| Atila1 a întrebat:

Draga TPU, am o relatie cu o fata de 1 saptamana si putin si deja s-a instalat acea monotonie, plictiseala in relatie. Nu mai tinem legatura ca inainte, nu ne mai vedem asa de des desi suntem in acelasi liceu.

Ce credeti ca este de facut?
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Dupa o saptamana e deja monotonie? Eu nu cred ca intr/o relatie adevarata si tin sa subliniez adevarata se instaleaza monotonia dupa atat de putin timp.Sunteti la inceput abia motivele pot fi mult.Ai crezut ca poti avea o relatie cu ea si te-ai inselat, pentru ea poate fi la fel. Vorbeste cu ea e cel mai bun sfat pe care oricine ti-l poate da pentru ca altceva nu este de facut.Incercati sa va cunoasteti mai bine, afla ce ii place ei sa faca, filme, timp liber, unde ar vrea sa iasa, ce sa faca.Aici ai subiect de discutie intreab-o cum se simte ce simte mai exact pentru tine fara sa ii spui tu primul altfel o sa raspunda in functie de ce spui tu si nu va fi neaparat sincera.

4 răspunsuri:
| newperson4him a răspuns:

Dezbateti tot felul de teme ca sa va cunoasteti mai bine, fii tu cel care vine cu propuneri noi, poate e mai timida, sau incepe sa-i povesteti mai multe, cum te intelegi cu cineva sau ce probleme ai. Dar daca vezi ca nu merge mai bine ramaneti la stadiul amici pentru ca altfel cu prea multe momente de monotonie o sa devina destul de sec. Nu pare un inceput prea compromitator pentru o relatie. >big grin

| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a răspuns:

Buna.hmm.pai la inceput si eu m-am simtit bine cu prietenul meu.si toate cele bune. dupa aia pe la mijlocul relatiei am fost cam a fel ca voi. dar acum este totul bine. Sfatul meu este sa incerci sa vorbesti cu eea.lucrurile se mai schimba.nu raman toate la fel... sper ca te-am putut ajuta:*. byehappy:X

| Atila1 explică:

Multumesc!

| micuta_6487 a răspuns:

Dupa o saptamana e deja monotonie? Incercati sa o lasati mai moale cu intalnirile, sa revina acel suspans ce era inainte. Vorbiti mai rar dar si cand vorbiti incearca sa te apropii de ea mai mult, adica sa ii spui lucruri frumoase, etc. si vei vedea ca incetu cu incetu va reveniti.