceleasi idei sa te ademeneasca pentru a te fura. Am un prieten de culoare si cat e el de treaba tot il vad cum triseaza la poker. Crede-ma ferestete de tigani aduc numai probleme.

| cincinel a răspuns (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Are dreptate Walker4 tiganii sunt cele mai mari jigodii de pe pamant, eu nu am ochi sa ii vad. Asa ca lasa-l ca nu e de tine